2p

A normandiai partraszállás 80. évfordulójának alkalmából Franciaországba gyűlt a világ politikai elitjének nem elhanyagolható hányada, köztük az amerikai elnök is.

Joe Biden a D-nap 80. évfordulója alkalmából mondott beszédében közvetlen párhuzamot vont a náci Németország és a nyugati demokráciákat ma fenyegető veszélyek között - többek között Kelet-Európában. Úgy fogalmazott,

ismerjük a sötét erőket, amelyek ellen 80 évvel ezelőtt harcoltak. Az agresszió és a kapzsiság, az uralkodás és az ellenőrzés vágya, a határok erőszakos megváltoztatása. Ezek örökérvényűek, és a diktatúra és a szabadság közötti küzdelem soha nem ér véget.

Joe Biden elég egyértelműen fogalmazott a jövőről
Joe Biden elég egyértelműen fogalmazott a jövőről
Fotó: EPA/MICHAEL REYNOLDS

Biden konkrétan Ukrajnát említette, mondván, hogy az országot „egy uralomra törő zsarnok szállta meg”. Kijelentette,

az ukránok rendkívüli bátorsággal harcolnak, nagy veszteségeket szenvednek, de soha nem hátrálnak meg.

Az amerikai elnök ezután konkrét számokat is mondott a konfliktusról, szavai szerint 350 ezer orosz katona halt meg vagy sebesült meg, és közel 1 millió ember menekült el Oroszországból azóta, hogy 2022 februárjában teljes körű inváziót indított Ukrajna ellen. Végül egy ígéretet is tett, mint mondta,

az Egyesült Államok és a NATO, valamint egy több mint 50 országból álló koalíció határozottan kiáll Ukrajna mellett. Nem fogunk elhátrálni, mert ha ezt megtesszük, Ukrajna leigázásra kerül, és Ukrajna szomszédai is fenyegetve lesznek. Egész Európa veszélyben lesz.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ukrajna cáfol: nem ukrán dróncsapásban halt meg az orosz főmérnök a zaporizzsjai atomerőműnél
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 19:20
Ukrajna szerint Oroszország folyamatosan és tudatosan fokozza a feszültséget a zaporizzsjai atomerőmű körül. 
Nemzetközi Olaszország egyik legnagyobb tragédiája: 12 évet kapott az autópálya-üzemeltető vezetője
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 18:33
43 haltak meg a tragédiában. 
Nemzetközi Oroszország nem áll le, ismét ukrán hadiipari vállalatokat támadtak
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 17:59
Csak az utóbbi egy napban 1450 ukrán katona esett el vagy sebesült meg súlyosan.
Nemzetközi Közös hadgyakorlattal indítja nukleáris elrettentési partnerségét Berlin és Párizs
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 17:38
Várhatóan döntés születik arról is, hogy német katonák idén először vegyenek majd részt egy francia nukleáris hadgyakorlaton.
Nemzetközi A francia nemzetgyűlés elévülhetetlenné tette a kiskorúak elleni bűncselekményeket
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 16:54
Nem lehet tétlenül állni azokkal szemben, „akik néha évtizedekkel később, néha a halálos ágyukon tesznek tanúvallomást”.
Nemzetközi Erős földrengés és cunamiriadó volt egy messzi turistaparadicsomban
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 16:23
A rengés közép-európai idő szerint délelőtt 9 óra 14 perckor történt.
Nemzetközi Özönvíz Texasban: menteni kellett az embereket az áradásból
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 15:59
Texasban szerda este mintegy 6 millió ember lakóhelyén volt érvényben árvízriasztás.
Nemzetközi Magyarország volt a legnagyobb orosz vezetékes gázvásárló az év első öt hónapjában
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 14:45
Az Európai Tanács határozata szerint a tagállamoknak 2027 végétől minden orosz fosszilis energiahordozó importját le kell állítaniuk.
Nemzetközi Financial Times: nem várt gyorsasággal zajlik a rendszerváltás Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 14:15
A magyarországi folyamatok világszerte csapást jelentenek a nacionalista konzervatív erőkre.
Nemzetközi Kinevezte az új kormányfőt az ukrán parlament, komoly feladatok várnak rá
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 13:20
Az új kormányfő legfontosabb feladata Ukrajna védelme, gazdasági stabilitásának megteremtése és az ország uniós integrációja. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG