2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az izraeli légvédelem a Vörös-tengeri kikötővárosra Eilatra irányzott rakétákat fogott el - jelentette az izraeli hadsereg (IDF) szóvivője vasárnap.

Néhány órával Izraelnek a jemeni Hudejda kikötőváros ellen intézett légicsapása után az Iránból irányított jemeni húszi lázadók ballisztikus föld-föld rakétát indítottak Izrael vörös-tengeri kikötővárosa ellen, melyet az izraeli légvédelem elfogott — jelentette az MTI.

Eilaton vasárnap reggel negyed hétkor megszólaltak a légvédelmi szirénák, és óvóhelyre vonultak az ott élők. A katonai szóvivő szerint azért léptek működésbe a riasztó szirénák, mert attól tartottak, hogy az elfogó rakéta lehulló töredékei kárt okozhatnak, vagy megsebesíthetik az embereket. Azonban „a rakéta nem jutott be Izrael területére", mert már korábban megsemmisítették, tetet hozzá  hadsereg szóvivője.

Eilat a nyaralók körében is népszerű
Eilat a nyaralók körében is népszerű
Fotó: wikipedia

Joáv Galant izraeli védelmi miniszter telefonon beszélt Lloyd Austin amerikai védelmi miniszterrel Izrael jemeni támadása után. A Pentagon nyilatkozata szerint Austin elismerte, hogy Izrael több hónapja zajló, ellene irányuló húszi támadások után hajtotta végre légicsapásait, és megerősítette az Egyesült Államok elkötelezettségét Izrael biztonsága és önvédelemhez való joga mellett.

Az izraeli katonai rádió beszámolója szerint a húszi lázadok az elmúlt mintegy kilenc és fél hónap alatt közel kétszáz légi támadást indítottak Izrael ellen, melyeket a nyugati szövetségesek, vagy Izrael légvédelme elfogott. Péntek reggel a húszik drónja a Földközi-tenger felől azonban eljutott Tel-Avivba, ahol robbanásával megölt egy, és megsebesített több Izraelit. Az izraeli légierő vadászgépei válaszul szombaton intenzív légicsapásokkal támadták meg a jemeni Hudejda kikötővárost.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Izrael pénzügyminisztere Dél-Libanon annektálására szólított fel
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 19:59
Izraelnek ki kellene terjesztenie libanoni határát az arab ország déli részén húzódó Litani folyóig – jelentette ki hétfőn Izrael pénzügyminisztere, miközben az izraeli csapatok hidakat bombáztak és házakat romboltak le a szomszédos országban a fokozódó katonai támadások során.
Nemzetközi Izrael újabb csapásokat mért Teheránra Donald Trump bejelentése után
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 19:20
Az izraeli hadsereg közölte, hogy az izraeli kormány irányelveivel összhangban folytatja a műveleteket, amíg másképp nem rendelkeznek.
Nemzetközi A magyar kormánynak felelnie kell Brüsszelben
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 17:00
Az Európai Bizottság tisztázást vár, azzal kapcsolatban, hogy mi szivároghatott ki a bizalmas információkból Moszkvába.
Nemzetközi Besült a Moszad terve, nem lázadt fel Irán a rendszer ellen
Wéber Balázs | 2026. március 23. 16:04
Az izraeli titkosszolgálat mindeddig nem tudott érdemi lázadást szítani Iránban a háború idején, és a kurd milíciák iráni inváziója is elmaradt – az iráni rezsim továbbra is a helyén van. Mindeközben a háború eszkalálódása a történelem legsúlyosabb globális energiaválságával fenyeget – most, úgy tűnik, mindenki visszalépett egyet a szakadék széléről. 
Nemzetközi Az irániak tagadják, hogy tárgyalnának az amerikaiakkal
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 15:00
Az iráni Fars hírügynökség egy forrásra hivatkozva azt állítja, hogy nincs közvetlen, vagy közvetett kommunikáció az Egyesült Államokkal, annak ellenére, hogy Donald Trump amerikai elnök nemrégiben kijelentette, hogy „produktív” tárgyalásokat folytat Teheránnal.
Nemzetközi Elrántja a kormányt Trump: napokon belül békét köthet Iránnal – az olajár zuhan, a forint szárnyal
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 12:51
Meghosszabbította az Iránnak szabott határidőt az amerikai elnök.
Nemzetközi Gyász: meghalt a korábbi francia miniszterelnök
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 11:28
Lionel Jospin 88 éves volt.
Nemzetközi Mindkét pilóta meghalt a New York-i reptéren, rengeteg a sérült
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 10:48
Az Air Canada gépe ütközött egy tűzoltóautóval vasárnap éjjel.
Nemzetközi Kizárják a magyar kormányt az uniós tárgyalásokról, hogy ne tájékoztathassák az oroszokat, írja a Politico
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 09:48
Nem újdonság uniós körökben, hogy a magyar kormány megosztja az információkat Moszkvával?
Nemzetközi Elmaradt a jobboldali áttörés Franciaországban
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 08:06
Egy nagyvárost sem tudtak bevenni Marine Le Penék, de így is erősítették pozícióikat?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG