1p

Iszmail Hanijeh-t, a Hamász politikai vezetőjét Irán fővárosában, Teheránban ölték meg szerda reggel.

„Kemény büntetésre” számíthat Izrael azért, mert meggyilkolták Irán fővárosában, Teheránban Iszmail Hanijeh-t, a Hamász politikai szárnyának vezetőjét – idézi Ali Hamenej ajatollah szavait a Times of Israel, amit a Portfolio szemlézett.

Ezzel a tettel a bűnöző és terrorista zionista rezsim kemény büntetésnek teremtette meg az alapját, kötelességünk, hogy az Iráni Iszlám Köztársaság területén mártírrá vált vért megbosszuljuk”

– mondta Irán legfőbb vallási és politikai vezetője.

Iszmail Hanijeh-t, a Hamász politikai vezetőjét Irán fővárosában, Teheránban ölték meg ma reggel. Még mindig nem teljesen világos, mi történt: az eddigi legvalószínűbb elmélet szerint Izrael egy drónnal vagy légibombával felrobbantotta azt a komplexumot, ahol a palesztin szervezet vezetője tartózkodott.

Izrael hivatalos kapacitásban még mindig nem kommentálta a Hanijeh életét követelő támadást, de a zsidó állam utcáin ünnepel a lakosság.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Készenlétben Japán: közeleg a giga földrengés?
Kormos Olga | 2025. december 14. 17:44
A hétfői 7,5-ös erősségű földrengés után újabb komoly, 6,9-es rengés rázta meg Japán északkeleti részét, a hatóságok ismét egy jövőbeli megarengés lehetőségére figyelmeztetnek.
Nemzetközi Moszkva gyakorlatilag lesöpörte az asztalról a béketervet
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 17:23
„Elfogadhatatlan rendelkezésekről” beszélt a Kreml szóvivője, aki nem vár semmi jót az ukránok és az európaiak egyeztetéseitől.
Nemzetközi Ki nem találná, miért vonultak ki tüntetni egy orosz városban
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 16:46
A jeges idő ellenére is utcára mentek.
Nemzetközi Európa együttérez Ausztráliával – a magyar kormány egyelőre hallgat
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 16:14
Macrontól Vucicig, Zelenszkijtől Babisig jöttek az üzenetek az ausztrál terrortámadásról. Magyarország egyelőre hallgat.
Nemzetközi Veszélyben Trump békéje Gázában is – a Hamász zokon vette parancsnokának halálát
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 15:41
A Hamász szerint a szombat izraeli csapás az egész tűzszüneti megállapodást veszélyezteti, Trumptól kérnek segítséget.
Nemzetközi Az amerikai rendőrök őrizetbe vettek valakit – megvan a Rhode Island-i lövöldöző?
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 14:32
Megvan a tettes?
Nemzetközi Itt egy újabb orosz győzelmi jelentés
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 14:14
Folytatódik az orosz előretörés az orosz védelmi minisztérium szerint.
Nemzetközi Elképesztő felvétel: így vette el egy bátor civil az egyik ausztrál merénylő fegyverét
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 13:41
Hihetetlen képsorok az ausztrál terrortámadásról.
Nemzetközi Hatalmas bejelentést tett Zelenszkij
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 13:18
Közölte, hogy hajlandó lemondani egyik legfontosabb céljáról Ukrajna a béke érdekében.
Nemzetközi Ausztrál lövöldözés: legalább 12 halott, bombákat is keresnek
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 12:52
Terrortámadásnak minősítették az esetet az ausztrál hatóságok.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG