2p

Az Oroszország és Ukrajna közötti közvetlen tárgyalások felújításának lehetőségét is megvitatta a Kremlben Vlagyimir Putyin orosz államfő és Steven Witkoff, az amerikai elnök különmegbízottja – közölte Jurij Usakov, az orosz vezető külpolitikai tanácsadója pénteken újságírókkal.

Usakov szerint a háromórás megbeszélés lehetőséget nyújtott arra, hogy a Oroszország és az Egyesült Államok álláspontja nemcsak Ukrajna, de egy sor más nemzetközi kérdésben is tovább közeledjen egymáshoz.

Szimbolikus jelentőségűnek nevezte, hogy a pénteki találkozó a szovjet és amerikai csapatok Elba menti történelmi találkozójának 80. évfordulóján történt, amely a két ország harci szövetségét jelképezte a nácizmus elleni küzdelemben.

Vlagyimir Putyin(jobb oldalon) Steven Witkoffot (bal oldalon) fogadja a moszkvai Kremlben 2025. április 25-én
Vlagyimir Putyin(jobb oldalon) Steven Witkoffot (bal oldalon) fogadja a moszkvai Kremlben 2025. április 25-én
Fotó: MTI/EPA/Szputnyik pool/Krisztyina Kormilicina

Usakov azt hangoztatta, hogy Oroszország és az Egyesült Államok közötti gyümölcsöző párbeszéd a legaktívabb módon folytatódik. Putyin és Witkoff találkozója, amelyen Usakov mellett Kirill Dmitrijev, a külfölddel folytatott beruházási és gazdasági együttműködésért felelős orosz elnöki megbízott is részt vett, a Kreml tisztségviselője szerint konstruktív és hasznos volt.

Két hét alatt ez volt a második találkozó Putyin és Witkoff között, és a negyedik az év eleje óta.

(MTI)

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Kína is odaszúrt egyet Trumpnak
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:06
A Hormuzi-szorosban kialakult helyzet az ő felelőssége, neki is kell megoldania – üzenik Kínából.
Nemzetközi Neonáci gyökerű párt kaphat fontos posztokat a svéd kormányban
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 10:44
Kikerülhet a karanténból a szélsőjobboldal Svédországban.
Nemzetközi Kemény válasz jött Iránból Trumpnak – meg egy kellemetlen cáfolat
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 10:22
Még pusztítóbb támadásokat ígér Irán. Tárgyalások pedig nincsenek.
Nemzetközi Trump mégis inkább a középkorba bombázná Iránt, Európát meg a sorsára hagyná
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 07:49
Nekik van olajuk, a többiek vegyék el maguknak, ha tudják. Iránt a középkorba bombázná vissza Trump.
Nemzetközi Parkolópályára állították a Hold felé tartó űrhajósokat
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 06:53
De ez is a terv része. Felszállt az Artemis.
Nemzetközi Tényleg közel a béke? Megszólalt Trump és az iráni elnök is
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 06:34
Mindketten a konfrontáció esetleges végéről beszéltek – de ugyanazt is értik alatta?
Nemzetközi Jönnének vissza az angolok az Európai Unióba?
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 19:14
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint az iráni konfliktus és a bizonytalanság felé tartó világ környezetében az Európai Unió és Nagy-Britannia kapcsolatrendszerének szorosabbra vonását diktálják a brit nemzeti érdekek, és ennek érdekében London hamarosan újabb kétoldalú csúcstalálkozót tart az EU-val.
Nemzetközi Áthúzták Trump Fehér Házi bálterem-terveit
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 18:06
Egy amerikai szövetségi bíró ideiglenesen leállította Donald Trump 400 millió dolláros Fehér Házi bálterem-projektjét, mert szerinte az elnök nem rendelkezik megfelelő jogi felhatalmazással a beruházás megvalósítására. A döntés egyelőre csak átmeneti, de komoly jogi akadályt jelent az építkezés előtt.
Nemzetközi Szijjártó Péter visszaszólt a cseh köztársasági elnöknek
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 17:18
Élesen visszautasította a cseh államfő bírálatait szerdán Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, mondván, hogy Petr Pavelnek óvatosabban kellene fogalmaznia az Ukrajna érdekében végrehajtott lehallgatási ügyben, mivel ha nincsen rendszerváltás, akkor a kommunista Csehszlovákia hírszerző kémje lett volna Nyugat-Európában.
Nemzetközi Donald Trump: Teherán fegyverszünetet kért (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 16:48
Az iráni vezető éppen most kért tűzszünetet az Egyesült Államoktól – jelentette be szerdán Donald Trump amerikai elnök, hozzátéve, hogy Washington a kérést a Hormuzi-szoros megnyitásától teszi függővé.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG