Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
3p

Az biztos, hogy megsemmisült egy orosz Szu-34-es. De tényleg egy ukrán F-16-os ért el győzelmet? És ha igen, mivel? Ennek komoly jelentősége lehet.

Szombat délután kezdtek arról beszélgetni a háborúval foglalkozó csatornákon, hogy az oroszok harcban vesztettek el egy újabb Szu-34-es gépet. Nem sokkal később pedig az a pletyka is felröppent, hogy a gépet egy ukrán F-16-os lőhette le.

A Szu-34-es pusztulását, és a kétfős személyzet halálát orosz források is megerősítették, arról azonban egyelőre csak hírfoszlányok vannak, hogy a végzetes találatot egy ukrán F-16-os érte el. Orosz források egyelőre műszaki hibáról beszélnek a veszteség okaként, de általában ez szokott az első magyarázat lenni, tehát ez önmagában még nem sokat jelent.

Ha tényleg egy F-16-os lőtte ki a Szu-34-esre a rakétát, az több kérdést is felvet. Ez lenne az első eset, hogy Ukrajna nyugati vadászgépei légiharc-győzelmet arattak, és ez azt mutatná, hogy az ukránok hajlandók a frontvonalak közelében, tehát az orosz légvédelmi és levegő-levegő rakéták hatósugarán belül bevetni az eddig főként drón- és robotrepülőgép-vadászatra, az ukrán hátország felett használt gépeiket.

Tom Cooper osztrák katonai szakértő arra hívja fel a figyelmet, hogy a Szu-34-es pusztulására a hírek szerint 50 kilométerre a frontvonaltól, orosz oldalon került sor. Ez a hivatalosan az F-16-osokkal átadott AIM-120B levegő-levegő rakéták hatótávolságának a maximumát jelentené (ha joggal feltételezzük, hogy orosz terület fölé nem repült be az F-16-os). Elképzelhető, hogy az ukránok kaptak nagyobb hatótávolságú légiharc-rakétákat is, csak erről eddig senki sem beszélt?

A dolog jelentőségét tovább növeli, hogy ezzel Ukrajna végre egy hatékony eszközt kaphatott a kezébe arra, hogy fenyegesse a nagy robbanóerejű siklóbombákat indító orosz gépeket. Ezek a KAB (OAB) bombák iszonyatos károkat és veszteségeket okoznak az ukrán frontvonalakon, és eddig Ukrajnának nem volt eszköze arra, hogy a fronttól biztonságos távolságban ezeket indító orosz gépeket veszélyeztesse.

"Ha Ukrajna képessé válik rá, hogy lelője a siklóbombákat indító orosz repülőgépeket, az jelentősen könnyítené a fronton védekező ukrán erők helyzetét.
Szóval ez most az a ritka helyzet, amikor egy harcászati részletnek (pontosan mitől zuhant le ez a Szuhoj) nagyobb, a hadszíntér egészére kiható jelentősége lehet, konkrétan az, hogy Ukrajna képes lenne érdemben csökkenteni a siklóbombák által jelentett fenyegetést. Érdemes lesz figyelni a sztorit a következő néhány napban.

- írja Rácz András Oroszország-szakértő friss Facebook-posztjában, de óvatosságra is int:

"De ismétlem, egyelőre nem tudjuk biztosan, hogy mi történt ezzel a Szu-34-essel. Lehet, hogy újabb orosz "baráti tűz" incidens - volt már ilyen. Lehet, hogy Ukrajna ismét a front közelébe mozgatott egy Patriot légvédelmi üteget és az találta el a Szuhojt (tavasszal az ukránok a déli fronton féltucatnyi Szuhojt lőttek le néhány nap alatt, amíg az oroszok Iszkanderrel ki nem lőtték az előremozgatott Patriot indítót.) És igen, elméletileg lehetséges az is, hogy tényleg F-16-os lőtte le."

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Megvan az új brit miniszterelnök-helyettes
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 5. 19:24
Átalakította kormányát pénteken Keir Starmer brit miniszterelnök, nem sokkal azután, hogy távozott tisztségéből eddigi miniszterelnök-helyettese, Angela Rayner.
Nemzetközi Ismét üzentek az izraeli kormánynak a túszok hozzátartozói – Izrael újabb negyedeket rombolt le
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 5. 18:01
A túszok családtagjainak szervezete szerint a hadműveletek folytatása helyett megállapodást kellene kötni.  
Nemzetközi Magasrangú miniszter távozik a brit kormányból
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 5. 14:31
Lemondott pénteken Angela Rayner eddigi brit miniszterelnök-helyettes, akiről a héten kiderült, hogy az előírtnál több tízezer fonttal kevesebb vagyonosodási adót fizetett egy nagyértékű ingatlan megvásárlása után.
Nemzetközi Nem enged Lengyelország a migrációs nyomásnak: meghosszabbítják a belépési tilalmat
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 5. 13:16
Lengyelország további 90 nappal meghosszabbítja a lengyel-fehérorosz határsáv egyes szakaszaira vonatkozó belépési tilalmat – jelentette be pénteken a lengyel belügyi tárca.
Nemzetközi Nem szűnik a feszültség: ismét rakétákkal és drónokkal támadta Oroszország Ukrajnát
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 5. 12:34
Az orosz hadsereg 7 különböző típusú rakétával és több mint 150 drónnal támadott ukrajnai célpontokat péntekre virradóra, 3 ember meghalt, sokan megsebesültek és több régióban károk keletkeztek – közölték katonai és helyhatósági források.
Nemzetközi A kutyának sem kell a kínai elektromos autó Európában
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 5. 11:34
A kínai elektromos autók iránt csak szerény az érdeklődés Európában – derül ki egy pénteken ismertetett nemzetközi felmérésből.
Nemzetközi Donald Trump újabb egyeztetést tervez Vlagyimir Putyinnal
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 5. 08:56
Donald Trump csütörtök este a Fehér Házban amerikai technológiai cégek vezetőinek rendezett vacsorán arra az újságírói kérdésre, hogy tervez-e beszélni Vlagyimir Putyinnal azután, hogy a nap folyamán egyeztetett Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel, igennel válaszolt.
Nemzetközi Donald Trump átnevezi a Pentagont: Hadügyminisztérium lesz az új neve
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 5. 07:12
Trump elrendeli, hogy a Pentagon új neve Hadüminisztérium legyen. A rendelet várhatóan ma írja alá – tudta meg a BBC. 
Nemzetközi Trump odaszólt egész Európának
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 4. 18:21
Az amerikai elnök szerint Európának fel kell hagynia az orosz olaj vásárlásával, mert ezzel az Ukrajna elleni háborút segítenek finanszírozni.
Nemzetközi Meghalt Giorgio Armani
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 4. 17:02
Az olasz divattervező kilencvenegy éves volt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG