2p

Az orosz Pavel Durovot szerdáig tarthatják rendőrségi őrizetben, miután a francia ügyészek több időt biztosítottak a kihallgatására.

Az orosz származású milliárdost a hétvégén tartóztatták le Franciaországban a gyermekek szexuális zaklatását, kábítószer-csempészetet és csalárd ügyleteket ábrázoló képekkel kapcsolatos bűncselekmények nyomozása során – közölte hétfőn a francia ügyészség. Kedden az ügyész szóvivője hozzátette, hogy Durov őrizetbe vételét hétfőn 48 órával meghosszabbították — írja a Reuters.

Az elemzők által virtuális csatatérnek minősített üzenetküldő platformot az ukrajnai háború mindkét fele, valamint a háborúval kapcsolatos hír- és propagandacsatornák nagymértékben használják szerte a világon.

Vjacseszlav Volodin, az orosz Állami Duma, a parlament alsóházának elnöke bizonyítékok bemutatása nélkül azt állította, hogy az Egyesült Államok Franciaországon keresztül próbálja ellenőrzése alá vonni a Telegramot.

„A Telegram egyike azon kevés, és egyben a legnagyobb internetes platformnak, amelyre az Egyesült Államoknak nincs befolyása" - közölte Volodin egy bejegyzésében. „Az amerikai elnökválasztás előestéjén fontos, hogy (Joe) Biden elnök irányítsa a Telegramot" — tette hozzá.

A Telegram vezére korábban Oroszországban visszautasította a kormány kéréseit
A Telegram vezére korábban Oroszországban visszautasította a kormány kéréseit
Fotó: Youtube

A Fehér Ház nem kommentálta Pavel Durov letartóztatását.

A szólásszabadság és a politikai disszidensek menedékének számító Telegram közel 1 milliárd felhasználójával különösen előkelő helyen áll Oroszországban, Ukrajnában és a volt Szovjetunió köztársaságaiban.

Emmanuel Macron francia elnök, aki köztudottan az alkalmazás lelkes felhasználója, azt mondta, hogy a letartóztatás „semmiképpen sem volt politikai döntés".

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Magyar nemzeti tragédiára emlékezett Gulyás Gergely a Holokauszt-emléknapon
Privátbankár.hu | 2026. január 27. 19:20
A Miniszterelnökséget vezető miniszter kedden a budapesti Holokauszt Emlékközpontban így fogalmazott: a holokauszt áldozatainak nemzetközi emléknapján mi elsősorban egy magyar nemzeti tragédiára emlékezünk, amelynek részesei voltunk a több százezer ártatlan áldozattal és részesei voltunk az elkövetők oldalán is.
Nemzetközi Óriási árat kérhet Trump Zelenszkijtől Ukrajna biztonságáért
Wéber Balázs | 2026. január 27. 18:20
Az Ukrajnának nyújtandó biztonsági garanciákról már lényegében megegyezett Trump és Zelenszkij. Ennek és a békének azonban súlyos ára lehet: az ukrán hadsereg kivonása Donbászból.  De be lehet-e ezt úgy csomagolni, hogy arra Kijev is rábólintson? Nagyító alatt ezúttal a készülő orosz-ukrán békeegyezmény.
Nemzetközi Robert Fico megadta a mintát Orbán Viktornak
Privátbankár.hu | 2026. január 27. 18:00
Míg Magyarország még csak tervezi, Szlovákia keresetet nyújt be az Európai Unió bíróságára az uniós RePowerEU-rendelettel szemben, amely 2027 novemberétől megtiltja az orosz gáz importját – jelentette be a szlovák miniszterelnök kedden.
Nemzetközi Nyolc év után a brit miniszterelnök rászánja magát erre az útra
Privátbankár.hu | 2026. január 27. 13:50
Keir Starmer brit miniszterelnök kedden Kínába repül, azzal a céllal, hogy helyrehozza az Egyesült Királyság kapcsolatait a világ második legnagyobb gazdaságával, és csökkentse a britek függőségét az egyre kiszámíthatatlanabb Egyesült Államoktól.
Nemzetközi A választások utánra készítik a svédek a bunkósbotot az Orbán-kormány ellen
Litván Dániel | 2026. január 27. 12:23
A svéd kormány a háttérben az uniós szavazati jog felfüggesztésével fenyegető jogállamisági eljárás újraindításán ügyködik – de nem akar lapot adni Orbán Viktor kezébe.
Nemzetközi Újabb csapás a palesztinoknak? Nyílik a gázai-egyiptomi határ
Bózsó Péter | 2026. január 27. 10:29
A tervek szerint a héten megnyílik a határátkelő a gázai övezet és Egyiptom között. A múlt héten Donald Trump amerikai elnök is nyilvánosságra hozta Gáza újjáépítési tervét, miközben az általa tető alá hozott izraeli-Hamász tűzszünet a második fázisába lép. Mire számíthatnak a gázaiak?
Nemzetközi Fordulat Minneapolisban: sorsdöntő lehet a meghátrálás
Privátbankár.hu | 2026. január 27. 09:33
Eltűnhetnek a nagy kaliberek. Ez van, ha Trump nincs megelégedve az eseményekkel.
Nemzetközi Trump újra pipa: elővette a pézügyi atomot, retteg a távoli ország
Privátbankár.hu | 2026. január 27. 08:52
Újabb pénzügyi csatározásba bonyolódott bele Donald Trump, ezúttal egy meghatározó gazdasággal rendelkező országra csap le.
Nemzetközi Történelmi fordulat: megvannak az utolsó izraeli túsz maradványai a Gázai övezetből
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 17:41
Ran Gvili a Hamász meglepetésszerű támadásának napján, 2023. október 7-én halt meg.
Nemzetközi A lengyelországi kibertámadás nyomai Oroszországba vezetnek
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 15:12
Egy kiberbiztonsági cég vizsgálata szerint az orosz kormányhoz köthető hackerek álltak annak a decemberi, végül sikertelen támadásnak a hátterében, amely Lengyelország energiahálózatának egyes részeit próbálta megbénítani.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG