2p

Nem kapott segítséget a strasbourgi bíróságtól az elítélt francia politikus.

A strasbourgi Emberi Jogok Európai Bírósága szerdán kihirdetett ítéletében elutasította Marine Le Pen ideiglenes intézkedés iránti kérelmét, amelyben a francia Nemzeti Tömörülés vezetője a párizsi büntetőbíróság által rá kiszabott büntetés végrehajtásának felfüggesztését kérte.

Emlékeztettek, július 8-án Marine Le Pen kérelmet nyújtott be az Emberi Jogok Európai Bíróságához a párizsi büntetőbíróság által 2025. március 31-én kiszabott büntetés ideiglenes végrehajtásának felfüggesztése érdekében.

A szerdán kihirdetett ítélet szerint az Európa Tanács felügyelete alatt működő emberi jogi bíróság egyhangúlag döntött úgy, hogy nem rendel el ideiglenes intézkedéseket az ügyben. Megjegyezték: kivételes esetekben, akár egy fél, akár bármely más érintett kérésére az emberi jogi bíróság ideiglenes intézkedéseket rendelhet el az Emberi Jogok Európai Egyezménye által védett jog helyrehozhatatlan megsértésének közvetlen veszélye esetén.

A bíróság elutasította a kérelmet azzal az indokkal, hogy a felperes nem bizonyította az emberi jogi egyezmény vagy annak jegyzőkönyvei által védett jog helyrehozhatatlan megsértésének közvetlen veszélyét

- fogalmazott ítéletének indoklásában az emberi jogi bíróság.

A párizsi büntetőbíróság március 31-én két év letöltendő és két év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte a francia ellenzéki politikust és azonnali hatállyal öt évre eltiltotta a politikai választásokon való indulástól, amiért a neve által fémjelezett Nemzeti Tömörülés a vád szerint 2,9 millió euró európai parlamenti juttatást törvénytelenül pártcélokra használt fel. Az ügyben további 23 vádlottat hat hónaptól négy évig terjedő felfüggesztett börtönbüntetésre ítélt egy háromtagú bírói testület.

Az elsőfokú ítélet értelmében az 56 éves ellenzéki politikus nem vehet részt a következő, 2027 tavaszára tervezett elnökválasztáson.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Kínos pillanatok várhatók a vb-döntő VIP-páholyában
Privátbankár.hu | 2026. július 19. 17:44
Elfogadta Trump meghívását a két társházigazda államfő, de vajon szóba kerülnek a vitás ügyek is?
Nemzetközi Elmondták az oroszok, mire lőttek Kijevben
Privátbankár.hu | 2026. július 19. 16:36
Szerintük természetesen csak legitim katonai célpontokat támadtak.
Nemzetközi Épülő iráni atomerőművet is bombáztak az amerikaiak?
Privátbankár.hu | 2026. július 19. 14:21
Ezt állítja Irán, miközben Bahreint lövi. Két hajót is „baleset” ért a Hormuzi-szorosban. 
Nemzetközi Letartóztatták és kiadatnák a Tate-fivéreket – komoly a bűnlajstromuk
Privátbankár.hu | 2026. július 19. 13:58
Négy újabb vádpontot is hozzácsaptak Andrew és Tristan Tate ügyéhez.
Nemzetközi Újabb „villámtörvényt” függesztett fel az izraeli legfelsőbb bíróság
Privátbankár.hu | 2026. július 19. 12:29
Visszafordíthatatlan folyamatokat indított volna el a nagy hajrával keresztülvert törvény hatálybalépése a bírák szerint.
Nemzetközi A most megszavazott maffiatörvény új életet kínál az olasz családoknak
Kormos Olga | 2026. július 19. 11:56
Egy új olasz törvény értelmében a maffiacsaládokban nevelkedett gyermekek és fiatal felnőttek lehetőséget kapnak a szervezett bűnözéstől való elszakadásra. Célja a gengszterek generációkon át tartó toborzásának megállítása.
Nemzetközi Hiperszonikus rakétákkal lőtték Kijevet vasárnap hajnalban az oroszok
Privátbankár.hu | 2026. július 19. 09:54
Esélye sem volt az ukrán légvédelemnek.
Nemzetközi Meghalt két amerikai katona, elszabadulhat a pokol Iránnál
Privátbankár.hu | 2026. július 19. 08:49
Kemény választ ígér Amerika, de Irán sem fog adós maradni.
Nemzetközi Az egész világkereskedelmet taccsra vághatja Trump egy rosszul sikerült poszttal
Litván Dániel | 2026. július 19. 06:07
A Hormuzi-szoros körüli balhé csak a kezdet lehet, ha mindenki az Egyesült Államok és Irán nyomdokaiba lép. 200 dolláros olajár, globális infláció is jöhet?
Nemzetközi Jobban bíznak a magyarok Putyinban, mint Zelenszkijben
Privátbankár.hu | 2026. július 18. 17:00
Miközben a NATO támogatottsága Magyarországon húszéves rekord közelébe emelkedett, Volodimir Zelenszkijben csak minden ötödik magyar bízik, a Fidesz-szavazók pedig még az európai populista pártok hívei közül is kiemelkedően pozitívan viszonyulnak Vlagyimir Putyinhoz – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból. A vizsgált országok közül egyedül Magyarországon jellemző, hogy az idősebbek kedvezőbben ítélik meg Oroszországot, mint a fiatalok.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG