2p

Elmossa az árrésstopot a recesszió?
Mekkora sebeket ejt rajtunk Donald Trump vámháborúja?

Online Klasszis Klub élőben Jaksity Györggyel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Egymilliónál is többen áram nélkül, a parton lehetetlen túlélni a vihart.

Elérte csütörtök éjjel Florida északnyugati tengerpartját a négyes fokozatú hurrikánná erősödött Helene vihar, az idei hurrikánszezon legerősebb trópusi ciklonja érkezésekor máris három halálesetet okozott.

A hurrikán 225 kilométeres óránkénti sebességű széllökésekkel érte el a szárazföldet az országos hurrikánközpont tájékoztatása szerint. Nem sokkal később a hatóságok szerint egyes fokozatúra csökkent a hurrikán ereje, tartósan 145 kilométeres óránkénti sebességű széllökésekkel.

Valahol ott van Florida is, csak nem látszik. Az amerikai Nemzeti Óceanográfiai és Atmoszférakutató Hivatal (NOAA) műholdfelvétele a Florida felé tartó Helene névre keresztelt trópusi viharról 2024. szeptember 26-án.
Valahol ott van Florida is, csak nem látszik. Az amerikai Nemzeti Óceanográfiai és Atmoszférakutató Hivatal (NOAA) műholdfelvétele a Florida felé tartó Helene névre keresztelt trópusi viharról 2024. szeptember 26-án.
Fotó: MTI/AP/NOAA

A nyugat-floridai Alachua megyéből kidőlt fákról, leszakadt áramvezetékekről érkeztek jelentések. Már a vihar előszelével számos háztartásban megszűnt az áramszolgáltatás Floridában, a hurrikán partot érése után pedig már az 1,1 milliót is meghaladta az áram nélkül maradt helyek száma.

A vihar középpontja a várakozások szerint Florida állam fővárosa, Tallahassee közelében halad el, majd megy tovább észak felé. Az érintett északnyugati megyékben a legmagasabb fokozatú figyelmeztetést léptették életbe. Az országos hurrikánközpont a Floridai-félsziget teljes nyugati partvidékén "túlélhetetlen" mértékű tengeri áradásokat vár, helyenként akár 6 méter magas víztömeggel.

A Helene viharzónája jelentős esőzésekkel és hurrikánerejű széllökésekkel a várakozások szerint Georgia, majd Dél- és Észak-Karolina államok felé halad tovább pénteken.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Jó hír Ferenc pápáról – még Trump alelnökével is összefutott
Privátbankár.hu | 2025. április 20. 16:38
A katolikus egyházfő áldást osztott.
Nemzetközi Tilosban járó orosz gépeket fogtak el
Privátbankár.hu | 2025. április 20. 15:48
A brit légierő (RAF) vadászgépei elfogtak két orosz repülőgépet, amelyek a Balti-tenger felett a NATO légterének közelében repültek.
Nemzetközi Folytatódik a gázai pokol: Netanjahu kemény kijelentést tett
Privátbankár.hu | 2025. április 20. 13:21
Az izraeli miniszterelnök szerint országának nincsen más lehetősége.
Nemzetközi Összeomolhatott a Putyin által bedobott tűzszünet
Privátbankár.hu | 2025. április 20. 12:32
A húsvéti tűzszünet végrehajtásával vannak gondok az ukrán elnök szerint, míg az oroszok Ukrajnát vádolták annak megsértésével.
Nemzetközi Itt van, mit üzent Zelenszkij húsvét alkalmából
Privátbankár.hu | 2025. április 20. 10:07
Volodimir Zelenszkij elnök húsvét alkalmából köszöntötte az ukránokat, és kijelentette, hogy előbb-utóbb a gonosz visszahúzódik, és az élet győzedelmeskedik.
Nemzetközi Ezért hirdethetett tűzszünetet Putyin – kellett egy győzelem az oroszoknak
Privátbankár.hu | 2025. április 20. 08:55
A húsvéti tűzszünet okait vizsgálták szakértők.
Nemzetközi Donald Trump kellemetlen ajándékot kapott húsvét előtt
Privátbankár.hu | 2025. április 20. 08:21
Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen tiltakozva szombaton.
Nemzetközi Nobel-díjas figyelmeztet: Trump vámháborúja csúnya jövőt hozhat
Kovács-Angel Marianna | 2025. április 20. 05:53
Donald Trump új vámháborúja megrázta a világot: a 10 százalékos globális vám és a Kínára kivetett 125 százalékos teher hatásairól Joseph Stiglitz, Nobel-díjas közgazdász beszélt. Szerinte Trump lépései „káoszt” és globális bizonytalanságot szülnek, miközben az Egyesült Államok stratégiai előnyeit – az oktatást, a jogállamiságot és a soft powert – is saját maga rombolja le.
Nemzetközi Meglepőt húzott Putyin, itt a tűzszünet – egy időre
Privátbankár.hu | 2025. április 19. 17:04
De visszalőni azért vissza fognak az oroszok, ha szükségesnek látják.
Nemzetközi Mi bajuk van Pakisztánban a KFC éttermekkel? Már egy halott is van
Privátbankár.hu | 2025. április 19. 16:19
Már húsz támadás érte a lánc pakisztáni egységeit az elmúlt hónapokban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG