2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Kai Wegner, Berlin konzervatív polgármestere pénteken bejelentette, hogy nem indul második mandátumért a német főváros két hónap múlva esedékes választásán.

A politikus a januári, szándékos gyújtogatás okozta nagyszabású áramszünet nyomán kialakult válság kezelése miatt került nehéz helyzetbe. Wegner elismerte, hogy a válság kezelése során „a kommunikáció katasztrofális volt”, olyannyira, hogy ennek hatása még mindig akadályozza főpolgármesteri munkáját.

„Már nem tudok több üzenetet átvinni, mert egy másik vita mindent háttérbe szorít” – nehezményezte sajtótájékoztatóján az országban kormányzó Kereszténydemokrata Unióhoz (CDU) tartozó városvezető, aki 2023 óta a balközép Német Szociáldemokrata Párttal (SPD) koalícióban irányítja a német fővárost, ám népszerűségi mutatói az év elején történt vitatott eset óta jelentősen romlottak.

Január 3-án, egy erős téli hideghullám idején maradt több mint 100 ezer ember áram nélkül. Egyes helyeken megszűnt a fűtés, leálltak a mobil- és internetkapcsolatok, valamint megbénult a tömegközlekedés. Mintegy 45 ezer háztartás csaknem egy hétig volt áramszolgáltatás nélkül.

Kai Wegner elvesztette a bizalmat
Kai Wegner elvesztette a bizalmat
Fotó: Facebook

 

A Tagesspiegel című lap kedden azt írta, hogy Wegner hazudott arról, hogy az áramszünet reggelén telefonhívásokat folytatott az ügyben. A főpolgármester kénytelen volt elismerni, hogy aznap teniszezett. Az eset sok lakost, az ellenzéki pártokat és koalíciós partnereit is felháborította.

Wegner bocsánatot kért az ügy kezeléséért, a párttagok azonban ennek ellenére őt választották meg a CDU listavezető jelöltjének a szeptember 20-i választásra, a szavazatok 93 százalékával. Wegner nem árulta el, kit támogatna utódjaként pártja listavezetői posztján. A pénzügyi ügyekért felelős helyettese, Stefan Evers számít a legesélyesebb jelöltnek.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Gázvezeték közelében robbant fel egy drón a román-bolgár határon
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 8. 15:53
A védelmi minisztérium vizsgálja az esetet, amely a vezeték romániai kompresszorállomásától mindössze 200 méterre történt.
Nemzetközi Újabb gyanús drónok tűntek fel Németországban, ezúttal egy katonai bázis közelében
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 8. 12:21
Az észak-rajna-vesztfáliai katonai bázis körül keringő drónok származásáról egyelőre nincs információ, de a német Biztonsági Tanács összeült.
Nemzetközi Először látogat Belgrádba Volodimir Zelenszkij
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 19:46
A szerb elnökkel való találkozója kockázatos, de a várható haszon felülírja a megfontolásokat.
Nemzetközi Több szerb és bosnyák településen is vízkorlátozást rendeltek el
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 17:43
Fogytán az ivóvíz többek között Banja Luka egyes részein és Mostarban is, előbbi városban korlátozták a vízellátást.
Nemzetközi Felhajtották a globális élelmiszerárakat a háborúk
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 14:33
A Fekete-tengerre kiterjesztett orosz-ukrán háború és a Perzsa-öböl menti összecsapások egyaránt hatással voltak a globális élelmiszerárakra.
Nemzetközi Orbán Anita: Nemzetközi együttműködés vízkészleteink megóvásáért
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 12:42
A külügyminiszter szerint az extrém időjárással járó mostani helyzet arra is rávilágít, hogy az elmúlt tizenhat évben nem történt meg a szükséges felkészülés. 
Nemzetközi Hihetetlen mit hoztak létre mesterséges intelligenciával
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 11:44
A kísérlethez az Evo1 és Evo2 nevű MI-modelleket használták.
Nemzetközi Tehetetlenek voltak az ukránok, célba találtak az orosz drónok
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 10:47
Tizenöt helyszínen 29 drón célba talált.
Nemzetközi Egész Európa megérzi, hogy köhécsel a német ipar
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 10:20
Sorozatban harmadik hónapja bővült a kibocsátás.
Nemzetközi Hatalmas pénzbüntetésre ítélték a Metát
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 09:51
A bíróság szerint káros a gyerekek mentális egészségére.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG