2p

Már készülnek az elnökségre. 

A közelgő európai parlamenti választások miatt az Európai Unió júliusban fél évre hivatalba lépő magyar soros elnökségének egyik legfontosabb feladata lesz, hogy az unióban biztosítsa az intézményi tevékenység folytonosságát és azt, hogy az EU az intézményi átmenet időszakában is reagálni tudjon az előtte álló kihívásokra - jelentette ki Bóka János európai uniós ügyekért felelős miniszter a Fileleftérosz című ciprusi lapban megjelent interjúban.

Bóka János újabb országba látogatott
Bóka János újabb országba látogatott
Fotó: Facebook/Bóka János

Versenyképesség, migráció

Bóka János hangsúlyozta: Magyarország elnökségi prioritásai a Spanyolországgal és Belgiummal közösen kidolgozott, az uniós Tanács által is elfogadott trióelnöki programon alapulnak. Ezek a prioritások az Európai Unió gazdasági versenyképességét, a demográfiai kihívásokat, illetve a migrációt, főként annak külső dimenzióját helyezik fókuszba. A kohéziós politika félidős felülvizsgálatának feladata is a magyar elnökségre vár, továbbá a kormány kiemelt feladatként tekint az európai biztonság- és védelempolitika megerősítésére, az európai védelmi iparra alapozva. További fontos feladatnak nevezte az interjúban a jövő évi EU-költségvetés elfogadását, amely szintén kihívást jelent az intézményi átmenet fényében.

Kiegyensúlyozott bővítés

A bővítés Magyarország EU-politikájának egyik központi eleme, és ebben a vonatkozásban fontosnak tartja, hogy a folyamat objektív és kiegyensúlyozott legyen mind a keleti - Ukrajnát, Moldovát és Georgiát érintő -, mind a nyugat-balkáni vonalon.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Megérkezett Moszkva reakciója Magyar Péter győzelmére
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 13:41
Oroszország arra számít, hogy az új magyar vezetéssel is folytatódnak a rendkívül pragmatikus kétoldalú kapcsolatok – jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára hétfőn Moszkvában újságíróknak.
Nemzetközi Nem véletlenül hallgat Trump Orbán Viktor bukásáról – az Egyesült Államokban is nagyot szólt a magyar választás eredménye
Litván Dániel | 2026. április 13. 13:17
Akárki is lesz majd Donald Trump utódja, Magyar Péter útját kell járnia? Így fogadták a Tisza győzelmét az Atlanti-óceánon túl. De mi lesz a védőpajzzsal és a szankciós mentességgel?
Nemzetközi Még Orbán Viktor számos külföldi szövetségese is gratulált Magyar Péternek
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 12:01
Sorra gratulálnak külföldi állami vezetők Magyar Péternek, a Tisza Párt elnökének a vasárnapi országgyűlési választásokon elért kétharmados győzelemhez.
Nemzetközi Az Orbán-kormány bukásával nemcsak Oroszország, hanem Izrael is fontos szövetségest vesztett
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 10:31
Izraelben a hírek élén állt vasárnap este a magyarországi parlamenti választás eredménye, Orbán Viktor veresége.
Nemzetközi Macron a szuverenitásvédelemről értekezett Magyar Péterrel
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 08:04
Ezáltal kell megerősíteni Európát a Magyar Péternek gratuláló francia államfő szerint.
Nemzetközi Zelenszkij bejelentkezett, azonnal összefogna Orbán Viktor legyőzőjével
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 07:18
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök vasárnap éjjel küldött ünnepélyes üzenetet Magyarországra.
Nemzetközi Politikai földindulás – szalagcímekben ámuldozik a világ a választások után
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 05:53
Az elmúlt órák magyar eseményei túlmutatnak az országon, de Európán is. Ezeket írják a világban a vasárnapi magyarországi országgyűlési választásokról.
Nemzetközi Elkeserítő hírek jöttek az ukrajnai tűzszünetről
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 17:35
Mit ér az a tűzszünet, amit több ezer alkalommal sértenek meg?
Nemzetközi Légvédelmi rémálom: 1960-as évekbeli technikával ütné át a tajvani légvédelmet Kína
Litván Dániel | 2026. április 12. 10:57
Mire lehetnek jók több évtizede elavult vadászgépek egy 21. századi háborúban? Úgy tűnik, nagyon is sokat érhetnek az első órákban
Nemzetközi Enyhítenék a háborús feszültséget a Távol-Keleten is – de az egyik fél még nem áll készen
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 09:25
Kambodzsa felszólította Thaiföldet, hogy a lehető leghamarabb folytassa a vitatott határ kijelöléséről szóló tárgyalásokat; a régóta fennálló vita tavaly véres összecsapásokhoz vezetett.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG