2p

Régóta napirenden tartott témájában vették át a kezdeményezést a magyar miniszterelnöktől - ráadásul régi nagy ellenfelei.

Orbán Viktor és a magyar kormány számára hirtelen és nagyot fordult a széljárás a brüsszeli uniós csúcson a migráció ügyében - csakhogy ettől nem lehet maradéktalanul boldog a magyar miniszterelnök, derül ki a Klasszis Médiához tartozó laptársunk, az Mfor cikkéből.

Miközben számos, a migráció kezelésével kapcsolatos, Magyarország által javasolt intézkedés vagy megvalósulni látszik az Unióban, vagy legalábbis komoly megfontolás részévé válhat, a változás élharcosaként nem Orbán Viktor, hanem pont régi és ádáz kritikusa, Donald Tusk lengyel kormányfő tűnhet fel.

Ugyan a magyar miniszterelnök részt vett a migrációs ügyben tartott informális, csütörtök reggeli egyeztetésen, de a főszerepet ott is Tusk, illetve a Patrióták Európáért frakciót végül kikosarazó Giorgia Meloni, valamint az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen játszották.

További részletekért olvassa el az Mfor cikkét>>>

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Egy minisztert is lecserélnek Magyarország szomszédjában
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 19:55
Óriási mozgolódás a horvát kormányban.
Nemzetközi A japán Vaslady történelmet írt
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 18:27
Sosem született még ilyen győzelem Japánban.
Nemzetközi Szijjártó Péter elárulta: újabb ukrajnai magyar esett el a háborúban
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 17:22
A magyar kormány támogatást nyújt a családnak.
Nemzetközi Öt idegtépő óra a halálzónában – az északkelet-ukrajnai fronton járt egy magyar újságíró
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 16:57
A Válasz Online újságírója az orosz határ közelében húzódó Szumi megyei frontvonalon járt többedmagával.
Nemzetközi Kritikus helyzetben lehet Ukrajna Pokrovszknál?
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 15:49
Próbálnak előretörni az oroszok.
Nemzetközi Minden bevallhattak az orosz altábornok megtámadói
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 15:26
Legalábbis az FSZB állítása szerint.
Nemzetközi 700 millió euróból indult el egy forradalmi EU-s projekt
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 13:48
Különleges gyártósor állt munkába.
Nemzetközi Megszületett az ítélet: ez vár Peking népszerű ellenlábasára élete végéig
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 12:29
Egy hongkongi bíróság évtizedekig tartó börtönbüntetéssel sújtotta a demokráciapárti mágnást.
Nemzetközi Összefogtak a portugál radikálisokkal szemben, elsöprő győzelmet aratott a baloldali elnökjelölt
Imre Lőrinc | 2026. február 9. 11:54
Baloldali elnököt választott Portugália. A Szocialista Párt jelöltje, António José Seguro az elnökválasztás második fordulójában simán legyőzte a radikális jobboldali Chega (Elég) államfőaspiránsát, André Venturát. A portugál belpolitikai helyzet viszont rendkívül szövevényes: miközben az elnöki tisztséget a baloldal szerezte meg, a parlamentben a jobboldal dominál. Az elmúlt öt évben pedig háromszor is előrehozott választást kellett kiírni.
Nemzetközi Putyin szócsöve bemondta: ekkor támadnák le Európát
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 06:11
Nem fognak habozni, ha ez megtörténik. Sőt, teljes erejüket bevetik.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG