2p

Az X-en jelentette be.

Elon Musk bejelentette, hogy új politikai pártot alapított Amerika Párt néven, hetekkel azután, hogy látványosan összekülönbözött Donald Trump amerikai elnökkel. Muask a tulajdonában lévő X-en közölte, hogy a párt célja a republikánus-demokrata kétpártrendszer megtörése. A BBC szerint nem világos, hogy a pártot hivatalosan is bejegyezték-e az amerikai választási hatóságoknál, a Szövetségi Választási Bizottság szombatig nem tett közzé erre utaló dokumentumot. Musk, aki külföldi születése miatt nem indulhat az elnöki tisztségért, nem nevezett meg pártelnököt sem.

Az új párt ötlete Musk és Trump konfliktusa idején merült fel, miután Musk májusban kilépett a kormányból és nyilvánosan bírálta Trump adó- és költségvetési politikáját. Azóta egy közösségi szavazást is indított, amelyen követői kétszeres többséggel támogatták egy új párt létrehozását. Most erre utalva írta:

„Kétszer annyian akarják, mint nem, így megkapják! Ma megalakul az Amerika Párt, hogy visszaadja a szabadságukat.”

Musk korábban Trump egyik legfontosabb támogatója volt: 250 millió dollárral segítette kampányát, részt vett a rendezvényein, sőt gyermekét is elvitte az Ovális Irodába. A választás után a kormány hatékonyságáért felelős minisztérium (Doge) élére nevezték ki, hogy költségcsökkentéseket dolgozzon ki. Kapcsolatuk azonban megromlott, amikor Trump átnyomta nagyszabású törvénycsomagját, amely Musk szerint figyelmen kívül hagyta a zöld átmenetet és az elektromos járművek támogatását.

Trump a közösségi médiában azzal támadta Muskot, hogy cégei állami támogatás nélkül „bezárhatnának”, és a Doge-t küldené rá cégeinek vizsgálatára. Musk érdekeltségei, köztük a Tesla, a SpaceX és a Starlink szoros üzleti kapcsolatban állnak a kormánnyal.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ott ólálkodott egy orosz felderítő, ahol nem kellett volna
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 19:19
A román F-16-osok elkapták.
Nemzetközi Netanjahuval beszélt telefonon Magyar Péter – mi jöhet a magyar-izraeli kapcsolatokban?
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 18:33
Magyarországra is meghívta.
Nemzetközi Orbán Viktor inkább nem megy el az EU-csúcsra
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 17:16
Jövő héten rendezik.
Nemzetközi Nem lesz Kínában Putyin-Trump találkozó?
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 16:50
A Kreml szóvivője válaszolt.
Nemzetközi A háború árnyékában bezár Dubaj egyik jelképe
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 14:32
Felújítás miatt bezár a Burj Al Arab, Dubaj ikonikus luxusszállodája.
Nemzetközi Ismét növekszik az Európában menedéket kérők száma?
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 13:30
De az előző év azonos időszakához képest nem.
Nemzetközi Orbán Viktor után Magyar Pétert is jó embernek nevezte Trump
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 09:02
Azt mondta, jó munkát fog végezni, és elismerte, hogy Orbán Viktor népszerűsége jelentős hátrányban volt a választás előtt.
Nemzetközi Hatalmas segély érkezik Iránba a Vöröskereszttől
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 19:45
Megérkezett az első öt teherautónyi szállítmány abból a több mint 171 tonna segélyből, amelyet a Vöröskereszt közúton indított útnak az iráni Vörös Félhold Társaság számára – jelentette be a segélyszervezet kedden Genfben.
Nemzetközi Magyar katonák indultak a Közel-Keletre
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 17:09
Elindult repülőgéppel Bejrútba a magyar katonák váltóállománya, akik az ENSZ libanoni békefenntartó missziójában teljesítenek majd szolgálatot – írja a Honvédelmi Minisztérium keddi közleménye alapján az MTI.
Nemzetközi Fontos emberrel telefonált Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 15:41
A Tisza Párt elnöke Ursula von der Leyen-nel beszélt. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG