3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

David Lammy brit külügyminiszter is részt vesz az Európai Unió külügyminisztereinek varsói informális találkozóján, annak a törekvésnek a jegyében, hogy Nagy-Britannia új széleskörű biztonsági kapcsolatrendszert alakítson ki az EU-val – közölte szerdán a londoni külügyi tárca.

A minisztérium tájékoztatása szerint Lammy a kétnapos találkozón kiemeli majd, hogy a biztonsági és védelmi együttműködés szorosabbra vonása Nagy-Britannia és az EU érdekeit egyaránt szolgálja.

Tárgyalásain szóba hozza, hogy az európai kontinensnek egységesen kell törekednie az igazságos és tartós ukrajnai béke megteremtésére – hangsúlyozta a brit külügyminisztérium szóvivője.

A tárca kiemeli: Nagy-Britannia EU-tagságának öt évvel ezelőtti megszűnése (Brexit) óta David Lammy volt az első brit külügyminiszter, aki részt vett az Európai Unió hivatalos külügyminiszteri találkozóján tavaly októberben, és azóta is az unióhoz fűződő erőteljesebb kapcsolatok megalapozásán dolgozik.

A brit külügyminiszter is ott lesz Varsóban
A brit külügyminiszter is ott lesz Varsóban
Fotó: MTI/EPA/Kim Ludbrook

A minisztérium szerdai tájékoztatása szerint a varsói találkozón Lammy az EU és Nagy-Britannia hosszú távú stratégiai partnerségi viszonyrendszerének kialakítása mellett érvel majd.

Az ismertetés felidézi, hogy nemrégiben Londonban tárgyalt erről Keir Starmer brit miniszterelnök és Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke, május 19-én pedig ugyancsak Londonban tartják a Brexit óta első hivatalos brit-EU csúcstalálkozót.

Nagy-Britannia 2020. január 31-én távozott az Európai Unióból, majd 11 havi átmeneti időszak után az EU egységes belső piacáról és vámuniójából is kilépett. Az akkori konzervatív párti brit kormány ugyanis nem kívánta teljesíteni azokat a feltételeket – mindenekelőtt az EU-állampolgárok szabad nagy-britanniai letelepedésének és munkavállalásának jogát –, amelyek e két integrációs szerveződéshez elválaszthatatlanul kötődnek.

A tavaly júliusi parlamenti választások óta hivatalban lévő munkáspárti kormány sem kívánja visszaléptetni Nagy-Britanniát az Európai Unióba, sem az EU egységes belső piacára és vámuniójába, de Keir Starmer többször kifejtette azt az álláspontját, hogy sokkal szorosabbra akarja vonni az unióhoz fűződő kapcsolatokat.

Az Európai Bizottság ugyanakkor több ízben jelezte, hogy az érdemi közeledés egyik kulcsfontosságú elemének tartaná a 18-30 év közötti uniós és brit állampolgárok kölcsönös és megkötések nélküli utazási, letelepedési, tanulási és munkavállalási lehetőségének megteremtését.

A munkáspárti brit kormány korábban ezt elvetette, de egybehangzó médiaértesülések szerint ez az elutasító álláspont változóban van.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Palesztinpárti demonstrációt tartottak a magyar fővárosban (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 21. 16:25
Palesztinpárti szolidaritási tüntetés zajlott pénteken délután Budapesten, a Fővám téren a Magyarországon Élő Palesztinok Közössége szervezésében. Az eseményen néhány tucat tüntető vett részt, jelentős rendőri biztosítás mellett.
Nemzetközi Elfogatóparancsot adott ki Izrael miniszterelnöke ellen egy NATO-tagország
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 21. 14:51
Nemzetközi elfogatóparancsot adott ki Törökország Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök és egy másik izraeli állampolgár ellen – jelentette be pénteken az X közösségi oldalon Akin Gürlek török igazságügyminiszter.
Nemzetközi Ismét több száz drónnal támadta Ukrajna Oroszországot
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 21. 13:46
Az orosz légvédelem 325 ukrán repülőgép típusú repülőszerkezetet lőtt az éjjel 16 régió, valamint az Azovi- és a Fekete-tenger felett – közölte pénteken az moszkvai védelmi minisztérium.
Nemzetközi Komoly gesztusokat tett Zelenszkij Magyar Péternek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 21. 13:01
Levélben köszöntötte a magyar népet az ukrán elnök Magyarország nemzeti ünnepe, Szent István napja alkalmából, és meghívta Kijevbe a magyar miniszterelnököt. Magyar Péter a Privátbankárnak korábban azt mondta, hogy eddig azért nem jött létre a találkozó, mert más-más településen szeretnének találkozni.
Nemzetközi Orosz dróntámadás ért egy ukrán falut, halálos áldozatok is vannak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 21. 10:16
Négyen meghaltak a Harkiv megyei Lebjazse faluban az orosz hadsereg péntekre virradó éjszaka végrehajtott dróntámadásában, és több helyszínen lakóházak, valamint civil infrastrukturális létesítmények is megrongálódtak – jelentették az illetékes ukrán hatóságok.
Nemzetközi Újabb intőt kapott Izrael Nyugat-Európától
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 21. 09:16
Franciaország, Olaszország, Nagy-Britannia és Németország csütörtökön felszólította Izraelt, hogy hagyjon fel a ciszjordániai telepek bővítésével és haladéktalanul vonja vissza a több mint 1200 lakás megépítésére meghirdetett versenytárgyalásokat.
Nemzetközi Oroszország köröz egy német újságírót, aki még több orosz katona megölését szorgalmazta
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 21. 08:46
Körözést adott ki Michael Martens, a Frankfurter Allgemeine Zeitung című német napilap újságírója ellen az orosz belügyminisztérium csütörtökön.
Nemzetközi Durva, amit Európa művel fegyverkezés terén – de mit fognak ehhez szólni Moszkvában?
Litván Dániel | 2026. augusztus 21. 06:04
Ha azt hinnénk, hogy Európa csak beszél a saját védelméről, de nem tesz érte, akkor érdemes megnézni a legfrissebb számokat. De jó ötlet sarokba szorítani Putyinékat?
Nemzetközi Reagált a Románia felett lelőtt drónra Ursula von der Leyen
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 20. 16:16
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke a csütörtöki romániai drónincidenssel kapcsolatban kijelentette: egyre fenyegetőbb és a megosztást célzó hadjárat folyik az Európai Unió ellen.
Nemzetközi Gyászolnak holnap az össztűz alá vett Kijevben
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 20. 16:02
Augusztus 21-ére gyásznapot hirdettek Kijevben, miután Oroszország több órán át támadta az ukrán fővárost.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG