2p

Itamár Bengvír volt – és jövőbeli – nemzetbiztonsági miniszter radikális jobboldali pártja kedden, közel két hónappal a koalícióból való kilépése után tér vissza a kormányba.

A gázai háború „újraindítása” után a Zsidó Erő (Ocma Jehudít) és Benjámin Netanjahu miniszterelnök Likud pártja a közös nyilatkozatban azt írta: „megegyeztek abban, hogy az Ocma Jehudít-frakció kedden visszatér az izraeli kormányba, és párt miniszterei is visszatérnek a kormányba” — számol be róla az MTI.

A Zsidó Erő már januári kilépése előtt bejelentette: elhagyja a kabinetet, ha a kormány egyezségre jut a tűzszünetről és a túszalkuról a palesztin iszlamista Hamász terrorszervezettel.

Kedden Bengvír üdvözölte, hogy Izrael újraindította a katonai hadműveleteket a Gázai övezetben, és éjjel légicsapás-hullámot indított el, amellyel a Hamász középszintű parancsnokait, politikai hivatalának tagjait és infrastruktúráját vette célba.

„Üdvözöljük Izrael visszatérését Benjámin Netanjahu miniszterelnök vezetésével az intenzív harcokba” — emelte ki Bengvír közleményében.

„Amint azt az elmúlt hónapokban mondtuk, Izraelnek vissza kell térnie a gázai harchoz. Ez a helyes, erkölcsös, etikus és legindokoltabb lépés a Hamász terrorszervezet megsemmisítéséhez és a túszok visszahozásához” — tette hozzá.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Alla Pugacsova idegen ügynök lett
Elek Lenke | 2026. január 11. 17:01
Az oroszok Madonnája megmutatta, hogy a legnagyobb sztárok is tiltakozhatnak a háború ellen.
Nemzetközi Katar és az Emírségek csatlakozik az Egyesült Államok vezette „szilícium” programhoz
Privátbankár.hu | 2026. január 11. 16:01
A két ország csatlakozása figyelemre méltó a Közel-Kelet politikai megosztottságának történetét tekintve, és tükrözi az Egyesült Államok vezette erőfeszítéseket, hogy Izraelt és az Öböl-menti államokat ugyanabba a technológia-központú gazdasági keretrendszerbe vonják be.
Nemzetközi Donald Trump igen kemény ultimátumot intézett Kubához
Privátbankár.hu | 2026. január 11. 14:29
Az amerikai elnök vasárnap azt javasolta, hogy Kuba kössön megállapodást az Egyesült Államokkal, különben a szigetország többé nem fog olajhoz vagy pénzhez jutni.
Nemzetközi Az iráni sah fia visszatérne Amerikából, hogy Irán élére álljon
Privátbankár.hu | 2026. január 11. 14:00
A 65 éves Reza Pahlavi országos vezetőként kíván megszólalni, annak ellenére, hogy apja 1979-es iszlám forradalomban történt megbuktatása óta Iránon kívül él.
Nemzetközi Győztek a szír kormányerők az aleppói harcokban – az utolsó kurd fegyveresek is kivonultak
Privátbankár.hu | 2026. január 11. 13:31
Az utolsó kurd harcosok is elhagyták a szíriai Aleppó városát, miután vasárnap hajnalban bejelentették a tűzszüneti megállapodás megkötését.
Nemzetközi Irán megtorlással fenyegeti Izraelt és az Egyesült Államokat
Privátbankár.hu | 2026. január 11. 13:01
Teherán vasárnap megtorlással fenyegette meg Izraelt és az amerikai támaszpontokat arra az esetre, ha az Egyesült Államok csapást mérne Iránra. A figyelmeztetést Washingtonnak címezték, miközben izraeli források szerint Izrael fokozott készültségben van egy esetleges amerikai beavatkozás lehetősége miatt.
Nemzetközi Előrehozott választásokat írhatnak ki Japánban
Privátbankár.hu | 2026. január 11. 11:31
Takacsi Szanae japán miniszterelnök előrehozott általános választásokat írhat ki, jelentette be pártja koalíciós partnerének vezetője vasárnap, miután a média arról számolt be, hogy fontolgatja a februári választások lehetőségét.
Nemzetközi Mit keres Izrael az Afrika szarván fekvő Szomáliföldön?
Bózsó Péter | 2026. január 11. 11:01
A zsidó állam váratlanul – a világon elsőként – elismerte a szomáliai szakadár terület függetlenségét. Az ennek hátterében álló okokat, regionális ellentéteket tekintjük át írásunkban.
Nemzetközi Fegyveres csoportok vadásznak amerikai állampolgárokra
Privátbankár.hu | 2026. január 11. 10:01
Az USA felszólította állampolgárait, hogy meneküljenek el Venezuelából a félkatonai csoportok akcióiról szóló jelentések miatt.
Nemzetközi Orosz olajraktárt gyújtottak fel ukrán drónok
Privátbankár.hu | 2026. január 11. 09:30
Ukrajna vezérkara megerősítette, hogy január 9-ről 10-re virradó éjszaka megtámadták Zsutovszkajában az olajraktárt, Oroszország volgográdi régiójában.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG