2p

A tárcavezető szerint Szergej Lavrovval a kétoldalú együttműködésről, a világ biztonsági helyzetéről és az ukrajnai rendezés lehetőségeiről egyeztetnek.

A külgazdasági és külügyminiszter szerdán többek között orosz kollégájával, Szergej Lavrovval is tárgyalóasztalhoz ül New Yorkban, közölte a magyar minisztérium. (New Yorkban tartották tegnap az ENSZ Biztonsági Tanácsának ukrajnai háborúval foglalkozó ülését, amelyen Szijjártó Péter is felszólalt.)

A tárcavezető szerint orosz hivatali partnerével „áttekintik a kétoldalú együttműködés kérdéseit, illetve tárgyalni fognak a világ biztonsági helyzetéről, az ukrajnai rendezés lehetőségeiről".

Szijjártó Péter New Yorkban – Szergej Lavrovot sem hagyja ki
Szijjártó Péter New Yorkban – Szergej Lavrovot sem hagyja ki
Fotó: Facebook/Szijjártó Péter

"Szergej Lavrovval természetesen beszélni fogunk a biztonsági helyzetről. Magyarország álláspontjával az oroszok tisztában vannak természetesen. Mi mielőbb békét szeretnénk, mert minél előbb lesz béke, annál kevesebb ember hal meg Ukrajnában" - szögezte le.

Szijjártó Péter a kétoldalú kérdések kapcsán azt mondta: hazánk biztonságos energiaellátásához „feltétlenül szükség van a korrekt, kölcsönös tiszteleten alapuló együttműködésre Oroszországgal”.

Üdvözölte, hogy sikerült megoldani az Ukrajna által "villámcsapásszerűen" bevezetett korlátozások és szankciók nyomán kialakult nehéz helyzetet a kőolajszállítások terén. "Ehhez kellett az orosz szállítók rugalmassága, amit megkaptunk" - mondta.

Szerinte Magyarország földgázellátása is teljes biztonságban van, tekintve, hogy a Déli Áramlat vezeték kapacitásai és megbízhatósága miatt hazánkat nem érinti, hogy Ukrajna adott esetben elvágja-e az orosz tranzitot az idei év végével. "Néhány országnak Európa középső felén ez egy súlyos kérdés, minket szerencsére nem érint" – fogalmazott.

Szijjártó Péter az Oroszország által Ukrajna ellen indított totális háború kezdete, 2022. február 24-e óta is több alkalommal tárgyalt személyesen Szergej Lavrovval.

Idén tavasszal a lapunknak adott nagyinterjúban azt mondta: havonta szokott beszélni vele. „Ha arra van szükség, hogy minden nap beszéljek vele, akkor fel tudom hívni minden nap. Ha meg úgy adja a szükség, hogy három hónapig nem kell beszélnünk, akkor három hónapig nem hívom. Akkor beszélünk, amikor kell. Nem vagyok teljesítménykényszerben.”

A teljes interjút itt olvashatják el:

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Zelenszkij is rábólintott: itt vannak az új ideiglenes ukrán miniszterek
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 19:57
A védelmi és a külügyi tárca élén.
Nemzetközi Félelmetes statisztikában jelentek meg az Európára lecsapó kánikula hatásai
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 16:43
Belgiumban egyértelműen meglátszanak a számok.
Nemzetközi Lecsapott az EU: újabb orosz cégek ellen vezettek be szankciókat
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 15:34
Kifejezetten a dróngyártás célozták.
Nemzetközi Trump vádaskodása rendesen kiverte a biztosítékot
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 14:33
Kínát nem nyűgözte le az elnök állítása.
Nemzetközi Hivatalos: ebből az emberből hétfőn miniszterelnök lesz az Egyesült Királyságban
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 13:36
Megválasztotta a pártkongresszus.
Nemzetközi Letartóztatták Putyin egyik leglelkesebb korábbi hívét is
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 12:58
Olyasmit írt a háborús blogger, amit nem szabadott volna.
Nemzetközi Tovább pusztítanak Magyar madarai, kezdhetnek tényleg aggódni a Krímen
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 12:13
Újabb 12 találatot vittek be az ukrán drónok orosz hajóknak.
Nemzetközi Keresztbefeküdt a lengyel elnök a kormánynak a házasság védelmében
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 11:11
Ezúttal az élettársi kapcsolatok szabályozásának ügyében feszült egymásnak a lengyel kormány és az elnök.
Nemzetközi 300 millió euróval érkezett Kijevbe Keir Starmer
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 10:46
Utolsó hivatalos útjára sem érkezett üres kézzel a brit miniszterelnök.
Nemzetközi Visszaesőként büntethetik a győzedelmes argentin válogatottat
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 09:52
Egy molinó miatt kaszálhatják el az argentin szövetséget az angolok elleni győzelem után.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG