2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben! Early bird jegyek február 16-ig!

Részletek és jelentkezés >>

Az amerikai milliárdos az X-en osztotta meg a tavalyi, érvénytelenített román elnökválasztáson legtöbb szavazatot szerző, szélsőjobboldali eszméket terjesztő Calin Georgescu független jelölt azon bejelentését, hogy államfőként első dolga lesz betiltani a Soros-hálózatot.

A világ jelenleg leggazdagabb embere, a Donald Trump amerikai elnök által felállított Kormányhatékonysági Hivatalt (Department of Government Efficiency – DOGE) vezetője kelet-európai idő szerint kedden hajnalban azzal a megjegyzéssel tette közzé az X-en a Georgescuról szóló hírt, hogy „Románia megérdemli saját szuverenitását”. Musk megosztása kedden délelőttig csaknem 15 millió felhasználóhoz jutott el — jelentette az MTI.

Georgescu vasárnap a Realitatea Plus hírtelevíziónak adott esti televíziós interjújában azt mondta:

„A beiktatásomat követő első napon magam fogom betiltani a teljes Soros-hálózatot. Tudjuk, kik ők, ismerjük őket. A helyzet nagyon világos. Ami még fontos, hogy ez a cancel culture (az eltörlés kultúrája) nem lakatlan földre érkezett. Amikor tönkreteszed egy nép nevelését, azzal az egész országra ráteszed a kezded” — idézte Georgescu kijelentését a Realitatea.net hírportál.

Calin Georgescu a támogatott úriember
Calin Georgescu a támogatott úriember
Fotó: Facebook/ Calin Georgescu

Az elnökjelölt ismételten felszólította az alkotmánybírságot, hogy vonja vissza – a tavalyi elnökválasztást érvénytelenítő – december 6-i határozatát, és rendelje el a félbeszakított választás második fordulójának megszervezését, amelyben Elena Lasconi, az ellenzik Mentsétek Meg Romániát Szövetség (USR) elnöke lett volna Georgescu ellenfele.

„Mi, a nép már győztünk, most a rendszeren a sor, hogy elismerje: veszített. Mi fog történni a következő napokban? Február 21-22-én visszavesszük az országunkat” — írta közösségi oldalán Calin Georgescu, aki újabb nagyszabású tüntetést hirdetett meg a hét végére a parlament (és az alkotmánybíróság) székháza előtti térre, ahol elkezdik az aláírások gyűjtését a kormány által májusra 4-ére és 18-ára kiírt megismételt elnökválasztásra.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Zelenszkij odaszúrt, Orbán Viktor visszavágott Ukrajna EU-tagságának ügyében
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 15:47
Közösségi médiás üzengetést hozott a csütörtök.
Nemzetközi Trump Magyarországon: mekkora az esélye, hogy összejön a magyar kormány nagy álma?
Kollár Dóra | 2026. február 12. 15:05
Esélylatolgatásunk arról, hogy Magyarországra jöhet-e Donald Trump.
Nemzetközi Fájdalmas ítéletet kaphat Magyarország – óriási kalapnyi EU-s pénzt kell visszafizetni?
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 13:52
Magyarország számára igazán kedvezőtlen jogi vélemény született.
Nemzetközi Összedugják a fejüket az EU nagy emberei – Orbán Viktor mosolyogva érkezett
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 13:09
Megkezdődött a Tanács informális ülése.
Nemzetközi Tömeges légitámadás zúdult Odesszára
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 11:19
Rakétákkal és drónokkal támadták Kijevet az oroszok.
Nemzetközi 21 perccel a rajt előtt kizártak az olimpiáról egy ukrán versenyzőt
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 10:51
A tárgyalások nem vezettek áttöréshez.
Nemzetközi Elárulta Iránnal kapcsolatos terveit Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 07:52
Az amerikai elnök továbbra is a tárgyalásos rendezést helyezi előtérbe.
Nemzetközi Sztrájkoló pilóták béníthatják meg fél Európát
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 07:27
A munkabeszüntetésben mintegy 4800 pilóta vesz részt.
Nemzetközi Népszavazás lesz Svájcban arról, korlátozzák-e az ország népességét
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 19:59
Svájc népessége elérte a 9 millió főt, a jobboldali Svájci Néppárt pedig nem szeretné, ha 10 millióan laknának az országban. Népszavazást kezdeményeztek, a kormány pedig június 14-re ki is írta.
Nemzetközi A nap képe: váratlan vendéget fogadott Szijjártó Péter
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 15:16
A kínai külügyminiszter érkezését ma délelőtt jelentette magyar kollégája. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG