2p

Valami nagyon nincs rendben a Harry S. Truman fedélzetén.

Egy hét után ismét a Vörös-tengerbe zuhant egy amerikai F/A-18-as harci repülőgép a Harry S. Truman repülőgép-hordozó fedélzetéről – közölte kedden az amerikai média, haditengerészeti forrásokra hivatkozva.

A nagyjából 60 millió dollár értékű harci repülőgép pilótája és egy fegyverzetet kezelő tiszt sikeresen katapultált az incidens során, őket kisebb sérülésekkel mentették ki a vízből.

Egy héten belül ez már a második eset, hogy a Harry S. Truman repülőgép-hordozóról egy F/A-18-as harci repülőgép a vízbe zuhant.

A repülőgép-hordozó az Irán segítségét élvező jemeni húszi lázadók elleni csapásokban vesz részt a térségben. Az egy hete történt eset a jelentések szerint azért következett be, mert a Truman a húszik rakétáinak elkerülése érdekében elfordult, és emiatt a repülőgép a fedélzetre zuhant.

A húszik a múlt héten azt állították, hogy újabb támadást indítottak a Harry S. Truman, illetve egy izraeli célpont ellen. Jahja Szárea, a lázadókat tömörítő Anszár Allah iszlamista mozgalom katonai szóvivője a húszik által ellenőrzött el-Maszíra televízióban azt közölte, hogy manőverező robotrepülőgépekkel, drónokkal és ballisztikus rakétákkal támadták több órán keresztül a repülőgép-hordozót és kísérőhajóit.

Donald Trump amerikai elnök hétfőn azonban már arról számolt be, hogy a húszik megadták magukat, elállnak a harctól, amit az Egyesült Államok a légicsapások leállításával viszonoz.

Marco Rubio amerikai külügyminiszer szerint a cél a tengerhajózás szabadságának helyreállítása volt, és amennyiben ez teljesül, az Egyesült Államok leállítja a beavatkozását.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Még mindig szökésben a Rhode Island-i lövöldöző
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 09:41
Egy 30-as éveiben járó férfit keresnek.
Nemzetközi Kálium-karbonátért engedte szabadon rengeteg foglyát Lukasenka
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 09:03
Egy Nobel-díjast is elengedtek, csak hogy kereskedhessenek.
Nemzetközi Így kell? Bírságot kap, aki nem szavaz a sorsdöntő voksoláson
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 08:34
Nagy változást hozhat a chilei elnökválasztás – és aki nem szavaz, azt még meg is bírságolják.
Nemzetközi Izrael nem várt tovább: újabb légicsapás Gázában
Privátbankár.hu | 2025. december 13. 17:12
A Hamász egyik vezetőjét, a 2023 októberi terrortámadás egyik kitervelőjét ölhette meg egy célzott légicsapással.
Nemzetközi Drón- és rakétazáport zúdított Oroszország Ukrajnára
Privátbankár.hu | 2025. december 13. 15:55
Az orosz hadsereg több mint 450 csapásmérő drónnal és 30 különböző típusú rakétával támadta Ukrajnát szombatra virradóan, több polgári létesítményben károk keletkeztek, családok ezrei maradtak áram nélkül – közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a Telegramon.
Nemzetközi Trump csak blöffölt a békéről: pár órán belül kiújultak a harcok
Privátbankár.hu | 2025. december 13. 14:23
Néhány órával azután, hogy Donald Trump amerikai elnök bejelentette, hogy újabb tűzszünetet hozott tető alá, folyamatosak a harcok Thaiföld és Kambodzsa között.
Nemzetközi Ha az oroszok újra megtámadják Ukrajnát, ki lesz az ellenség?
Privátbankár.hu | 2025. december 13. 10:25
Az európaiak és az ukránok „biztonsági garanciákat” kérnek az amerikaiaktól, mielőtt bármilyen tárgyalást folytatnának az oroszokkal a területi kérdésekről – közölte a francia elnökség.
Nemzetközi Döntöttek: tényleg kikerülte az EU a magyar vétót
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 19:08
Határozatlan időre befagyasztották a lefoglalt orosz vagyonokat.
Nemzetközi Epstein-ügy: újabb fotókon tűnt fel Donald Trump
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 18:59
A botrány folytatódik.
Nemzetközi Ismét vészhelyzet van Gázában
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 16:56
Áldozatokat szedett a heves esőzés és a szokatlan hideg Izraelben és a Gázai övezetben – jelentették palesztin források és az izraeli mentőszolgálat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG