2p

Az uniós elnökséget ellátó lengyel kormány és az Európai Bizottság megállapodott, hogy az eddiginél „jóval keményebb kurzust visznek a magyar rezsimmel szemben”, amit a jövőbeni Merz-kormány tovább erősíthet, jelentette ki Káncz Csaba geopolitikai szakértő, lapunk állandó szerzője a Klasszis Média műsorában, a Klasszis Podcastban. Szerinte a magyar kormánypárt egyre jobban hasonlít a ’89-es MSZMP-hez, és ahhoz hasonlóan a szétesés jeleit mutatja. A szakértő elképzelhetőnek tartja, hogy a kormány egy, akár orosz segítséggel előidézett „incidensre” hivatkozva elhalasztja majd a jövő tavaszi parlamenti választást.

A podcastban szó esik még arról is, hogy mit jelentene magyar szempontból a romániai szélsőséges jelölt államfővé választása, mit hozott a Trump-korszak első száz napja, mi várható a Merz-korszaktól, hogyan alakul át az ukrajnai háború AI- és drónháborúvá, miért nem nyert sokat Donald Trump az ásványkincs-egyezménnyel, miben engedett és miben nem az amerikai elnök az izraeli kormánynak, ki tud-e még farolni Vlagyimir Putyin a háborúból, hasonlít-e a mostani történelmi helyzet 1938-ra, szükség van-e az EU felfegyverzésére, és valóban kell-e tartani egy orosz támadástól?

Fejezetek:

00:00 Intro, beköszönés
02:22 Román államfőválasztás, magyar hatás
09:03 Trump első 100 napja
12:46  Jön a Merz-kormány, bekeményíthet az EU Magyarországgal szemben
21:26 Csak kamu az ásványkincs-egyezmény?,
23:11 AI- és drónháború, a Merkel-Orbán hadiipari alku
26:34 Ásványkincs-egyezmény 2.0
28:17 Kivonul Washington az ukrajnai tárgyalásokból
29:57 Trump, Izrael, Gáza, Irán
35:54 Lesz-e fegyverszünet Ukrajnában?
40:12 Európai fegyverkezés, kell-e félnünk egy orosz agressziótól?  
45:51 Eltolják a jövő évi választást? Fidesz = MSZMP ’89
50:14 Elköszönés   

Az összes videós anyagunkért kattintson ide>>>

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Jönnének vissza az angolok az Európai Unióba?
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 19:14
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint az iráni konfliktus és a bizonytalanság felé tartó világ környezetében az Európai Unió és Nagy-Britannia kapcsolatrendszerének szorosabbra vonását diktálják a brit nemzeti érdekek, és ennek érdekében London hamarosan újabb kétoldalú csúcstalálkozót tart az EU-val.
Nemzetközi Áthúzták Trump Fehér Házi bálterem-terveit
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 18:06
Egy amerikai szövetségi bíró ideiglenesen leállította Donald Trump 400 millió dolláros Fehér Házi bálterem-projektjét, mert szerinte az elnök nem rendelkezik megfelelő jogi felhatalmazással a beruházás megvalósítására. A döntés egyelőre csak átmeneti, de komoly jogi akadályt jelent az építkezés előtt.
Nemzetközi Szijjártó Péter visszaszólt a cseh köztársasági elnöknek
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 17:18
Élesen visszautasította a cseh államfő bírálatait szerdán Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, mondván, hogy Petr Pavelnek óvatosabban kellene fogalmaznia az Ukrajna érdekében végrehajtott lehallgatási ügyben, mivel ha nincsen rendszerváltás, akkor a kommunista Csehszlovákia hírszerző kémje lett volna Nyugat-Európában.
Nemzetközi Donald Trump: Teherán fegyverszünetet kért (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 16:48
Az iráni vezető éppen most kért tűzszünetet az Egyesült Államoktól – jelentette be szerdán Donald Trump amerikai elnök, hozzátéve, hogy Washington a kérést a Hormuzi-szoros megnyitásától teszi függővé.
Nemzetközi Fontos lépéseket tett szerdán az Európai Bizottság Ukrajna pénzügyi támogatásához
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 15:47
Az Európai Bizottság előkészítő lépéseket tett az Ukrajnának nyújtandó pénzügyi támogatás, illetve a dróngyártás fellendítése érdekében.
Nemzetközi Rio de Janeiro-méretű lakosság menekült el Ukrajnából
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 13:38
Az orosz-ukrán háború 2022. februári kezdete óta mintegy 6 millióan hagyták el Ukrajnát a harcok miatt, 57 százalékuk nő – közölte Olekszandr Gladun ukrán demográfus.
Nemzetközi Trump „erősen fontolgatja”, hogy az Egyesült Államok elhagyja a NATO-t
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 13:10
Az amerikai elnök a The Telegraphnak adott interjút.
Nemzetközi Moszkvából jött: az orosz külügyi szóvivő is megszólalt Szijjártó Péterrel kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 12:50
Oroszország is reagált az ominózus telefonbeszélgetésre Szijjártó Péter és Szergej Lavrov között.
Nemzetközi Két európai uniós miniszterelnök is kifejtette véleményét Szijjártó Péter és Szergej Lavrov telefonbeszélgetéséről
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 11:45
A lengyel Donald Tusk és az ír Micheál Martin undorítónak és baljósnak nevezték a magyar kormány lépéseit, miután kiszivárgott egy hangfelvétel, amelyen Szijjártó Péter azt mondta Szergej Lavrov orosz külügyminiszternek, hogy megpróbálja az Európai Unió szankciós csomagját Moszkva kedvére módosítani.
Nemzetközi Áldhatja a szerencséjét Európa az iráni háború miatt?
Litván Dániel | 2026. április 1. 05:46
Egy szempontból biztosan. Az amerikai fegyverexport is megérezheti a közel-keleti történéseket, a vevők pedig máshol állhatnak sorba.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG