1p

Mi és ki ránthatja ki a gödörből a magyar gazdaságot?
Elkerülhetőek még a megszorítások?
Kik állják a 14. havi nyugdíj cechét?

Online Klasszis Klub élőben Petschnig Mária Zitával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. november 26. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Világos üzenetet küldenek három nyugat-európai országnak.

A palesztin állam elismeréséről szóló döntéseire reagálva azonnali hatállyal visszahívja a norvég és az ír nagykövetet Izrael, jelentette be Jiszráel Kac külügyminiszter az X-en. Norvégia, Spanyolország és Írország várhatóan szerdán jelenti be, hogy elismerik az önálló palesztin államot - írja a 444.

„Világos és egyértelmű üzenetet küldök Írországnak és Norvégiának: Izrael nem marad csendben azokkal szemben, akik aláássák szuverenitását és veszélyeztetik biztonságát. A mai döntés üzenetet küld a palesztinoknak és a világnak: A terrorizmus fizet” – írta Kac.

Szerinte „a Hamász terrorszervezet a holokauszt óta a legnagyobb zsidó mészárlást hajtotta végre, miután a világ szeme láttára követtek el szörnyű szexuális bűncselekményeket, ezek az országok úgy döntöttek, hogy a Hamászt és Iránt jutalmazzák a palesztin állam elismerésével”. Azt írja, a lépés igazságtalan a terrortámadás áldozataival szemben, csapás a 128 túsz kiszabadítására irányuló erőfeszítésekre, valamint aláássa a béke esélyét és megkérdőjelezi Izrael önvédelemhez való jogát - írta a 444 a The Guardian alapján.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ursula von der Leyen figyelheti a postást: Orbán Viktortól kap levelet
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 10:58
Ezt maga a miniszterelnök jelentette be a Facebook-oldalán.
Nemzetközi Csütörtökön vége lesz a háborúnak?
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 09:14
Az amerikai elnök a tengerentúli hálaadás napjáig adott határidőt Kijevnek, hogy elfogadja a béketervét.
Nemzetközi Ez a videó majdnem annyira fájhat Zelenszkijnek, mint az amerikai béketerv
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 08:44
Nyugodtan sétálgatnak az orosz katonák ott, ahol nem szabadott volna nekik.
Nemzetközi Zelenszkij: Ukrajna történetének egyik legnehezebb pillanatát éljük
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 17:28
Az ukrán elnök szerint egy fontos szövetségesük, és a méltóságuk elvesztése között kell választaniuk. Ha nem fogadják el az amerikai béketervet, akkor egy szélsőségesen nehéz tél elé néz az ország.
Nemzetközi Rácz András a 28 pontos békéről: „nemigen lesz ebből semmi”
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 15:28
Súlyos problémákat lát a kiszivárgott amerikai-orosz béketervvel a szakértő.
Nemzetközi Nagyot dobott az új japán kormány: élénkít
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 12:01
A japán kormány 21 300 milliárd jen, mintegy 135,27 milliárd dollár, gazdasági támogatási csomagot hagyott jóvá pénteken. Ez a legnagyobb ösztönző csomag a koronavírus-járvány óta.
Nemzetközi A budapesti békecsúcs közeledik – Orbán Viktor szerint
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 09:05
Ezt jelzi a 28 pontos amerikai béketerv is állította a miniszerelnök a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország c. műsorában.
Nemzetközi Putyinnak jelentették: az orosz erők elfoglalták az ukrán Kupjanszkot – de Ukrajna tagadja
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 08:51
Oroszország vezérkari főnöke csütörtökön azt közölte Vlagyimir Putyin elnökkel, hogy az orosz erők ellenőrzésük alá vonták az északkelet-ukrajnai Kupjanszk városát, de az ukrán hadsereg tagadta, hogy a település gazdát cserélt volna.
Nemzetközi Amerika átadná Németországnak a NATO európai parancsnokságát
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 06:59
Az Egyesült Államok azt szeretné, hogy Németország vegye át a NATO európai erőinek parancsnokságát – jelentette ki Donald Trumpnak a katonai szövetséghez delegált megbízottja.
Nemzetközi Örömmel szólt visssza a horvát gazdasági miniszter és a Janaf a Molnak
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 06:41
A horvát vállalat szerint a szállítások Magyarországra megfelelően haladnak. A gazdasági miniszter örömét fejezte ki, hogy a Mol megindította az illetékes európai szervek előtti vizsgálatokat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG