3p

Politikailag hatalmas győzelmet aratott Donald Trump, de nem szabad azért ezt túlértékelni – figyelmeztet Yaro Patrice külpolitikai szakértő a Klasszis Podcast friss adásában. Óriási hatalom koncentrálódhat most Trump kezében, de mit fog ezzel kezdeni, és maradnak-e még fékek és ellensúlyok az amerikai politikában és társadalomban? Biztosan ez lesz Trump utolsó elnöksége? Miként szedhetik össze magukat a demokraták? 

 

Politikailag szinte példátlan győzelmet aratott Donald Trump azzal, hogy visszatérhet a Fehér Házba, de összességében nem szabad azért túlértékelni ezt a győzelmet Yaro Patrice külpolitikai szakértő szerint. Amerika továbbra is kettéosztott, egy következő választáson pedig a másik irányba lenghet ki az inga.

A szakértő arról is beszélt, hogy az elmúlt évtizedek legerősebb elnöke lehet Trump, aki a törvényhozás mindkét házát és a Legfelsőbb Bíróságot is a háta mögött tudhatja. Végrehajthat egy autokratikus fordulatot, vagy van még bárki, aki útjába tud vagy mer állni? És mi lesz a demokratákkal? Mit rontottak el és milyen jelölttel lehet esélyük 2028-ban?

Yaro Patrice nem látja valószínűnek, hogy Trump teljesíteni tudja ígéreteit, így négy év múlva megint teljesen nyílt lehet a verseny. Mi lesz a magyar-amerikai viszonnyal? Bejött Orbán Viktor hazárdjátéka, de hosszabb távon azért még meglehet ennek a böjtje? Sok más mellett ezekről beszélgettünk a Klasszis Média elemző műsorában.

Ha csak egy téma érdekli, tekerjen:

00:00 Intró

00:53 Beköszönés

01:10 Sima győzelmet aratott Trump, de nem kell azért elájulni?

08:00 Mi lesz a demokratákkal?

16:51 Trump, az országegyesítő? Egy átrendeződés végét látjuk

23:43 Jön Trump bosszúja? Óriási hatalma lesz

31:37 Ki fékezheti még meg Trumpot?

41:47 Most villantani kell – visszaüthet ez a győzelem

47:48 Hamarosan jön Donald Trump Magyarországra?

Ha Káncz Csaba véleménye is érdekli, vele is beszélgettünk:

Munkatársaink pedig az Ez Viszont Privát adásában vitatták meg a témát:

A Klasszis Podcast további adásait pedig itt találja>>>

 

 

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Félelemben él a londoni zsidó közösség, egyre gyakoribbak a zsinagógákat érő támadások
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 16:08
A rendőrség szerint iszlamisták fiatal fiúkat vesznek rá gyújtogatásra pénzért, egy 17 éves gyanúsított el is ismert egy kísérletet. A tanárok inkább oda-vissza kísérik a gyerekeket az iskola és a buszmegállók között.
Nemzetközi Jól odapörkölt a lengyel miniszterelnök a hiányzó Orbán Viktornak az uniós csúcson
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 13:36
Évek óta most először nincs jelen egyetlen orosz sem a teremben – mondta Donald Tusk lengyel miniszterelnök Nicosiában, az Európai Tanács ülésén pénteken. 
Nemzetközi ENSZ: világszerte tovább növekszik az éhínség a háborúk és a segélyek megcsappanása miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 13:21
Idén is kritikus lesz az éhezés mértéke a világban dúló válságok, az aszály és a segélyek megcsappanó mértéke miatt, az élelmezési bizonytalanság pedig várhatóan nő a világ legkiszolgáltatottabb térségeiben – áll a globális élelmezési válságokról és súlyos éhínségekről szóló, pénteken közzétett éves jelentésben (Global Report on Food Crises).
Nemzetközi Izraeli légicsapás ölt meg egy híres libanoni újságírót
Wéber Balázs | 2026. április 24. 12:13
Amal el-Halíl az első támadást még túlélte, az azt követő légicsapás azonban már végzett vele.
Nemzetközi Most akkor legyőzték az iráni haditengerészetet, vagy nem?
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 10:46
Donald Trump „újra megsemmisítené” az iráni hajókat.
Nemzetközi Az EU továbbra is a szankciós fegyverben bízik
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 10:15
Jön a 21. szankciós csomag Oroszországgal szemben.
Nemzetközi Érkezhetnek az eurómilliárdok Brüsszeltől – csak a Magyar-kormánytól függ?
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 09:42
A Tisza Párt választási győzelme fundamentális fordulatot jelenthet az EU-s pénzek felszabadítása tekintetében, feltéve, hogy a kormányzat sikeresen teljesíti a jogállamisági feltételeket – írja elemzésében az Accorde Alapkezelő Zrt.
Nemzetközi Meddig bírják az izraeliek a libanoni feszültséget?
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 07:08
Az amerikai elnök bejelentette, hogy három héttel meghosszabbítják az Izrael és Libanon között hétfőn lejáró tűzszünetet.
Nemzetközi A cseh kormányfő szerint elfogadhatatlan az Európai Unió költségvetési terve
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 18:45
Csehország számára abszolút elfogadhatatlan az Európai Unió 2028-tól tervezett, következő hétéves költségvetési tervezete – jelentette ki Andrej Babis cseh miniszterelnök Prágában csütörtökön, mielőtt elindult az EU-tagországok kormányfőinek informális találkozójára Ciprusra.
Nemzetközi Megszólalt Putyin az oroszországi internetkimaradásokról
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 17:50
Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön azt mondta, hogy az országban tapasztalható internetkimaradásokat biztonsági okokból vezetik be. Csak nagyon enyhe önkritikát gyakorolt ezzel kapcsolatban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG