3p

Egyre többen léptetnék vissza.

Újabb demokrata párti kongresszusi tagok szólították fel Joe Bident visszalépésre az elnökjelöltségtől, és péntekre 32-re bővül a választott politikusok listája, akik új jelöltet szeretnének.

A washingtoni idő szerint péntek délutáni összegzés szerint már 29 kongresszusi képviselő kérte nyilvánosan Joe Bident arra, hogy "adja át a fáklyát", és engedje át a jelöltséget másnak, rajtuk kívül 3 szenátor is felkérte az elnököt a visszalépésre.

Joe Biden felett eljárt az óra?
Joe Biden felett eljárt az óra?
Fotó: EPA/MICHAEL REYNOLDS

A legutóbbi közleményt Morgan McGarvey képviselő adta ki, aki úgy fogalmazott, "nem nagy öröm annak felismerése, hogy (Joe Bidennek) nem szabad a jelöltünknek lennie novemberben, de ennek a választásnak túl nagyok a tétjei, és nem kockáztathatjuk, hogy a kampány fókusza máson legyen, mint Donald Trump-on, és a MAGA-szélsőségesein". A CNBC televízió értesülése szerint Kamala Harris alelnök pénteken telefonon egyeztetett demokrata párti vagyonos anyagi támogatókkal, akiket arról próbált meggyőzni, hogy ő, mint alelnök-jelölt, Joe Biden elnökjelölttel közösen képes legyőzni Donald Trumpot.

Pénteken Jen O'Malley Dillon, Joe Biden kampánycsapatának társelnöke, az MSNBC televízió reggeli műsorában kitartott amellett, hogy az elnök versenyben marad, és úgy fogalmazott, hogy több út kínálkozik a választási győzelem felé. A kampányilletékes ugyanakkor elismerte, hogy van egy kis "csuszamlás" a támogatottságban, amit kis mértékűnek mondott, és azt is megállapította, hogy az elmúlt hetek kemények voltak kampányuk számára.

Már reklámot is indítottak

A Joe Bidenre a politikai közösségéből nehezedő nyomás részeként a demokrata párt generációváltását is célul kitűző demokrata politikai akcióbizottság (Pass the Torch PAC) televíziós reklámot jelentetett meg, amrlynek szereplői arra kérik Joe Bident, hogy "adja át a fáklyát" annak érdekében, hogy megakadályozzák Donald Trump újbóli elnökké választását.

Az NBC News hírtelevízió pénteken azt az értesülést közölte, hogy a Biden-család tagjai arról egyeztetnek, hogy amennyiben Joe Biden a visszalépés mellett dönt, azt miként lehet úgy kivitelezni, hogy a Demokrata Párt a legjobb helyzetben legyen a választás kampány további időszakára.

Az értesülések szerint a Demokrata Párt vezetése azt tervezi, hogy amennyiben Joe Biden a visszalépés mellett dönt, egy úgynevezett "mini-előválasztást" tartanának, hogy megtalálják az új elnökjelöltet.

Joe Biden szerdán Las Vegasban betegség miatt félbeszakította kampánykörútját. Az elnök koronavírussal fertőződött, ami miatt hazautazott Delaware állambeli otthonában, ahol önkéntes karanténba vonult.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Belgium Európa első „drogköztársaságává” válhat
Bózsó Péter | 2025. november 15. 17:31
Belgium nem mindig volt Európa kábítószer-központja. Mélytengeri kikötői, a folyamatos konténerforgalom és a schengeni övezet szabadsága álommá teszik az országot a drogkereskedők számára – és rémálommá a bűnüldöző szerveknek.
Nemzetközi Megy ez? Békemegállapodás született egy véres háborúban
Privátbankár.hu | 2025. november 15. 17:09
Elhallgathatnak a fegyverek Kongóban.
Nemzetközi Egyre nagyobb pácban az ukránok – már el is ismerték a visszavonulást
Privátbankár.hu | 2025. november 15. 16:08
Zaprizzsja megyében kellett feladniuk egy települést, hogy mentsék a katonáik életét.
Nemzetközi Egykilós aranyrúddal vásárolta meg Trump jóindulatát egy delegáció
Privátbankár.hu | 2025. november 15. 15:44
A svájciak győzködés helyett az egyszerűbb utat választottak: a szemérmetlenül hízelgő ajándékozást.
Nemzetközi Tartósan kettéosztanák a Gázai övezetet, a palesztinoknak nem lesz újjáépítés?
Privátbankár.hu | 2025. november 15. 13:11
A lakosság nagy része a „vörös zónában” maradhat.
Nemzetközi Sorozatban gyárt polipokat Ukrajna – főhet a feje az orosz légierőnek?
Privátbankár.hu | 2025. november 15. 12:27
Drónvadász drónokat onthatnak az ukrán üzemek.
Nemzetközi Jó hírt kapott Lengyelországból Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2025. november 15. 10:58
Mégis újjáéledhet a visegrádi négyek?
Nemzetközi Dühönghet Putyin: Ukrajna néhány perc alatt elintézte az olajexport egy jó részét
Privátbankár.hu | 2025. november 15. 10:07
Világméretben is óriási kiesést jelent a novorosszijszki csapás.
Nemzetközi Közeleg az újabb háború? Hatalmas robbanás Kasmírban, száz méterekre repültek a testrészek
Privátbankár.hu | 2025. november 15. 09:23
Csak baleset történt? Tovább nő a feszültség Indiai és Pakisztán között.
Nemzetközi Balhé Szerbiában: két nappal megválasztásuk után mondtak le a médihatóság tagjai
Privátbankár.hu | 2025. november 15. 08:36
A Vajdasági Magyar Szövetség is az események sűrűjében.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG