2p

Már húsz támadás érte a lánc pakisztáni egységeit az elmúlt hónapokban.

Mintegy húsz támadás ért már KFC gyorséttermeket Pakisztánban a gázai háború kitörése óta, és ezek miatt már összesen 160 embert letartóztattak – közölte szombaton az iszlámábádi kormány. Az egyik ilyen támadásban életét vesztette az amerikai étteremlánc egyik alkalmazottja.

A 2023 októberében kirobbant gázai háború miatt több iszlamista párt bojkottot hirdetett Pakisztánban az Izraelt támogató Egyesült Államok érdekeltségei ellen, majd tüntetések is voltak, amelyek aztán többször zavargásba torkollottak, és a KFC éttermeket fizikai támadás is érte, felgyújtották őket, betörték ablakaikat, bántalmazták dolgozóikat. Most április eleje óta pedig megugrott ezeknek a támadásoknak a száma.

Tallal Csaudri pakisztáni belügyminiszter-helyettes sajtótájékoztatón számolt be ezekről az incidensekről, és elmondta, hogy a haláleset múlt vasárnap történt, egy lahori étteremben vesztette életét egy női alkalmazott. Csaudri emlékeztetett arra, hogy a pakisztáni KFC-k csak hazai élelmiszert használnak fel, hazai receptek alapján készítik az ételeket, és alkalmazottaik pakisztániak.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi A demokráciáért akart tenni, most életfogytiglant is kaphat
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 07:30
Bűnösnek találta hétfőn a hongkongi felsőbíróság Jimmy Lai egykori helyi lapkiadót és demokráciapárti aktivistát a nemzetbiztonság veszélyeztetésére irányuló összeesküvés, valamint lázító kiadványok közzétételére irányuló összeesküvés vádjaiban – jelentette a kínai állami média.
Nemzetközi Botrány helyett óriási előrelépés történhetett a Witkoff-Zelenszkij találkozón
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 07:00
Úgy tűnik, hogy a vasárnapi Steve Witkoff-Volodimir Zelenszkij találkozó jó hangulatban zajlott Berlinben.
Nemzetközi Szigorítaná a fegyverviselést az ausztrál miniszterelnök a terrortámadás után
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 06:20
Anthony Albanese a nemzeti kabinet napirendjére tűzte a javaslatot.
Nemzetközi Készenlétben Japán: közeleg a giga földrengés?
Kormos Olga | 2025. december 14. 17:44
A hétfői 7,5-ös erősségű földrengés után újabb komoly, 6,9-es rengés rázta meg Japán északkeleti részét, a hatóságok ismét egy jövőbeli megarengés lehetőségére figyelmeztetnek.
Nemzetközi Moszkva gyakorlatilag lesöpörte az asztalról a béketervet
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 17:23
„Elfogadhatatlan rendelkezésekről” beszélt a Kreml szóvivője, aki nem vár semmi jót az ukránok és az európaiak egyeztetéseitől.
Nemzetközi Ki nem találná, miért vonultak ki tüntetni egy orosz városban
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 16:46
A jeges idő ellenére is utcára mentek.
Nemzetközi Európa együttérez Ausztráliával – a magyar kormány egyelőre hallgat
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 16:14
Macrontól Vucicig, Zelenszkijtől Babisig jöttek az üzenetek az ausztrál terrortámadásról. Magyarország egyelőre hallgat.
Nemzetközi Veszélyben Trump békéje Gázában is – a Hamász zokon vette parancsnokának halálát
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 15:41
A Hamász szerint a szombat izraeli csapás az egész tűzszüneti megállapodást veszélyezteti, Trumptól kérnek segítséget.
Nemzetközi Az amerikai rendőrök őrizetbe vettek valakit – megvan a Rhode Island-i lövöldöző?
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 14:32
Megvan a tettes?
Nemzetközi Itt egy újabb orosz győzelmi jelentés
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 14:14
Folytatódik az orosz előretörés az orosz védelmi minisztérium szerint.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG