2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Újra emelkedik a folyók vízszintje az árvíz sújtotta brazil Rio Grande do Sul államban a hétvégi heves esőzések után.

A Taquari és a Caí folyók kiszakadtak, és újabb áradásokat okoznak az állam belsejében. Már eddig is több mint félmillió ember kényszerült elhagyni otthonát, és 145-en haltak meg az árvízben. A mentők továbbra is keresik az eltűnteket.

A Taquari és a Caí vízszintjének emelkedése különösen aggasztó, mert a két folyó a Guaíbába torkollik, ami már súlyos áradásokat okozott az állam fővárosában, Porto Alegrében. A 1,5 millió embernek otthont adó város nagy része víz alatt van, és a történelmi központ különösen súlyosan érintett - írja a BBC.

Árvízben gázolnak emberek a Brazília déli részén elterülő Rio Grande do Sul állam székvárosában, Porto Alegrében 2024. május 12-én. A természeti csapás következtében több, mint száz ember életét vesztette Brazília déli részén
Árvízben gázolnak emberek a Brazília déli részén elterülő Rio Grande do Sul állam székvárosában, Porto Alegrében 2024. május 12-én. A természeti csapás következtében több, mint száz ember életét vesztette Brazília déli részén
Fotó: MTI/EPA/EFE

A katonák csónakokkal járőröznek az elárasztott negyedekben, miután fosztogatásokról érkeztek jelentések. Brazília elnöke, Luiz Inácio Lula da Silva elhalasztotta tervezett chilei látogatását, hogy megbeszéljék a kormány intézkedéseit. Az elnök szerint szükséghelyzeti forrásokat bocsátanak rendelkezésre a sérült infrastruktúra újjáépítésére.

Joe Biden amerikai elnök szombaton közölte, hogy kormánya felvette a kapcsolatot brazil kollégájával, hogy segítséget nyújtson. 

Ott helyben a csónakkal rendelkező lakosok segítettek kimenteni az emelkedő vízben rekedt embereket. Ivan Brizola a BBC News Brasilnek elmondta, hogy több száz embert mentett meg kajakkal, pedig nem tud úszni.

Az áradásokat az április végén kezdődő heves esőzések okozták. A meteorológusok szerint május eleje volt a legcsapadékosabb Porto Alegre az elmúlt 63 évben. A ClimaMeter kutatói, akik az időjárási szélsőségeket tanulmányozzák, azt mondták, hogy az éghajlatváltozás miatt ezen a területen a ciklikus esőzések intenzívebbé válnak.

A világ már körülbelül 1,1 Celsius-fokkal melegedett fel az ipari korszak kezdete óta, és a hőmérséklet tovább fog emelkedni, hacsak a világ kormányai nem csökkentik meredeken a kibocsátást.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Donald Trump: Irán „fél” beismerni, hogy tárgyal
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 09:15
Teherán tagadja, hogy bármilyen egyeztetés zajlana.
Nemzetközi Orbán Viktor szerint a nagyfiúk dolga a közel-keleti háború
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 08:16
Az iráni háborút az új világrend részeként kell értelmezni, ahol a nagyhatalmak ismét a saját nemzeti érdekeik szerint cselekszenek – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök Mario Nawfal amerikai politikai kommentátornak adott interjújában.
Nemzetközi 3 millió dollár kártérítést fizethet a Meta és a Google
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 08:07
Az esküdtszék tagjai megalapozottnak találták a felperes állítását.
Nemzetközi Még a választások előtt Magyarországra látogathat Trump alelnöke
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 07:44
Azért jön, hogy támogassa a Fidesz kampányát.
Nemzetközi Az EU is részt venne az Ukrajna elleni agresszió kivizsgálásában
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 15:52
Az EU csatlakozna az Ukrajna elleni agresszió bűntettével foglalkozó különleges törvényszékhez – derült ki a szerkesztőségünknek megküldött közleményből.
Nemzetközi Letartóztatták a cseh gyújtogatókat, akiket a magyar kormány terroristának jelölt
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 15:29
Két amerikai és egy cseh állampolgár.
Nemzetközi Feltűnően lecsökkent az EU-ban menedékkérők száma
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 14:14
Érezhető a csökkenés.
Nemzetközi Nukleáris erőművet ért újabb légicsapás Iránban, folytatódnak az iráni rakétatámadások Izraelben
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 12:51
Újabb csapás érte Iránban a busehri nukleáris erőmű területét, folytatódik az orosz személyzet evakuálása – jelentette be szerdán Alekszej Lihacsov, a Roszatom orosz állami atomenergetikai vállalat vezérigazgatója.
Nemzetközi Lángba borult egy fontos orosz olajipari kikötő, megint lecsaptak az ukránok
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 11:16
Tűz ütött ki az Uszty-Luga kikötőben egy ukrán dróntámadás nyomán – közölte Alekszandr Drozgyenko, a leningrádi régió kormányzója szerdán a Telegram-csatornáján.
Nemzetközi Külon posztban dicsérte agyon Orbán Viktort Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 09:51
Donald Trump amerikai elnök támogatásáról biztosította Orbán Viktor magyar miniszterelnököt a közelgő magyarországi parlamenti választáson a Truth Social közösségimédia-platformján közzétett bejegyzésében.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG