Németországban várhatóan február 23-án előrehozott választásokat tartanak, miután kedd reggel megállapodás született a vezető szociáldemokraták és a fő konzervatív ellenzéki CDU/CSU parlamenti frakciói között – írja a Guardian.
Az időpontot Frank-Walter Steinmeier elnöknek hivatalosan is meg kell erősítenie, de ez csak formalitásnak számít.
A kormány azután bukott meg, hogy a kancellár, Olaf Scholz kirúgta pénzügyminiszterét, Christian Lindnert, miután hónapokig tartó vita alakult ki arról, hogy miként lehet betömni a nemzeti költségvetésben keletkezett több milliárd eurós lyukat. Az elküldött tárcavezető pártja, az FDP válaszul kilépett a koalícióból, és ezzel megfosztotta azt a parlamenti többségtől.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 664,25 pontos, 0,49 százalékos emelkedéssel, 136 308,24 ponton zárt szerdán.




