2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Tavaly júliusban a vilniusi NATO-csúcson a fenyegetettségi skálán Moszkvát a legmagasabb szintre emelték tagországok, ami azt jelenti, hogy a terrorizmussal került egy osztályba a putyini adminisztráció. A találkozón arról is döntöttek, hogy az USA 300 ezer katonát készenlétbe helyez arra az esetre, ha orosz támadás érné Európát.

A NATO vilniusi csúcstalálkozóján Magyarországot Németh Zsolt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke vezette, aki kifejezetten sikeresnek nevezte az eseményt, igaz abban az időben még nem volt kampány és nem kellett az embereket a háborúval riogatni.

A NATO tavaly július döntésének megfelelően tervezőasztalokra került, hogy a 300 ezer amerikai katona, miként érné el az elképzelt orosz frontot. A The Telegraph című brit újság NATO értesülésekre hivatkozva közölt részleteket az elképzelésekről, amelyet laptársunk, a Piac és Profit közölt. E szerint az USA katonái a legerősebb európai szövetségesek kikötőit használnák, ezek közül 5-öt jelöltek ki. Hollandia, Olaszország, Görögország, és Törökország tengeri bázisai lehetnek a legfontosabb kiindulópontok az amerikaiak partraszállásánál.

Magyarországon az Olaszországból érkező katonák haladnának át. Az elképzelések szerint az olasz kikötőkből az amerikai csapatokat Szlovénián és Horvátországon keresztül szállítanák Magyarországra, majd Ukrajnába. A szakemberek a legnagyobb problémának az esetleges orosz rakétatámadások kivédését látják, miután Európa légvédelmi kapacitásait gyengének minősítették. További részletek laptársunknál, szintén a Klasszis Média Lapcsoporthoz tartozó Piac és Profitnál olvashatóak.

 

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Mentőjáratok indulnak: Ammánból, Rijádból és Maszkatból is jönnek haza a magyarok
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 19:39
Több ezer magyar vár a hazatérésre.
Nemzetközi Spanyol hadihajók indultak Kréta felé
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 18:22
Spanyolország hadihajóval segíti Ciprus védelmét, miután a szigetországot iráni dróntámadások érték.
Nemzetközi Amerikai gépek landolhatnak Franciaországban
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 17:11
De ezek a gépek nem vesznek részt az Irán elleni műveletekben.
Nemzetközi Nem tűri a provokációt az azeri elnök – készek a válaszcsapásra Iránnal szemben
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 16:29
Az iráni nagykövetet már berendelték. 
Nemzetközi Az új háború miatt Zelenszkij elhalasztaná a találkozót Moszkvával
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 15:51
Kérdéses lett az ukrán–orosz–amerikai egyeztetés.
Nemzetközi Putyin elengedte a magyar hadifoglyokat, közben Magyarországnak is üzenhetett
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 15:17
Mégis kértek valamit az oroszok?
Nemzetközi Irán szerint nem ők állnak az Azerbajdzsánt ért dróntámadás mögött
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 14:17
A támadásért Izraelt hibáztatják.
Nemzetközi Putyin léphet: Oroszország az európai gázpiac elhagyását készíti elő
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 14:04
Hivatalos döntés még nincs. 
Nemzetközi Újabb ország sodródhat bele az iráni háborúba
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 11:58
Egy azerbajdzsáni repülőteret ért iráni dróntámadás, az ország „megfelelő válaszlépésekre” készül.
Nemzetközi Kijev szerint „határtalan cinizmus”, amit a magyar kormány tett
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 11:33
Nem kéne a hadifoglyokat politikai PR-ra használni az ukrán külügy szerint – elbeszélgetnek erről a kijevi magyar nagykövetségi ügyvivővel is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG