1p

Már 14 ezren harcolhatnak az ukrán fronton.

Észak-Korea az év elején további legalább 3000 katonát küldött Oroszországba, így már összesen körülbelül 14 ezer észak-koreai katona segíti Moszkvát az ukrajnai háborúban – közölte csütörtökön a dél-koreai hadsereg a CNN cikke szerint.

Szöul szerint az eddig harcoló észak-koreaiak közül körülbelül 4000 fő esett el vagy sebesült meg. Észak-Korea emellett nagy mennyiségű katonai felszerelést, például rövid hatótávolságú ballisztikus rakétákat, önjáró lövegeket és rakéta-sorozatvetőket is küldött Oroszországnak.

A két ország közötti együttműködés tovább mélyülhet, mivel Moszkva már előkészíti Kim Dzsongun újabb oroszországi látogatását. Tavaly a két ország vezetője védelmi megállapodást kötött, amely szerint kölcsönös katonai segítséget nyújtanak egymásnak támadás esetén.

Az Egyesült Államok és Dél-Korea is attól tart, hogy Moszkva katonai támogatásáért cserébe fejlett űrtechnológiát és drónokat oszthat meg Phenjannal. Korábban észak-koreai csapatok az ukrán határ közelében fekvő Kurszk régióban harcoltak, de tömeges veszteségeik után januárban visszavonták őket a frontról. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Donald Trump adja át a kilincset Vlagyimir Putyinnak
Privátbankár.hu | 2026. május 16. 08:59
Kétnapos látogatásra Kínába utazik orosz államfő május 19-én – jelentette be a Kreml szombaton. Csak úgy jönnek-mennek az államfők Hszi Csin-pingnél. 
Nemzetközi Megnyitják a náci Mengeléről szóló aktákat
Privátbankár.hu | 2026. május 16. 08:22
A Svájci Szövetségi Hírszerzési Szolgálat bejelentette, hogy elérhetővé teszi a hírhedt náci háborús bűnös, Josef Mengeléről szóló aktáit, amit történészek már régóta szeretnének tanulmányozni. 
Nemzetközi Trump szerint megölték az Iszlám Állam fontos vezetőjét
Privátbankár.hu | 2026. május 16. 08:18
Megölték az Iszlám Állam terrorszervezet második számú vezetőjét amerikai és nigériai katonák – jelentette be az amerikai elnök a Truth Socialon szombat kora reggel.
Nemzetközi A német hadsereg vezetője elmondta, mikor támadhatja meg Oroszország a NATO-t
Privátbankár.hu | 2026. május 15. 13:43
Páros interjút adott a német és a brit hadsereg vezetője a Süddeutsche Zeitungnak: Carsten Breuer szerint legfejlebb három éve maradt a NATO-nak a felkészülésre.
Nemzetközi Minden eddiginél durvábban támadtak az oroszok
Privátbankár.hu | 2026. május 15. 12:45
3 napos tűzszünet után rekordmértékű orosz légitámadást kaptak a nyakukba az ukránok.
Nemzetközi Leírhatatlan az öröm a fogságból visszatérő ukrán katonák arcán
Privátbankár.hu | 2026. május 15. 12:38
Oroszország és Ukrajna 205-205 hadifoglyot adott át egymásnak – közölte az orosz védelmi minisztérium. Fehéroroszországban vizsgálják  ki az oroszokat.
Nemzetközi Volt kubai elnök ellen készül vádemelésre Amerika
Privátbankár.hu | 2026. május 15. 09:36
Az Egyesült Államok lépéseket tesz a 94 éves Raúl Castro volt kubai elnök bíróság elé állítása érdekében – jelentette helyi idő szerint csütörtökön a CBS amerikai hírcsatorna kormányzati tisztségviselőkre hivatkozva.
Nemzetközi Trump „fantasztikus megállapodásokat” kötött Kínával, de részleteket nem közölt
Privátbankár.hu | 2026. május 15. 08:48
Az Egyesült Államok és Kína „fantasztikus kereskedelmi megállapodásokat” kötött a pekingi amerikai-kínai csúcstalálkozón – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök, a Hszi Csin-ping kínai államfővel folytatott tárgyalásai második, egyben utolsó napján. Nem szűkölködött a jelzőkkel az amerikai vezető, de egyelőre nincsenek részletek arról, hogy akár vámok, akár ritkaföldfémek ügyében sikerült-e előrelépniük.
Nemzetközi Trump nem kérte, de a kínai államfő felajánlotta segítségét az iráni konfliktus rendezéséhez
Privátbankár.hu | 2026. május 15. 06:15
Már az első tárgyaláson szóba került a kínai és az amerikai elnök között a Hormuzi-szoros válsága. Donald Trump úgy nyilatkozott, hogy Hszi Csin-ping felajánlotta segítségét az iráni konfliktus rendezéséhez.
Nemzetközi Itt az oroszok válasza Orbán Anitának: ezért támadtak Kárpátaljára
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 19:59
Az ukrán akciókra adott válaszcsapásnak nevezte a budapesti orosz nagykövetség csütörtökön a Kárpátalja ellen indított előző napi orosz támadásokat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG