5p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az orosz-ukrán háború 831. napjának főbb hírei.

  • Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerdán Katarba érkezett, hogy találkozzon Tamim bin Hamad al-Thani sejkkel, a katari emírrel. Zelenszkij az X-en közölte, hogy a tervek szerint megvitatják Katar részvételét az Oroszország által elrabolt ukrán gyermekek hazatérésének segítésében, továbbá tárgyalnak kétoldalú gazdasági és biztonsági kérdésekről is.
  • A Kreml „zsarolásnak” minősítette Janet Yellen amerikai pénzügyminiszter megjegyzéseit, miszerint Washington nem tűrné, hogy Kína növelje a kettős felhasználású, azaz a polgári és katonai célokra egyaránt felhasználható termékek Oroszországba irányuló exportját. Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője szerint Washington hangneme teljesen elfogadhatatlan, és Moszkva szolidáris Pekinggel.
  • Emmanuel Macron francia elnök Normandia partjainál fogadja Joe Biden amerikai elnököt, Károly brit királyt és Justin Trudeau kanadai miniszterelnököt, az 1944. június 6-i partraszállásban részt vevő három fő ország képviselőjét. Az eseményre Zelenszkijt és mintegy 200 háborús veteránt is várnak. A Kreml Ukrajna elleni háborúja miatt Vlagyimir Putyin kormányát képviselő orosz tisztségviselőt nem hívta meg az Élysée-palota. Normandiában tartózkodva Biden leül tárgyalni Zelenszkijjel is - közölte Jake Sullivan, a Fehér Ház nemzetbiztonsági tanácsadója.
  • Ukrajna üdvözölte azt a washingtoni bejelentést, hogy Kamala Harris amerikai alelnök részt vesz az Ukrajnával foglalkozó közelgő csúcstalálkozón, annak ellenére, hogy korábban Biden részvételét sürgette. „Fontos hír, hogy megerősítették Kamala Harris amerikai alelnök részvételét a június 15-16-án Svájcban tartandó békecsúcson” - közölte Andrij Jermak, Zelenszkij hivatalának vezetője a közösségi médiában közzétett nyilatkozatában.
  • Az orosz erők megöltek egy embert és megsebesítettek ötöt az ukrajnai kelet-donyecki régióban. "Ezek a ma reggeli bombázások következményei a donyecki régióban” - közölte annak kormányzója, Vadym Filashkin.
  • Az ukrán erők az éjszaka folyamán 22, Oroszország által indított drónt lőttek le - jelentette szerdán a Kyiv Independent. Az ukrán légierő reggeli frissítésére hivatkozva a kiadvány azt írta, hogy a drónokat „állítólag az oroszok által megszállt Krím-félszigeten lévő Csauda-fokról és az oroszországi Kurszki területről indították, amely mintegy 95 kilométerre található az orosz-ukrán határtól”. 

  • Az orosz védelmi minisztérium közlése szerint az orosz légi és tüzérségi csapások semmisítettek meg az ukrán Horticja hadműveleti-stratégiai csoporthoz és az idegenlégióhoz tartozó fegyver- és hadfelszerelés-raktárokat. Az orosz hadsereg az elmúlt nap folyamán hatból öt frontszakaszon előrenyomult, és 12 ukrán ellenrohamot vert vissza, közülük hetet Harkiv megyében. A Moszkvában kiadott hadijelentés szerint az ukrán hadseregnek csaknem 1600 katonája esett el vagy sebesült meg súlyosan a harci érintkezési vonal mentén.
  • A védelmi minisztérium a megsemmisített ukrán haditechnikai eszközök között említett meg egyebek mellett három harckocsit, 12 páncélozott harcjárművet, köztük egy amerikai Strykert, két amerikai M113-as páncélozott szállítójárművet, egy amerikai M109-es Paladin és egy német Panzerhaubitze 2000-es önjáró, valamint négy amerikai M777-es és egy M198-as vontatott tarackot, HIMARS és Vilha sorozatvetők tíz rakétáját, két francia HAMMER irányított légibombát, két Patriot légvédelmi rakétát, továbbá 55 drónt.
  • Minden francia katonai kiképző Ukrajnában „legitim célpont” lenne az orosz fegyveres erők számára - jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter.

  • Egy moszkvai kerületi bíróság szerdán 50 ezer rubeles (mintegy 200 ezer forintos) pénzbírsággal sújtotta Hosszija Hidari iráni állampolgárt közigazgatási szabálysértés címén, az orosz hadsereg lejáratása miatt. Hidari nyilvános helyen olyan pólót viselt, amelynek ujján Ukrajna címere, az elején pedig a zászlaja volt. A RIA Novosztyi hírügynökség szerint ez volt a maximálisan kiszabható bírság az orosz fegyveres erők alkalmazásának lejáratására irányuló nyilvános akciókról rendelkező törvénycikkely első része alapján.
  • Magyarország 37,2 millió forint értékű egészségügyi felszereléseket juttatott el Ungvárra a kormány döntése alapján a készleten lévő tartalékokból, az ottani kórházban kezelt sebesült katonák gyógykezelésére.
  • Szerdán megkezdte munkáját az a bizottság, amelynek feladata az orosz és fehérorosz befolyás vizsgálata Lengyelországban - közölte Donald Tusk miniszterelnök, miközben egyre nagyobb a félelem, hogy Moszkva megpróbálja destabilizálni az országot.

(Guardian, MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Újabb reakció érkezett az Európai Bizottságtól, de ennek most örülhet a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 18:50
Az EU-ban nem lehet fenyegetéseket intézni a tagállamok felé – erről az Európai Bizottság szóvivője beszélt.
Nemzetközi Donald Trump üzent Iránnak: csak a feltétel nélküli megadást fogadjuk el
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 16:15
Donald Trump amerikai elnök pénteken Irán „feltétel nélküli megadását” követelte egy héttel azután, hogy Izraellel közösen megindították a perzsa ország elleni rakétacsapásokat.
Nemzetközi Fontos tárgyalás előtt Trump, ami az iráni offenzíva jövőjéről is dönthet
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 14:42
Donald Trump amerikai elnök a tervek szerint pénteken találkozik az Egyesült Államok védelmi miniszterével, Pete Hegseth-tel a Fehér Házban.
Nemzetközi Kerüljék el Magyarországot: ezt javasolja az ukránoknak a kijevi külügy
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 12:23
Magyarországon fennáll a tulajdon önkényes elrablásának kockázata, erre figyelmeztette az ukrán és európai üzleti szereplőket Ukrajna külügyminisztériuma. Az ukrán állampolgároknak azt javasolják, még tranzit esetén is keressenek kerülőutat.
Nemzetközi Már több mint ezer iráni civil vesztette életét a légicsapásokban – szárazföldi támadással is számol az iráni külügyminiszter
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 11:55
Az eddigi legsúlyosabb légicsapások érték Teheránt csütörtök éjjel.
Nemzetközi Két országból indul pénteken mentesítő járat Budapestre
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 09:59
A külügyminisztérium megállapodott a FlyDubai légitársasággal, péntek este 166 fővel indulhat mentesítő járat Budapestre – jelentette be Szijjártó Péter külügyminiszter. Az egyiptomi üdülővárosból, Sarm es-Sejkből 70 ember jöhet haza.
Nemzetközi Korrigált a forint a dollárral szemben, de az euró drágább, mint tegnap
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 07:25
Erősödött a dollárral és a svájci frankkal szemben a forint, az euróhoz viszonyítva minimális gyengüléssel indult péntek reggel.
Nemzetközi Ukrán külügyminiszter: Túszul ejtettek hét ukrán pénzszállítót a magyar hatóságok
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 06:50
Két pénzszállító autót tartóztattak fel a magyar hatóságok, és túszul ejtették az ukrán állami bank hét dolgozóját – erről írt az ukrán külügyminiszter péntek hajnalban. Az Oschadbank dolgozói a Raiffeisen Bankhoz indultak a készpénzzel, de Magyarországon elvesztette velük a kapcsolatot az ukrán fél.
Nemzetközi Mentőjáratok indulnak: Ammánból, Rijádból és Maszkatból is jönnek haza a magyarok
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 19:39
Több ezer magyar vár a hazatérésre.
Nemzetközi Spanyol hadihajók indultak Kréta felé
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 18:22
Spanyolország hadihajóval segíti Ciprus védelmét, miután a szigetországot iráni dróntámadások érték.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG