2p

Mi vár a magyar gazdaságra a választások után?
Tényleg elkerülhetetlen lesz a megszorítás?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Közösségi oldalán posztolva védte meg Manfred Webert.

Magyar Péter, akinek a kedvéért pár napja Budapestre jött tárgyalni Manfred Weber, az Európai Néppárt elnöke, most egy húzós posztban ment neki a kormányfőnek, amiért az magyarellenesnek bélyegezte meg a német politikust.

Múlt héten Budapesten már volt egy Weber-Magyar találkozó
Múlt héten Budapesten már volt egy Weber-Magyar találkozó
Fotó: Facebook/Manfred Weber

Így írt friss bejegyzésében a Tisza Párt alelnöke:

"Orbán Viktor megint hazudik. Most épp azt főzték ki a gyűlöletkonyhájukban, hogy Manfred Weber, az Európai Néppárt elnöke, gyűlöli a magyarokat. A cél egyértelmű: a Tisza Pártot azzal támadni, hogy egy olyan pártcsaládhoz csatlakozott, amelyet egy magyargyűlölő politikus vezet.
Miniszterelnök Úr,
Ha Manfred Weber tényleg hungarofob, akkor ön miért szavazta meg őt néppárti frakcióvezetőnek, miért támogatta Webert a néppárti csúcsjelölti pozícióra? Ön is tudja, hogy Manfred Weber, bajor emberként és politikusként a magyarok barátja. Egyszerűen csak elege lett az önök ipari méretű korrupciójából, a propagandából és a saját szövetségeseiket semmibe vevő politikából.
A kampányban önök azt is hazudták, hogy Weber támogatná a sorkötelezettség visszaállítását. Erről is kiderült, hogy nem igaz. A sorkötelezettség visszaállítását Kövér László és a KDNP szorgalmazta.
Miniszterelnök Úr, Én értem, hogy rendkívül frusztráló lehet, hogy amíg a TISZA képviselői ott ülnek a legnagyobb frakcióban, addig a Fideszt még a konzervatív frakció is kikosarazza, de ettől még nem kellene a csillagot is lehazudni az égről. Hogy lesz így elfoglalva Brüsszel, miniszterelnök úr?"

- fejezte be bejegyzését a Tisza Párt alelnöke.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Elképesztő megoldást talált Trump az orosz-ukrán háborúra?
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 19:33
Nem tágít, választást akar Ukrajnában a háború alatt is az amerikai elnök.   
Nemzetközi Ezen áll vagy bukik az ukrajnai háború befejezése
Wéber Balázs | 2025. december 9. 18:31
Úgy tűnik, hogy az ukrajnai harcok lezárását gyakorlati szempontból két nagy problémakör akadályozza: a területi kérdések és az Ukrajnát megillető biztonsági garanciák. Amíg ezekben nem születik kompromisszum, és amíg Putyin nyeregben érzi magát, addig lehet bármilyen békecsúcs, aligha fognak elhallgatni a fegyverek. Nagyító alatt ezúttal a Nyugat és Ukrajna súlyos dilemmái.
Nemzetközi Litvánia szükségállapotot hirdetett
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 16:51
A Fehéroroszországból érkező léggömbök miatt. 
Nemzetközi Nem elég a Louvre-rablás, jön a dolgozók sztrájkja is
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 15:31
Határozatlan idejű sztrájkot hirdettek december 15-től a párizsi Louvre dolgozói, tiltakozásul a „romló munkakörülményeik” és az „elégtelen források” miatt – közölte a világ leglátogatottabb múzeumának CFDT szakszervezete hétfőn a többi érdekképviselettel történt egyeztetést követően.
Nemzetközi Zelenszkij új béketervet ígér Trumpnak
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 15:08
Miután Zelenszkij kizárta ukrán területek feladására, átírja a béketervet, amit a Fehér Ház felé eljuttat. 
Nemzetközi Szijjártó Péter még a Fővárosi Nagycirkusz igazgatóját is elvitte Moszkvába
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 13:55
A magyar-orosz üzleti fórumon összesen 240 vállalatközi tárgyalásra kerül sor kedden Moszkvában, és ez sokat segíthet abban, hogy hazánk a lehető legjobb startpozíciót vehesse fel az ukrajnai háború utáni időkre, és igazi nyertese lehessen az új világgazdasági korszaknak – jelentette ki a tárca közlése szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Moszkvában.
Nemzetközi Tovább gyűrűzik az európai uniós korrupciós botrány?
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 13:22
Ennyit lehet tudni az Európai Unió új korrupciós botrányáról, amelyben az EU diplomáciai szervezete és a leendő eurokraták elitképzője is érintett lehet. Az úgynevezett EEAS-gate vizsgálat már két magas rangú tisztviselő lemondásához vezetett.
Nemzetközi Zelenszkijt fogadta a pápa – XVI. Leó igazságos és tartós békét remél
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 12:46
Az ukrajnai háború volt a központi témája XIV. Leó pápa és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök találkozójának Castel Gandolfo pápai rezidenciáján – közölte a Szentszék kedden.
Nemzetközi Újabb települést foglalhattak el az oroszok Kelet-Ukrajnában
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 12:31
Elfoglalta Osztapivszke települést Dnyipropetrovszk megyében az orosz hadsereg az elmúlt nap folyamán az ukrajnai háborúban – közölte kedden a moszkvai védelmi minisztérium.
Nemzetközi Pezsgőt bonthat Orbán Viktor: miniszterelnökké nevezték ki egyik fő európai szövetségesét
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 10:24
Kormányfővé nevezte ki Andrej Babist, az októberi képviselőházi választásokon győztes Elégedetlen Polgárok Akciója (ANO) mozgalom elnökét kedden Prágában Petr Pavel cseh köztársasági elnök.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG