2p

Már az állítólagos a tűzszünet sem volt az igazi – aztán miután véget ért, szinte azonnal megszólaltak a szirénák Ukrajnában.

Ukrajna légiriadót rendelt el Kijevben és az ország keleti felére, miután hétfőn kora reggel robbanások rázták meg Mikolajiv városát – közölték a hatóságok, csupán órákkal azután, hogy véget ért a Vlagyimir Putyin által meghirdetett egynapos húsvéti „tűzszünet” – írja a Guardian.

Putyin szombaton elrendelte a frontvonal mentén folyó minden katonai tevékenység leállítását moszkvai idő szerint vasárnap éjfélig. Volodimir Zelenszkij az orosz elnök egyoldalú húsvéti tűzszüneti nyilatkozatát hamis PR-trükknek minősítette, és azt mondta, hogy az orosz csapatok vasárnap is folytatták drón- és tüzérségi támadásaikat a frontvonal számos részén. Oroszország ugyanilyen vádakat fogalmazott meg Ukrajnával szemben.

Az ukrajnai régiókban végrehajtott orosz támadásokban legalább három civil meghalt és legalább hét megsebesült az elmúlt nap folyamán az április 21-i ukrán jelentések szerint; a támadások egy része az állítólagos tűzszünet idején történt.

Ortodox pap áldja meg a hívők húsvéti kosarait a háborúban megrongálódott templom előtt az ortodox húsvét alkalmából az északkelet-ukrajnai Lukasivkában  2025. április 20-án.
Ortodox pap áldja meg a hívők húsvéti kosarait a háborúban megrongálódott templom előtt az ortodox húsvét alkalmából az északkelet-ukrajnai Lukasivkában 2025. április 20-án.
Fotó: MTI/AP/Jevhen Maloletka

Az oroszoknál szóba sem jöhetett a 30 napos tűzszünet

Washington közölte, hogy üdvözölné a tűzszünet meghosszabbítását, és Zelenszkij többször megismételte Ukrajna hajlandóságát arra, hogy további 30 napra szüneteltesse a csapásokat a háborúban. Az orosz elnök azonban nem adott ilyen utasítást. „Nem volt más parancs” – idézte a TASZSZ orosz állami hírügynökség Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivőjének válaszát arra a kérdésre, hogy meghosszabbítható-e a tűzszünet.

A tartós békemegállapodás megkötésében reménykedő Donald Trump vasárnap optimista hangot ütött meg, mondván, hogy „remélhetőleg” a két fél „ezen a héten” megegyezik a konfliktus lezárásáról. Pénteken az amerikai elnök és külügyminisztere, Marco Rubio azt mondta, hogy az Egyesült Államok hamarosan eláll a béketörekvésektől, ha nem lesznek egyértelmű jelei az előrelépésnek.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Donald Trump fenyegetései a padlóra küldték a kanadai Bombardier részvényeit
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 19:40
A cég részvényei pénteken 9 százalékot estek, miután az amerikai elnök azzal fenyegetőzött, hogy visszavonja „az összes Kanadában gyártott repülőgép” engedélyét, és 50 százalékos importvámot vet ki az új repülőgépekre.
Nemzetközi Leállhat a német ingázó közlekedés hétfőn a meghirdetett sztrájk miatt
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 19:20
A német busz- és ingázó vasúti szolgáltatások valószínűleg országszerte leállnak, mivel a fő közszolgáltatási szakszervezet szinte országos sztrájkot hirdetett az önkormányzati és állami munkáltatókkal folytatott munkakörülmények miatti vita miatt.
Nemzetközi A gázai halottak számát már Izrael is 70 ezerre teszi
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 18:21
Korábban megkérdőjelezték a helyi hatóságok adatait, amelyeket az ENSZ is elismer. Most azonban változtattak ezen.
Nemzetközi Donald Trump nyárra pénzügyileg kivérezteti az ENSZ-t
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 17:41
António Guterres ENSZ főtitkár szerint a szervezet pénze júliusra elfogyhat, és ezzel összeomolhat működése.
Nemzetközi Eljött végre a belső béke Szíriában
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 15:01
A szíriai kormány és a kurdok vezette Szíriai Demokratikus Erők csoportja pénteken tűzszüneti megállapodást kötött, amely a kurd erők fokozatos integrációját irányozza elő az állammal, elhárítva egy potenciálisan véres csatát az északkeleti régióért.
Nemzetközi Na, vajon melyik párt nyert a polgárháborús Mianmarban?
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 14:01
A mianmari hadsereg által támogatott párt elsöprő győzelmet aratott az ország három szakaszban lebonyolított általános választásán – közölte a helyi állami média.
Nemzetközi Donald Trump szerint „nagyon veszélyes” az Egyesült Királyság számára Kínával üzletelni
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 13:21
Eközben a brit miniszterelnök, Keir Starmer Pekingből Sanghajba érkezett.
Nemzetközi Amerikai rakétaromboló kötött ki Izraelben
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 13:05
Elfogórakétákat szállító amerikai rakétaromboló kötött ki pénteken Eilatban, Izrael vörös-tengeri kikötővárosában.
Nemzetközi Bezzeg a cseh GDP növekedés 2,5 százalékos lett
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 12:38
Továbbra is sikerágazatnak számít az építőipar.
Nemzetközi Bezzeg a lengyel GDP növekedés 3,6 százalékos lett
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 11:23
A beruházások növekedése 4,2 százalék volt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG