1p

Az Európai Parlamentben kaptak több alelnöki posztot is.

Megválasztották kedden az Európai Parlament szakbizottságainak elnökeit és alelnökeit, a magyar EP-képviselők közül a Tisza Párt három tagja kapott bizottsági alelnöki tisztséget.

Az Európai Parlament sajtóközleménye szerint az Európai Néppárt (EPP) frakció soraiban politizáló Tisza Párt soraiból Kulja András Tivadar a Környezetvédelmi, Közegészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Bizottság (ENVI) negyedik alelnöke, Gerzsenyi Gabriella a Regionális Fejlesztési Bizottság (REGI) első alelnöke, Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke pedig az Alkotmányügyi Bizottság (AFCO) negyedik alelnöke lett.

Az EP Eljárási szabályzata alapján az Elnökök Értekezlete javaslata alapján a plenáris tanácskozás határozza meg az egyes bizottságok alelnökeinek a számát. A parlament sokszínűségének minden bizottság elnökségének összetételében tükröződnie kell, a nemek közötti egyensúlynak is érvényesülnie kell, illetve nem származhat valamennyi elnökségi tag ugyanabból a tagállamból - olvasható a közleményben.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ha ezt az országot gatyába rázzák, semmi sem lehetetlen – elfogadták Argentína költségvetését
Privátbankár.hu | 2025. december 27. 08:57
5 százalékos növekedés, 10 százalékos infláció, költségvetési többlet – Argentínában ambíciózus büdzsét fogadtak el.
Nemzetközi Az oroszok megtámadták Kijevet a kulcsfontosságú Zelenszkij-Trump-találkozó előtt
Privátbankár.hu | 2025. december 27. 08:46
Oroszország szombaton rakétákkal és drónokkal támadta Kijevet és Ukrajna más régióit a vasárnapra tervezett Zelenszkij-Trump találkozó előtt.
Nemzetközi Nyugtalan estéje volt a románoknak az orosz drónok miatt
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 16:57
Felszállt két román vadászgép. 
Nemzetközi Zelenszkij megerősítette: leül tárgyalni Trumppal a területi kérdésekről
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 15:05
Az ukrán elnök elutazik az amerikai elnökkel egyeztetni.
Nemzetközi Kudarcot mondott a kormányalakítás, jön az előválasztás Koszovóban
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 11:58
Február óta nem sikerült a kormányalakítás.
Nemzetközi Napokon belül találkozhat Trump és Zelenszkij
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 11:12
Amerikai sajtóértesülések szerint.
Nemzetközi Felszálltak a lengyel vadászgépek egy ólálkodó orosz repülő miatt
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 10:26
A lengyel légtér közelében repült.
Nemzetközi Putyin újabb bírálója kerül börtönbe
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 09:48
Háborúpárti, de Putyint kritizálta.
Nemzetközi Kellemetlen találatot vihetett be Ukrajna az oroszoknak
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 08:55
Robbanások történtek egy olajfinomítónál.
Nemzetközi Trump egy katonai csapással ünnepelte a karácsonyt
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 08:25
A Iszlám Államot támadta Nigériában az Egyesült Államok.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG