3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Amit viszont nem tudott eddig elfoglalni Oroszország, arról nincs mit tárgyalni: azt nem adják az ukránok.

Ukrajna kész akár területi változásokról is tárgyalni az orosz inváziót lezáró békeszerződés részeként, de Kijev nem adja fel azokat a területeket, amelyeket az orosz erők nem foglaltak el – jelentette ki vasárnap Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Brüsszelben a Politico tudósítása szerint. „Valódi tárgyalásokra van szükségünk” – mondta Zelenszkij brüsszeli újságíróknak.

„Ez azt jelenti, hogy a tárgyalások a jelenlegi frontvonal figyelembe vételével kezdődhetnek el”

- mondta.

Zelenszkij az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen társaságában tartott sajtótájékoztatón beszélt erről, mielőtt hétfőn Washingtonba repült, hogy tárgyalásokat folytasson Donald Trump amerikai elnökkel. A tárgyalásra Európa számos fontos vezetője és a NATO-főtitkár is elkíséri, hogy erősítsék Európa álláspontját.

Zelenszkij felidézte: Oroszországnak nem sikerült meghódítania teljes egészében Kelet-Ukrajna Donyeck régióját. Vlagyimir Putyin orosz elnök „12 éve nem tudta elfoglalni, és az ukrán alkotmány lehetetlenné teszi ... a területek feladását vagy cseréjét” – mondta Zelenszkij. A New York Times vasárnap arról számolt be, hogy Trump azt mondta az európai vezetőknek, hogy szerinte béke lehetne, ha Ukrajna beleegyezne abba, hogy feladja a keleti területeit. A Donyeck régió kulcsfontosságú részei, köztük a stratégiai jelentőségű Szlovjanszk és Kramatorszk városok védelme azonban a mai napig kitartanak. 

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök és Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke sajtótájékoztatót tart Brüsszelben 2025. augusztus 17-én.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök és Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke sajtótájékoztatót tart Brüsszelben 2025. augusztus 17-én.
Fotó: MTI/EPA/Olivier Hoslet

Kiszivárgott sajtóértesülések szerint a pénteki alaszkai béketárgyalás után Trump arról beszélt európai vezetőknek: szerinte megköthető a békeszerződés, ha Volodimir Zelenszkij ukrán elnök beleegyezik a Donbasz régió feladásába, amelyet az orosz megszállók több mint három évnyi harcok után sem tudtak elfoglalni – írta a New York Times két magas rangú európai tisztviselőre hivatkozva.

Zelenszkij kijelentette, hogy nyitott arra, hogy Trump közvetítésével egy jövőbeli találkozón maga is tárgyaljon Putyinnal. 

Hírügynökségi értesülések szerint Trump ezt a találkozót már augusztus 22-ére tető alá tervezi hozni.

„Mivel a területi kérdés olyan fontos, azt csak Ukrajna és Oroszország vezetői tárgyalhatják meg az Ukrajna, az Egyesült Államok és Oroszország közötti háromoldalú tárgyalásokon” – mondta Zelenszkij. „Eddig Oroszország nem adta jelét annak, hogy a háromoldalú tárgyalásokra valóban sor kerülhet – ha Oroszország elutasítja, akkor új szankciókat kell bevezetni” – mondta.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nagy a baj Szerbiában, korábban eloltott tüzek is újra égnek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 09:06
A Vajdaságban is kritikus a helyzet.
Nemzetközi Trump lenyeli a békát a Hormuzi-szorosban?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 08:21
Nélküle születhet meg a megoldás az újranyitásról, Irán felügyelheti a teljes bemenő forgalmat.
Nemzetközi Drónpánik Lipcsében: szintet lépett az orosz hibrid háború?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 07:28
Robbanóanyag is volt a feltehetően orosz eredetű drónon a német repülőtéren.
Nemzetközi Nagyon súlyos dologgal vádolja Zelenszkij saját szövetségeseit
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 06:36
Azért nem kap rakétákat, mert engedményekre akarják kényszeríteni?
Nemzetközi Irán megállapodott a Hormuzi-szorosról, de nem az Egyesült Államokkal
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 19:39
Irán megállapodott Ománnal a Hormuzi-szoros hajózási útvonalának koordinátáiról, és már véglegesítik az erről szóló közös bejelentést – jelentette be szerdán Eszmail Bagai, az iráni külügyminisztérium szóvivője.
Nemzetközi Odaszúrt Zelenszkij a szövetségeseknek: visszaestek a támogatások
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 17:12
Harmadannyi légvédelmi rakétát kapott Ukrajna 2026-ban az előző évihez képest, noha a partnerországok rendelkeznek ilyen rakétákkal – nehezményezte az ukrán elnök szerdán a Facebookon.
Nemzetközi Van, ami nem változik: fokozódik az amerikai-kínai kereskedelmi háború
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 16:58
Kína újabb kereskedelmi és technológiai ellenintézkedéseket léptet életbe az Egyesült Államokkal szemben – jelentette be szerdán a pekingi kereskedelmi minisztérium.
Nemzetközi Lángol az orosz Amazon, megint lecsaptak az ukrán drónok
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 10:31
Kigyulladt a Wildberries webáruház elosztóközpontja a tulai régióban ukrán dróntámadás következtében, egy ember megsebesült – közölte Dmitrij Miljajev kormányzó szerdán a Max üzenetküldő alkalmazáson.
Nemzetközi Emelkedett a Kijev elleni támadás áldozatainak száma
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 09:53
Az orosz hadsereg 28 rakétát és 115 drónt vetett be.
Nemzetközi Már folyók száradnak ki Horvátországban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 08:58
A rendkívüli hőség az energiatermelésre is hatással van.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG