2p

Mi és ki ránthatja ki a gödörből a magyar gazdaságot?
Elkerülhetőek még a megszorítások?
Kik állják a 14. havi nyugdíj cechét?

Online Klasszis Klub élőben Petschnig Mária Zitával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. november 26. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Vlagyimir Putyin orosz államfő fogadta Szentpéterváron Steve Witkoffot, az amerikai elnök különmegbízottját – közölte pénteken a Kreml sajtószolgálata.

Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője előzetesen azt közölte a sajtóval, hogy Witkoff „hoz valamit” Putyin számára az amerikai elnöktől.

„Az ukrajnai rendezés különböző aspektusait fogják megvitatni. Sok aspektus van, az ügy nagyon bonyolult” – mondta akkor Peszkov. A találkozó módot ad arra, hogy Oroszország tudassa Washingtonnal álláspontját és aggályait, de a tárgyalástól nem szabad áttörést várni – tette hozzá.

Közölte, hogy a mostani megbeszélésnek nincs köze a csütörtöki isztambuli külügyi technikai egyeztetéshez, ezt már korábban tervbe vették. Lehetségesnek nevezte, hogy a tárgyaláson szó esik egy orosz-amerikai csúcs lehetőségéről.

Vlagyimir Putyin fogadja Steve Witkoffot Szentpéterváron 2025. április 11-én
Vlagyimir Putyin fogadja Steve Witkoffot Szentpéterváron 2025. április 11-én
Fotó: MTI/EPA/Szputnyik/Kreml pool/Gavriil Grigorov

Witkoff repülőgépe reggel szállt le a pulkovói repülőtéren. Az amerikai tárgyalóküldött délután találkozott Kirill Dmitrijevvel, a külfölddel folytatott beruházási és gazdasági együttműködésért felelős elnöki megbízottal.

Witkoffnak ez a harmadik látogatása Oroszországban. Legutóbb március 13-án járt Moszkvában, akkor a különmegbízott magas rangú tisztségviselőkkel találkozott, és Putyin is fogadta.

Akkor a Kreml szóvivője szerint pótlólagos tájékoztatást adott az orosz félnek Ukrajnával kapcsolatban, az orosz elnök pedig rajta keresztül továbbított információkat és további jelzéseket amerikai hivatali kollégájának.

Február elején Witkoff azért repült Oroszországba, hogy tárgyaljon a kábítószer-csempészetért és -birtoklásért elítélt amerikai Marc Vogel kicseréléséről, majd Rijádban részt vett a magasszintű amerikai-orosz tárgyalásokon.

Pénteken korábban az amerikai elnök különmegbízottja felkereste a szentpétervári Nagy Korál zsinagógát. Ott találkozott az orosz „északi főváros” főrabbijával, Menáhem-Mendl Pevznerrel és Mark Grubarggel, a Szentpétervári Zsidó Hitközség elnökével.

Witkoff és házigazdái felköszöntötték egymást pészah alkalmából. Witkoff felkereste az Izsák-székesegyházat is.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Mire fordítja sokmillió dollárját Leonardo DiCaprio és Taylor Swift?
Elek Lenke | 2025. november 22. 17:04
Egy bizonyos fokú gazdagság és siker után kötelező a Hollywood környéki hatalmas villa – később egy lakás New Yorkban, Londonban és mondjuk Malibun – meg persze számos sportautó. De a hírességek közben üzletemberek is, akik vagy megfogadják befektetési tanácsadóik és jogászaik tanácsát, vagy nem.
Nemzetközi Brüsszel üdvözli Trump 28 pontos béketervét, de van egy kis gondjuk
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 16:55
Ursula von der Leyen szerint az amerikai javaslatcsomag további munkálatokat igényel.
Nemzetközi Már meg is van, hol ülnek le tárgyalni a békéről az amerikaiak az ukránokkal
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 15:44
Svájcban konzultál Kijev és Washington.
Nemzetközi Ha minden igaz, nyomul Putyin hadserege
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 15:22
A donyecki Zvanivka és a zaporizzsjai Nove Zaporizzsja elfoglalásáról tett bejelentést az orosz védelmi minisztérium.
Nemzetközi Az Eurovízió megváltoztatja a szavazási szabályait az izraeli botrány után
Bózsó Péter | 2025. november 22. 14:01
A döntés előzménye, hogy az elmúlt két évben az izraeli indulók alig kaptak pontot a szakmai zsűriktől, viszont hatalmas támogatást szereztek a közönségszavazásokon.
Nemzetközi Ukránok elleni dróncsapásokkal melegítettek az oroszok a békekötésre
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 13:17
Az odesszai vámőrség szerint Putyin hadserege a román határnál lévő orlivkai határátkelőre csapott le.
Nemzetközi Trump kijárta: több tucat ukránnak kegyelmezett meg a fehérorosz elnök
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 12:52
Az amerikai elnök és Aljakszandr Lukasenka közötti megállapodás alapján 31 olyan ukrán vált szabaddá, akik bűncselekményeket követtek el Fehéroroszországban.
Nemzetközi Kattant a bilincs Orbán Viktor szövetségesének csuklóján
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 12:39
A magyar kormányfővel jó viszonyban lévő brazil Jair Bolsonarot az otthonából vitték el.
Nemzetközi Ursula von der Leyen figyelheti a postást: Orbán Viktortól kap levelet
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 10:58
Ezt maga a miniszterelnök jelentette be a Facebook-oldalán.
Nemzetközi Csütörtökön vége lesz a háborúnak?
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 09:14
Az amerikai elnök a tengerentúli hálaadás napjáig adott határidőt Kijevnek, hogy elfogadja a béketervét.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG