2p

Elkerülhetetlen lesz a választások utáni megszorítás?
Tényleg egy újabb Bokros-csomagot szeretne a Tisza Párt?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Zelenszkij további részletekre kíváncsi a Trump–Putyin megállapodásról.

Kijev támogatná az energetikai célpontok elleni csapások leállítását, de további információkat vár Washingtonból – közölte Zelenszkij reagálva Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök energetikai infrastruktúra elleni támadásokat leállító megállapodására. „Azt hiszem, helyes lesz, ha beszélgetést folytatunk Trump elnökkel, és részletesen kiderítjük, hogy mit ajánlottak az oroszok az amerikaiaknak, vagy mit ajánlottak az amerikaiak az oroszoknak. Miután részleteket kapunk az amerikai elnöktől, az amerikai féltől, megadjuk a válaszunkat, előkészítjük azt, és a csapatunk készen áll majd a technikai megbeszélésekre” – mondta az ukrán elnöka The Guardian tudósítása szerint.

A lap azt is írja, nem sokkal Trump és Putyin telefonbeszélgetését követően légiriadó hangzott fel és robbanások hallatszottak Ukrajnában. Zelenszkij azt mondta, hogy „találatok érték különösen a polgári infrastruktúrát”. Helyi jelentések szerint Szlovjanszk városában részben áramszünet volt, miután az elektromos rendszer megsérült. Zelenszkij szerint több mint 40 orosz drónt indított Oroszország. Hozzátette: „Éppen az ilyen éjszakai orosz támadások azok, amelyek tönkreteszik az energiarendszereinket, az infrastruktúránkat, az ukránok normális életét. Putyin ma de facto elutasította a teljes tűzszünetre vonatkozó javaslatot. Helyes lenne, ha a világ válaszul elutasítaná Putyin minden olyan kísérletét, amely a háború elhúzódását célozza”.

A The Gurdaian szerint egy szumi kórházat is bombáztak az Ukrajnát ért támadások hullámában, ami miatt Zelenszkij közölte, Vlagyimir Putyin „gyakorlatilag elutasította” a tűzszünetet – közvetlenül azután, hogy az orosz elnök közölte Donald Trumppal, hogy leállítja az ukrán energiahálózat és infrastruktúra elleni támadásokat. A Kreml Trump és Putyin telefonbeszélgetése után közölte, hogy az orosz elnök azonnali parancsot adott az ilyen csapások leállítására.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Riasztották a NATO vadászgépeit az orosz drónok és rakéták miatt
Privátbankár.hu | 2025. december 6. 11:55
Négy órán át készültségben álltak.
Nemzetközi Kellemetlen csapást vitt be Oroszország Ukrajnában
Privátbankár.hu | 2025. december 6. 11:19
A vasúti rendszert érte találat.
Nemzetközi Sokkoló eredményt hozott egy uniós felmérés – de tényleg küszöbön áll egy Európa-Oroszország háború?
Wéber Balázs | 2025. december 6. 10:47
Az európaiak fele szerint nagy a veszélye az Európa és Oroszország közötti nyílt háborúnak, kétharmaduk szerint pedig országuk nem tudná megvédeni magát egy orosz támadás esetén. De valóban korszakhatárhoz érkeztünk? Mennyire indokoltak ezek a félelmek?
Nemzetközi Megkongatták a vészharangot: sérült a csernobili szarkofág, sugárzásveszély lehet
Privátbankár.hu | 2025. december 6. 10:18
Aggasztó hírek Csernobilból.
Nemzetközi A Trump-kormány szerint Európában a „civilizáció eltörlése” fenyeget
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 19:59
Európát a „civilizáció eltörlésének” veszélye fenyegeti, és egy nap elveszítheti megbízható amerikai szövetségesi státuszát – áll a Trump-kormányzat új stratégiai dokumentumában, amely felháborodást váltott ki európai körökben, miután többen a Kreml retorikájához hasonlították azt.
Nemzetközi Az USA Európa által vezetett NATO-t szeretne már 2027-re
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 18:01
Az Egyesült Államok azt szeretné, ha Európa 2027-re átvenné a NATO hagyományos védelmi képességeinek többségét – a hírszerzéstől a rakétákig –, közölték a Pentagon tisztviselői ezen a héten Washingtonban diplomatákkal. A szoros határidőt több európai tisztviselő is irreálisnak tartja.
Nemzetközi Újabb orosz kikötőt és olajfinomítót gyújtottak fel az ukrán drónok
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 16:50
Ukrán drónok éjjel csapást mértek Oroszország krasznodari határterületén fekvő temrjuki tengeri kikötőre, valamint a Szamarai területen található Szizrany olajfinomítóra – közölte az ukrán fegyveres erők vezérkara pénteken.
Nemzetközi Az új német sorozási törvény a nőkhöz is szól
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 15:40
Pénteken jóváhagyták a vitatott új katonai szolgálati törvényt, amelynek célja a Bundeswehr létszámának növelése, és a NATO-célok teljesítése.
Nemzetközi Szijjártó Péter szerint ezért halt meg az ukrajnai magyar
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 15:20
Hiába tagadják, Ukrajnában kényszersorozás zajlik, és ennek magyar áldozata is van – írta a külügyi tárca vezetője bejegyzésében.
Nemzetközi Kamatcsökkentés a rekord alacsony infláció után a világ legnépesebb országában
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 14:02
Az indiai jegybank (Reserve Bank of India – RBI) az elemzői várakozásokkal összhangban kamatot csökkentett pénteken.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG