2p

Míg ők lélekvesztőkön, a miniszter egy hatalmas járművön közlekedett az orszki gátszakadás helyszínén.

A hétvégén szakadt át az Urál folyó dél-oroszországi Orszk városának közelében található gátja, hatalmas területeket elöntve. Orszkban több ezer embert kellett evakuálni, de sokan maradtak a még mindig víz alatt lévő városban, akik a rendelkezésre álló eszközökkel oldják meg a közlekedést a településen.

Mentőalakulatok tagjai gumicsónakkal közlekednek az oroszországi Orszkban, a kazah határ közelében pusztító árvíz idején 2024. április 8-án. Három nappal korábban az Urál-hegységben történt gyors hóolvadás miatt hirtelen megemelkedett az Urál-folyó szintje, és áttörte a várost védő gátat. Az eláraszott házak száma tízezer fölé emelkedett, eddig 6100 embert evakuáltak, halálesetről egyelőre nem tudni. A folyó menti településeken további árvizekre lehet számítani.
Mentőalakulatok tagjai gumicsónakkal közlekednek az oroszországi Orszkban, a kazah határ közelében pusztító árvíz idején 2024. április 8-án. Három nappal korábban az Urál-hegységben történt gyors hóolvadás miatt hirtelen megemelkedett az Urál-folyó szintje, és áttörte a várost védő gátat. Az eláraszott házak száma tízezer fölé emelkedett, eddig 6100 embert evakuáltak, halálesetről egyelőre nem tudni. A folyó menti településeken további árvizekre lehet számítani.
Fotó: MTI/AP

Egy ilyen csónakban ülve találkozott néhány helyi lakos az orosz Rendkívüli Helyzetek Minisztériumának a helyszínre érkezett vezetőjével, Alekszander Kurenkovval, aki nem aprózta el belépőjét, egy jókora kétéltű jármű fedélzetén, népes kísérettel érkezett megtekinteni a helyzetet. A videót készítő helyiek rendkívül viccesnek találták a jelenetet, és jól elszórakoztak azon, hogy integethenek a magas polc mellett magas fedélzeten is álló férfiúnak.

A helyiek többségének azonban nincs sok kedve nevetni, egy másik videóban például azt láthatjuk, hogy a lakosok arról számolnak be, hogy nem merik elhagyni otthonaikat, mert fosztogatók járnak a városban, akik a boltok mellett a lakásokat is kirabolják.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Országszerte leállt az internet Iránban
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 20:01
Miközben egyre hevesebb tiltakozások zajlanak a súlyosbodó válság miatt.
Nemzetközi Szomália visszautasítja az amerikai vádakat
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 19:32
Segélyügyben robbant ki a vita.
Nemzetközi Felháborodtak az oroszok, jogellenesnek tartják az amerikai hajólefoglalást
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 18:03
Felszólították Amerikát, hogy térjenek vissza a nemzetközi tengerjog alapelveihez.
Nemzetközi Írország egy követ fúj a magyar kormánnyal
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 16:53
Ahogy Franciaország, Lengyelország és Magyarország jelezte, ők sem fogják megszavazni az EU-Mercosur szabadkereskedelmi megállapodást.
Nemzetközi Ukrajna kész a végső egyeztetésre
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 15:21
Az Ukrajnának nyújtandó amerikai biztonsági garanciákról szóló kétoldalú dokumentum lényegében készen áll arra, hogy legfelsőbb szinten véglegesítsék – jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.
Nemzetközi Irán üzent: nem akarnak háborút, de visszavágnak, ha kell
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 14:47
Irán nem akar háborúzni Izraellel vagy az Egyesült Államokkal, de készen áll arra, hogy visszavágjon, ha ismét megtámadják – jelentette ki Abbász Aragcsi iráni külügyminiszter.
Nemzetközi Szomszédunk újabb segélyt küld Ukrajnának
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 14:04
Újabb sürgős segítségről döntött Ukrajnának csütörtöki ülésén a horvát kormány, ennek keretében technikai eszközöket és energetikai berendezéseket adományoz az országnak – közölte a zágrábi kabinet.
Nemzetközi Reagált az EU Trump újabb kivonulására
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 13:44
Több tucat nemzetközi szervezetből lép az ki Egyesült Államok.
Nemzetközi Borús lett az évzárás az EU-ban
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 13:21
Romlott a gazdasági hangulatindex az euróövezetben decemberben az előző havihoz képest – derült ki az Európai Bizottság gazdasági és pénzügyi főigazgatóságának (DG ECFIN) felméréséből.
Nemzetközi Keményen odaszólt a német elnök Donald Trumpnak
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 11:41
Nem tetszik neki, amerre a világ tart.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG