2p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Németország legforgalmasabb repülőtere, a frankfurti repülőtér csütörtök reggel ideiglenesen felfüggesztette a járatokat, miután több klímaaktivista a kifutópályákra ragasztotta magát. Jön az olimpia blokádja?

„Az utasokat arra kérjük, hogy egyelőre ne menjenek a repülőtérre” – közölte a repülőtér az X közösségi média platformon, arra kérve őket, hogy ellenőrizzék járatuk státuszát és engedjenek több időt az utazásra — jelenti a Reuters.

A Last Generation klímaaktivistái egy nyilatkozatban közölték, hogy hat tüntető átvágott egy kerítést, és különböző helyekre bejutottak a frankfurti repülőtér kifutópályáin, ahol poszterekkel tiltakoztak, amelyeken az állt: „Az olaj öl!” A csoport által közzétett képeken narancssárga biztonsági mellényt viselő tüntetők láthatók, akik kezüket a betonhoz ragasztották. Egy szövetségi rendőrségi szóvivő szerint több klímaaktivista is a repülőtér területén tartózkodik.

A csoport több európai és észak-amerikai országot is felsorolt, ahol hasonló zavargásokat terveznek a szerdán kezdődött tiltakozó kampány részeként.

A Last Generation csütörtökön megismételte azon követelését, hogy a német kormány segítsen kialakítani és elfogadtatni egy globális megállapodást, amely előírja az olaj, a gáz és a szén kivezetését 2030-ig.

A frankfurti repülőtér általában rendkívül forgalmas
A frankfurti repülőtér általában rendkívül forgalmas
Fotó: Pixabay

Köln már megvolt, jöhet Párizs?

Németország hatodik legnagyobb repülőtere, a köln-bonni repülőtér szerdán több órára felfüggesztette a járatokat, miután klímaaktivisták a kifutópályára ragasztották magukat, míg más európai repülőtereken hasonló akciókat az illetékes hatóságok meghiúsítottak.

A Last Generation aktivistája, Ronja Kuenkler a médiának elmondta, hogy a szerdai tüntetés csak a kezdet volt, de nem volt hajlandó elárulni, hogy a pénteken kezdődő párizsi olimpia célpont lesz-e.

Címkék: Nemzetközi

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi A halál kufárai és a háborús káosz: hogyan tűntek el százmilliók ukrán fegyverüzletekben?
Litván Dániel | 2025. május 22. 05:52
Kétes szereplőkkel kénytelen üzletelni Ukrajna, de nem csak ezért fizettek ki úgy tízmilló dollárokat, hogy nem kaptak érte cserébe semmit?
Nemzetközi Páratlan politikai pofára esés: Trump nem bocsátott meg kihívójának
Kollár Dóra | 2025. május 21. 19:22
Trump egykori riválisa a szakadék szélén.
Nemzetközi A nap képe: türkökkel feszített Orbán Viktor a Karmelita erkélyén
Privátbankár.hu | 2025. május 21. 17:03
Budapesten tartják ugyanis a Türk Államok Szervezetének informális csúcstalálkozóját.
Nemzetközi Itt a levél: összeálltak Orbán Viktor ellen, elzárnák az uniós pénzcsapot
Privátbankár.hu | 2025. május 21. 16:41
EP-képviselők közös levélben követelik: az EU azonnal állítson le minden magyar támogatást. Nyilvános a dokumentum teljes szövege.
Nemzetközi Az EU-nál is betelt a pohár Netanjahu miatt – Magyarország megint nemmel szavazott?
Wéber Balázs | 2025. május 21. 15:43
Napról napra nő a nemzetközi nyomás az izraeli kormányon, hogy engedjen be nagy mennyiségű segélyt a Gázai övezetbe az egyre terjedő éhínség miatt. Az EU – eddigi legerősebb lépéseként – kedden kezdeményezte az Izraellel kötött gazdasági-politikai egyezmény felülvizsgálatát. A tagállamok többsége támogatta az indítványt, Magyarország feltehetően nem volt közöttük. A KKM ezzel kapcsolatos kérdéseinkre egyelőre nem válaszolt.
Nemzetközi Az utcán végeztek ki egy oroszbarát politikust Spanyolországban
Privátbankár.hu | 2025. május 21. 14:17
Spanyolországban jelentős létszámú orosz és ukrán közösségek élnek – nem ez az első bűncselekmény, amelyben érintettek.
Nemzetközi Máris szakadhat a vesztes román elnökjelöltet támogató párt
Privátbankár.hu | 2025. május 21. 12:52
Hat képviselő lép ki a George Simion mögé beállt Fiatal Emberek Pártja. Ki árult el kit?
Nemzetközi Reménysugár a gázaiaknak – valami érkezhet az emírségekből
Privátbankár.hu | 2025. május 21. 12:19
Egy kicsit enged a szorításból Izrael.
Nemzetközi Minden uniós pénzt megvonna Magyarországtól EP-képviselők egy csoportja
Privátbankár.hu | 2025. május 21. 11:24
Daniel Freund szerint a magyar kormány már hetente intéz támadást a civil társadalom és a független média ellen.
Nemzetközi Putyin Kurszkban, rakétái Szumiban jártak – vizsgálat indult Ukrajnában a katonák halála miatt
Privátbankár.hu | 2025. május 21. 11:10
Először utazott a nagyrészt visszafoglalt kurszki régióba az orosz elnök. Lőtéren vesztek oda az ukrán katonák, parancsnokuk is bajban lehet.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG