3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Az amerikai külügyminiszter szerint a tervek szerint haladnak a fegyverszállítások.

Az amerikai külügyminiszter szerint egyetlen leállított bombaszállítmányon kívül a tervezett ütemben zajlik az amerikai fegyverek szállítása Izrael számára. Antony Blinken ezzel az izraeli kormányfő, Benjamin Netanjahu szavaira reagált, aki szerint az Egyesült Államok fegyvereket tart vissza, amivel lassítja az izraeli hadműveleteket – jelenti az MTI.

Antony Blinken amerikai külügyminiszter és Benjámin Netanjáhu izraeli kormányfő néha nem ért egyet
Antony Blinken amerikai külügyminiszter és Benjámin Netanjáhu izraeli kormányfő néha nem ért egyet
Fotó: EPA/GPO/Amos Ben Gershom

Antony Blinken kedden újságírók előtt úgy fogalmazott, hogy az Egyesült Államok egyetlen bombaszállítmány küldését vizsgálja felül, amelyben nagy hatóerejű bombák, egyebek mellett 1000 kilogrammos eszközök szerepelnek. A külügyminiszter megismételte, hogy az amerikai adminisztráció aggályosnak találja ilyen eszközök bevetését sűrűn lakott térségekben, mint a dél-gázai Rafáh városa. Antony Blinken szerint a többi katonai szállítás az eredeti tervek szerint zajlik.

Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök kedden felfoghatatlannak nevezte, hogy az amerikai adminisztráció fegyvereket és lőszereket tart vissza, majd a Hamász megsemmisítésére indított hadműveletre utalva azt mondta: „adják oda az eszközöket, és mi sokkal gyorsabban elvégezzük a munkát”.

Az amerikai adminisztráció több tagja helyezte kilátásba az elmúlt hónapokban, hogy leállítják az Izraelnek szánt fegyverszállítmányokat, amennyiben az izraeli hadsereg átfogó katonai műveletet kezd a Hamász ellen a civilektől zsúfolt Rafáh-ban.

Joe Biden és a Fehér Ház vezető tisztségviselői ugyanakkor többször kijelentették, hogy Izrael egyelőre nem lépte át azt a „vörös vonalat”, ami a szállítmányok leállítását eredményezné, kivéve a nagy hatóerejű bombákat.

Kedden az amerikai Kongresszus két vezető demokrata tagja hozzájárulását adta ahhoz, hogy az Egyesült Államok F15-ös vadászrepülőgépeket adjon el Izraelnek, amivel lehetővé válhat a szállítási szerződés véglegesítése.

Gregory Meeks, a képviselőház külügyi bizottságának rangidős tagja, valamint Ben Cardin a szenátus külügyi bizottságának demokrata elnöke közölte, hogy hozzájárulását adja az adásvételhez, amibe a republikánusok már korábban beleegyeztek. A két demokrata politikus előzetesen annak tisztázását kérte a Biden-adminisztrációtól, hogy amerikai fegyvereket milyen körülmények között vet be az izraeli haderő a Gázai övezetben.

Az üzlet értelmében Izrael 15 milliárd dollár értékben vásárol F15-ös gépeket és kiegészítő felszereléseket, amelyek szállítása 2029-ben kezdődhet meg.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Itt van Törökország NATO-ja – Egy új katonai szövetség alakul
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 9. 19:06
Pakisztán, Szaúd-Arábia és Törökország pénteken jelentette be a kölcsönös segítségnyújtáson alapuló védelmi szövetségét.
Nemzetközi Értékes hajóroncsra bukkantak Szicília mellett
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 9. 16:49
Legalább kétezer éves a vízijármű.
Nemzetközi Energiatárolás: Magyarországnak tanulnia kellene Bulgáriától
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 9. 16:10
Bulgária a tárolókapacitással Németország és Olaszország után a harmadik helyen áll.Európában.
Nemzetközi Spanyolország a szokásosnál legalább félmillióval több turistára számít jövő héten
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 9. 15:56
Az ok: teljes napfogyatkozás lesz augusztus 12-én, kora este.
Nemzetközi Kiterjedt erdőtűz pusztít Kanada nyugati részén
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 9. 15:25
20 ezer embert menekítettek ki eddig.
Nemzetközi Benjamin Netanjahu elutasítja Trump gázai rendezési tervét
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 9. 14:46
„Amíg kormányfő vagyok, sehol sem lesz Palesztin Állam.”
Nemzetközi Dubaj kiadta a világ egyik legveszélyesebb bűnszervezetének vezetőjét
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 9. 14:32
A kábítószerkereskedő Kinahan klán világszerte több mint 1 milliárd euró bevételre tehetett szert.
Nemzetközi Izrael szerint minimum 2800 gázai terroristát likvidáltak 2023 októbere óta
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 9. 14:16
Ezrek vannak még mindig az izraeli hadsereg célkeresztjében.
Nemzetközi Volodimir Zelenszkij: az oroszok Odessza kikötőjének támadásával az élelmiszerbiztonságot fenyegetik
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 9. 13:32
Odessza jelenti az ukrán agrárexport fő ütőerét.
Nemzetközi Éberségre intette az izraeli külügyminisztérium a Görögországban tartózkodó izraelieket
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 9. 13:25
Görögország több pontján Gáza melletti szolidaritási tüntetéseket hirdettek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG