2p

25 ember meghalt.

Vasárnapra sem sikerült eloltani azt a hatalmas tüzet, amely Irán legmodernebb kikötőjében keletkezett az óriási szombati robbanás után. A vasárnapi adatok szerint 25 ember meghalt és több mint ezren megsebesültek, hatan eltűntek. Helikoptereket is bevetettek az oltási munkálatokba a Bandar-Abbásznál található kikötőnél, de a füst továbbra is óriási – írja a Telex.

A robbanás okát egyelőre nem tudni, de a gyanú szerint akár több száz tonna nátrium-perklorát robbanhatott be, amelyet rakéták szilárd üzemanyagának előállításához használnak. Az Ambrey Intelligence kockázatelemző cég szerint a Kínából hozott anyag egy része márciusban érkezett. Irán hivatalosan nem ismerte el, hogy erről az anyagról lenne szó. A tűz eloltásáig a hatóságok nem is állnak elő lehetséges magyarázattal, azon túl, hogy a kikötőben tűz keletkezett.

A robbanás érzékeny időpontban történt, épp akkor, az Egyesült Államokkal tárgyal az iráni atomprogramról, amely miatt Iránra súlyos szankciókat szabtak ki, mert a gyanú szerint a atomfegyver előállítását célozza a polgárinak álcázott program. Irán a szombati robbanással kapcsolatos nyilatkozataiban azonban nem utalt esetleges merényletre, az ügyet balesetként kezeli. 

Címkék: Nemzetközi Irán

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Izrael nem várt tovább: újabb légicsapás Gázában
Privátbankár.hu | 2025. december 13. 17:12
A Hamász egyik vezetőjét, a 2023 októberi terrortámadás egyik kitervelőjét ölhette meg egy célzott légicsapással.
Nemzetközi Drón- és rakétazáport zúdított Oroszország Ukrajnára
Privátbankár.hu | 2025. december 13. 15:55
Az orosz hadsereg több mint 450 csapásmérő drónnal és 30 különböző típusú rakétával támadta Ukrajnát szombatra virradóan, több polgári létesítményben károk keletkeztek, családok ezrei maradtak áram nélkül – közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a Telegramon.
Nemzetközi Ha az oroszok újra megtámadják Ukrajnát, ki lesz az ellenség?
Privátbankár.hu | 2025. december 13. 10:25
Az európaiak és az ukránok „biztonsági garanciákat” kérnek az amerikaiaktól, mielőtt bármilyen tárgyalást folytatnának az oroszokkal a területi kérdésekről – közölte a francia elnökség.
Nemzetközi Döntöttek: tényleg kikerülte az EU a magyar vétót
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 19:08
Határozatlan időre befagyasztották a lefoglalt orosz vagyonokat.
Nemzetközi Epstein-ügy: újabb fotókon tűnt fel Donald Trump
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 18:59
A botrány folytatódik.
Nemzetközi Ismét vészhelyzet van Gázában
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 16:56
Áldozatokat szedett a heves esőzés és a szokatlan hideg Izraelben és a Gázai övezetben – jelentették palesztin források és az izraeli mentőszolgálat.
Nemzetközi Zelenszkij frappánsan vágott vissza az oroszoknak: „ott voltam, gratuláltam a srácoknak”
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 15:37
Kupjanszk térségében járt az ukrán elnök.
Nemzetközi Elege van a németeknek, behívatták az orosz nagykövetet
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 13:53
Az orosz „hibrid tevékenységek” miatt.
Nemzetközi Robert Fico megírta levelét
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 12:59
Pozsony nem fog támogatni semmilyen, az ukrán hadikiadások támogatását célzó megoldást, amelyben Szlovákiának is részt kellene vennie – szögezte le Robert Fico szlovák miniszterelnök az Európai Tanács elnökének, António Costának írt levelében pénteken.
Nemzetközi Két legyet üthetett egy csapásra Donald Trump
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 12:31
Kubának nagyon hiányzik az Egyesült Államok által lefoglalt Venezuelából indult tengeri olajszállítmány
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG