3p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

A hollandok megerősítették, hogy már nyáron elkezdik leszállítani az ígért amerikai gyártmányú vadászbombázókat. Közben egy legendás ukrán pilótát elveszített a hadsereg, mindkét oldal dróntámadásokat indított - összefoglaló.

  • Ukrajnában elbúcsúztatták az egyik vadászpilótát, a legendás "Kijevi Kísértetek" egyikét. Valentin Korencsuk alezredes, akit a hadseregben csak Méhész néven emlegetnek, egy MiG-29-es vadászgépen repült. Ukrajna "legjobb pilótájaként" említették a légierő eheti közleményében, amely a megerősítette: a pilóta elesett a harctéren. Korencsuk az ukrán tájékoztatás szerint az orosz invázió első napjától kezdve repült, tucatnyi célpontot lőtt le, köztük egy orosz bombázót is. A "Kijevi Kísértetek" egy valóságalappal rendelkező legenda olyan ukrán pilótákról, akik komoly károkat okoztak az orosz légierőnek.
  • A holland védelmi miniszter, Kajsa Ollongren megerősítette, hogy az első F-16-os vadászbombázók nyáron érkezhetnek meg Ukrajnába. Belgium, Dánia, Hollandia és Norvégia összesen mintegy 80 amerikai gyártmányú F-16-os vadászrepülőgépet ígért korábban Ukrajnának. Azt remélik, hogy az F-16-osoknak köszönhetően kiegyenlítődik Oroszország légifölénye az ukrán légtérben, ami fordulatot hozhat a háborúban.
  • Ukrán drónok csapást mértek két olajipari létesítményre szerda éjjel a Krímtől a Kercsi-szoroson túl fekvő Krasznodari Kraj és Adygea oroszországi régióban - közölték online orosz források, köztük a független Astra Telegram-csatorna. A jelentések szerint a Krasznodar várostól 20 kilométerre délnyugatra fekvő Afipszkij olajfinomítót, valamint egy Enem faluban lévő olajraktárt ért találat. A NASA Firms műholdas tűzfigyelő rendszere mindkét helyszínen nemrégiben keletkezett tüzet mutatott ki. Az orosz védelmi minisztérium megerősítette a dróntámadások tényét több régió, köztük Krasznodar felett.
  • Rakéták és Shahed típusú drónok támadták Ukrajnát szerda éjjel - közölte az ukrán légierő. A célba vett területek között volt Dnyipropetrovszk, Zaporizzsja, Donyeck, Mikolajiv, Herszon, Harkiv, Kijev, Cserkaszi, Poltava és Vinnyica. "Kritikus infrastrukturális objektumokat támadtak. A támadás fő iránya Ukrajna keleti része, különösen a Dnyipropetrovszki terület". Az ukrán légvédelem 32 légi célpontot lőtt le. 
  • Az Ukrenergo ukrán energetikai vállalat csütörtök reggel bejelentette, hogy egy hőerőművet ért találat és súlyos károk keletkeztek benne, három dolgozójuk megsérült.

(The Guardian, Kyiv Independent)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Tényleg lőttek Kubának? A CIA ellentmond Donald Trumpnak
Bózsó Péter | 2026. január 12. 19:08
Az amerikai elnök vasárnap ultimátumot intézett a kommunisták által vezetett szigetországnak, „megállapodást” ajánlva, mivel blokkolta a Venezuelából érkező olajat, és pénzbevételeit. A kubai elnök ellenállna, de vajon mennyire teheti?
Nemzetközi Ha ezt Trump megcsinálja, összeomlik a NATO?
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 16:28
Az EU-s védelmi biztos szerint igen. 
Nemzetközi Egyre több ukrán kezd új életet Európában
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 14:32
Nőtt a védelmet kapók száma.
Nemzetközi Jelentős autópiaci megállapodást üthetett nyélbe Kína és az EU
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 14:00
Az elektromos autók ügyében.
Nemzetközi Az Orbán-kormány egy újabb, súlyos bűncselekményekkel vádolt politikusnak adott menedékjogot
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 10:02
Akár 25 évre is ítélhetik hazájában a volt lengyel igazságügyi minisztert, akinek már a helyettese is Magyarországra menekült.
Nemzetközi Mi lesz Venezuela aranyával?
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 08:01
A dél-amerikai országnak mintegy 4,8 milliárd dollárt érő 31 tonnányi aranykészlete van befagyasztva Londonban.
Nemzetközi Visszavágott! Harcias üzenet Kuba elnökétől Trumpnak
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 06:28
Tovább éleződik a két ország közötti – egyelőre politikai – feszültség a Venezuelai eseményeket követően.
Nemzetközi Alla Pugacsova idegen ügynök lett
Elek Lenke | 2026. január 11. 17:01
Az oroszok Madonnája megmutatta, hogy a legnagyobb sztárok is tiltakozhatnak a háború ellen.
Nemzetközi Katar és az Emírségek csatlakozik az Egyesült Államok vezette „szilícium” programhoz
Privátbankár.hu | 2026. január 11. 16:01
A két ország csatlakozása figyelemre méltó a Közel-Kelet politikai megosztottságának történetét tekintve, és tükrözi az Egyesült Államok vezette erőfeszítéseket, hogy Izraelt és az Öböl-menti államokat ugyanabba a technológia-központú gazdasági keretrendszerbe vonják be.
Nemzetközi Donald Trump igen kemény ultimátumot intézett Kubához
Privátbankár.hu | 2026. január 11. 14:29
Az amerikai elnök vasárnap azt javasolta, hogy Kuba kössön megállapodást az Egyesült Államokkal, különben a szigetország többé nem fog olajhoz vagy pénzhez jutni.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG