2p

Halléban tartotta kampánynyitó rendezvényét mintegy 4500 résztvevővel az Alternatíva Németországért (AfD) párt szombaton, négy héttel a február 23-án esedékes előrehozott parlamenti választások előtt.

A rendezvényen mondott beszédében Alice Weidel, a párt társelnöke és kancellárjelöltje bírálta a jelenlegi migrációs, gazdaság- és energiapolitikát. A konzervatív Kereszténydemokrata Uniót (CDU) megszólítva, amelynek kancellárjelöltje, Friedrich Merz korábban közölte, hogy győzelme esetén nem kíván koalícióra lépni az AfD-vel, Weidel kijelentette: „Kedves CDU, romboljátok le az antidemokratikus tűzfalakat. A szavazók kék-fekete (CDU/CSU-AfD) koalíciót akarnak a Német Szövetségi Köztársaságban” – mondta „Alice, Alice” és „Alice-t Németországnak” skandálta a hallgatóság a beszéd alatt.

„Tegyük naggyá az AfD-t, győzzük le a CDU-t” – mondta végezetül Alice Weidel. A közvéleménykutatások szerint a CDU/CSU 30 százalékkal az első helyen áll, az AfD a második 20 százalékkal. Egy reklámfilmet is levetítettek, amelyben a kancellárjelölt leteszi a hivatali esküt. A gyűlésen videokapcsolat segítségével beszédet mondott és támogatásáról biztosította az AfD kancellárjelöltjét Elon Musk amerikai multimilliárdos, Donald Trump amerikai elnök tanácsadója és Herbert Kickl, az őszi ausztriai parlamenti választáson győztes Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) vezetője is.

„Oké, hogy büszkék arra, hogy németek. Küzdjenek Németország fényes jövőjéért” – jelentette ki Elon Musk, és hozzátette, hogy a gyermekeknek nem kell bűntudatot érezniük a szüleik bűneiért. „Túl sokat foglalkoztak a múlt bűneivel, túl kell ezen lépnünk” – mondta. Musk ismételten a támogatásáról biztosította a pártot, amely szerinte „a legjobb remény Németország számára”. Dicsérte a „többezer éves német nemzetet”. Már Julius Caesar római császárra is nagy hatással volt a germán törzsek harckészsége – mondta.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Orbán Viktor szövetségese mondott egy meredeket
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 16:56
Aleksandar Vucic szerb elnök a hanyatló Nyugat-római Birodalomhoz hasonlította Európát.
Nemzetközi Patthelyzet Szlovéniában
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 15:13
Az államfő nem állít miniszterelnök-jelöltet.
Nemzetközi Netanjahunál prosztatarákot diagnosztizáltak
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 14:56
Még 2024-ben, csak most hozták nyilvánosságra.
Nemzetközi Zelenszkij kész tárgyalni Putyinnal a békekötésről
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 13:31
Az ukrán elnök szeretné, ha a megbeszélésekre Azerbajdzsánban kerülne sor.
Nemzetközi Már Romániát is elérték az orosz drónok
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 13:04
Több mint kétszáz embert evakuáltak Romániában dróntörmelékek miatt.
Nemzetközi Nem nyugszik Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 09:51
Kormány a halálbüntetések végrehajtásának gyorsításáról szóló intézkedéseket hozott.
Nemzetközi Magyar Péternek már a miniszterelnök-helyettes személyére is van jelöltje
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 09:13
A külügyminiszteri poszt várományosa, Orbán Anita lehet a befutó.
Nemzetközi Szörnyű tragédia történt
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 08:55
Lezuhant és meghalt egy lengyel turista a szlovák Magas Tátrában.
Nemzetközi Megnyugodhatnak a külföldi repülésre készülők
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 08:46
A brit kormány szerint nincs hiány repülőgép-üzemanyagból.
Nemzetközi Durván megfenyegették az oroszok Brüsszelt
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 08:32
Az orosz külügyi szóvivő szerint Moszkva kemény választ fog adni az EU huszadik szankciócsomagjára.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG