Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
2p

Helyettese veszi át az etikai vétség miatt leváltott thai miniszterelnök feladatait – legalábbis ideiglenesen.

A thaiföldi kabinet szombaton Pumtam Vecsajacsaj miniszterelnök-helyettest nevezte ki ügyvezető miniszterelnöknek, miután az alkotmánybíróság eltávolította hivatalából Paetongtarn Sinavatra kormányfőt.

Az alkotmánybíróság azután döntött így, hogy alkotmányos etikai szabályok megsértésében bűnösnek találta Sinavatrát egy kiszivárgott telefonbeszélgetés ügyében.

A thaiföldi alkotmány előírja, hogy amíg nem lép hivatalba új kormány, az átmeneti időszakra ügyvezető kabinetet kell kinevezni.

Szombaton bejelentették azt is, hogy szeptember 3-5. között összeül a parlament, amelynek az alsóháza szavaz az új kormányfőről.

Az alkotmánybíróság határozata szerint a 39 éves – alig egy éve hivatalban lévő – kormányfő a Thaiföld és Kambodzsa közötti, május végi halálos határincidens után „engesztelő hangnemben” beszélt a szomszéd ország volt kormányfőjével, Hun Sennel, és hajlandóságot mutatott a korábbi vezető követeléseinek elfogadására. A telefonban Sinavatra a thai hadsereg határövezetért felelős parancsnokát „ellenségként” emlegette, Hun Sent pedig a diplomáciai szabályoktól eltérően „bácsinak” szólította, és arra biztatta, hogy ne vegye figyelembe a tábornok szavait.

Thaiföld és Kambodzsa régóta vitában áll egymással a mintegy nyolcszáz kilométer hosszú közös határuk pontatlan kijelölése miatt, amelyet nagyrészt az Indokína francia megszállása idején kötött megállapodások határoznak meg.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ezzel boríthatta ki az Orbán-kormány az uniós főképviselőt
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 30. 17:19
Kaja Kallas nem bánt kesztyűs kézzel Szalay-Bobrovniczky Kristóffal Koppenhágában. Valószínűleg ezért.
Nemzetközi Elképesztő bakival szalasztotta el a tűzszünet esélyét a Trump-kormányzat
Litván Dániel | 2025. augusztus 30. 16:48
Az amerikai elnök embere elfelejtette, hogy mit is mondott Putyin pontosan, Trump pedig kényszeresen eredményt akar felmutatni.
Nemzetközi Drámai figyelmeztetés érkezett Gázából
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 30. 14:56
Nem lehet végrehajtani az izraeli parancsot Gázavárosban.
Nemzetközi Kína „örökké megbízható partner” marad, ígérte Hszi Csin-ping
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 30. 14:33
Az ENSZ-főtitkárral váltott udvarias nyilatkozatokat a kínai államfő.
Nemzetközi Merénylet Lvivben, lelőtték az ukrán parlament volt elnökét
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 30. 12:52
A nyílt utcán végeztek a politikussal.
Nemzetközi Véres fityiszt mutatott Putyin az uniónak
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 30. 12:38
Nem nagyon hatotta meg az orosz elnököt az elítélő nyilatkozat.
Nemzetközi Lángok, halottak Indonéziában – folytatódtak a véres tüntetések
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 30. 11:12
Nem csitulnak az indulatok Indonéziában.
Nemzetközi Alaposan körüludvarolta Vlagyimir Putyin vasárnapi vendéglátóját
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 30. 10:41
Szép szavakkal nyilatkozott Kínáról az orosz elnök vasárnapi látogatása előtt.
Nemzetközi Újra lecsaptak egy olajvezetékre az ukrán drónok
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 30. 10:09
Hatalmas lángokkal égett egy szivattyúállomás a Barátság kőolajvezeték közelében pénteken.
Nemzetközi Trump megvonja a védelmet ellenfelétől
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 30. 09:34
Nem indokolták a döntést.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG