2p

India komoly szerepet tölthet be az ukrajnai háború gyors befejezésében - jelentette ki Donald Tusk lengyel kormányfő Varsóban, Narendra Modi indiai miniszterelnökkel közös sajtóértekezleten.

A kétoldalú tárgyaláson a két kormányfő tisztázta "a világszerte izgalmat keltő ügyekre" vonatkozó álláspontját - jelentette ki a sajtókonferencián Donald Tusk. Örömét fejezte ki, hogy Narendra Modi "megerősítette készségét személyes szerepvállalására a háború igazságos, békés, gyors befejezése érdekében".

"Mindketten meg vagyunk győződve arról, hogy India e tekintetben nagyon komoly és pozitív szerepet tölthet be" - tette hozzá Tusk. Utalva arra, hogy Modi Lengyelországból Kijevbe tart, a lengyel kormányfő meggyőződését fejezte ki, hogy a látogatás "történelmi jelleggel bírhat".

Donald Tusk lengyel miniszterelnök fogadja Narendra Modi indiai kormányfőt a varsói miniszterelnöki hivatalban
Donald Tusk lengyel miniszterelnök fogadja Narendra Modi indiai kormányfőt a varsói miniszterelnöki hivatalban
Fotó: MTI/EPA/PAP/Pawel Supernak

Az indiai kormányfő először látogat Ukrajnába a háború kezdete óta. Látogatására csaknem egy hónappal azután kerül sor, hogy Moszkvában találkozott Vlagyimir Putyin orosz elnökkel.

Narendra Modi a sajtótájékoztatón úgy ítélte meg: az ukrajnai helyzet "komoly aggályokat kelt". Aláhúzta: a konfliktusok nem az emberéleteket követelő háborúk útján oldhatók meg.

"Ezért támogatjuk a párbeszédet, valamint a béke és a stabilitás minél gyorsabb visszaállítását célzó diplomáciai erőfeszítéseket" - fogalmazott. India ennek érdekében kész együttműködni "más, jó szándékú nemzetekkel a minél nagyobb támogatásnyújtás érdekében" - tette hozzá.

Narendra Modi a lengyel-indiai diplomáciai kapcsolatok felvételének 70. évfordulója alkalmából látogatott el Varsóba. Indai kormányfő - Morardzsi Deszai személyében - utoljára 45 évvel ezelőtt járt Lengyelországban. Szerdán megkezdett kétnapos varsói látogatása során Modi a kétoldalú gazdasági együttműködésről is tárgyal. Csütörtök délután Andrzej Duda lengyel elnök fogadja az indiai kormányfőt.

(MTI) 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nem sikerült megbuktatni Orbán Viktor szövetségesét
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 06:46
Hiányzott 17 szavazat a cseh parlamentben.
Nemzetközi Durva számokat mondott be Zelenszkij
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 06:28
Elmondta, mennyi katonát vesztettek, és hogy az oroszok mennyit veszthetnek még.
Nemzetközi Hatalmas karcsúsítás az ikonikus amerikai lapnál
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 19:14
Tömeges leépítést jelentett be a The Washington Post, a dolgozók harmadát elküldték.
Nemzetközi Ki kell vizsgálni az Epstein-ügy magyar szálait a Mi Hazánk szerint
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 17:44
Felszólították Pintér Sándort.
Nemzetközi Orbán Viktor: Kiutasítjuk a kényszersorozásban részt vevő ukránokat
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 17:14
A kényszersorozáson részt vett ukrán személyeket érinti. 
Nemzetközi Háborúpártisággal gyanúsítják a téli olimpián induló orosz sportolókat
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 16:51
A BBC Sport által megszerzett bizonyítékok szerint több orosz sportoló, akik semlegesként indulhatnak a téli olimpián, kapcsolatban állnak az ukrajnai háborút támogató tevékenységgel.
Nemzetközi Maja T. nyolc év fegyházat kapott
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 16:21
Nagy nemzetközi sajtóérdeklődés közepette. 
Nemzetközi Rettentő sok embert öltek meg fegyveresek egy nyugat-nigériai támadásban
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 15:41
A kormány terrorszervezeteket hibáztat a Woro faluban történt támadásért, amely az ország egyik legvéresebb esete volt az elmúlt hónapokban.
Nemzetközi Orosz után amerikai függőség? A német kancellár inkább az Arab-öbölben keres alternatívát
Bózsó Péter | 2026. február 4. 15:20
Friedrich Merz háromnapos útja az Arab-öböl menti államokban Berlin „középhatalmak” felé fordulását jelzi, miközben elhidegül Washingtontól, és küzd Pekinggel.
Nemzetközi Magyar Péter is kitűzte évértékelője időpontját
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 14:16
A Tisza Párt elnöke Facebook-oldalán jelentette be. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG