2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A Kreml szóvivője válaszolt.

Egyelőre nincs arra vonatkozó terv, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök a tervezett kínai látogatása során találkozzon amerikai hivatali partnerével, Donald Trumppal is – közölte Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvője újságírókkal szerdán Moszkvában.

„Jelenleg nincsenek ilyen tervek” – válaszolt az orosz elnöki sajtótitkár a vonatkozó újságírói kérdésre. Peszkov megerősítette, hogy előkészítés alatt áll Putyin kínai látogatása és találkozója Hszi Csin-ping kínai elnök-pártfőtitkárral. A konkrét időpontról későbbre ígért bejelentést.

A következő kézfogás nem Kínában lesz?
A következő kézfogás nem Kínában lesz?
Fotó: MTI/AP/Jae C. Hong

Hszi szerdán Pekingben fogadta Szergej Lavrov orosz külügyminisztert, aki kedden kínai hivatali partnerével, Vang Jivel tárgyalt.

Az orosz diplomácia vezetője a szerdai pekingi sajtótájékoztatón azt mondta, hogy Putyin az év első felében látogat el Kínába. Azt is bejelentette, hogy az orosz elnök várhatóan novemberben is elutazik a távol-keleti országba, hogy részt vegyen az Ázsiai-csendes-óceáni Gazdasági Együttműködési Fórum (APEC) idei csúcstalálkozóján.

Karoline Leavitt, a Fehér Ház szóvivője március 25-én közölte, hogy Trump május 14-én és 15-én tárgyal majd Pekingben. Látogatását eredetileg március 31. és április 2. közötti időpontra tervezték, de az iráni háború miatt elhalasztották.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi A lengyel buszbaleset huszonkét sérültje elindulhat éjszaka haza
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 18:59
Huszonkét sérültet szállítanak hétfő éjszaka Lengyelországba a vasárnapi M3-as buszbaleset után. A magyar és lengyel orvosok közösen döntöttek arról, kik utazhatnak biztonságosan haza.
Nemzetközi Új terve van az Európai Uniónak az Oroszország elleni szankciókkal
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 18:22
Minden eddiginél átfogóbb lesz a szankciós lista.
Nemzetközi Tizenhárom éves csúcson a német hadsereg létszáma
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 16:59
Tizenhárom éve nem látott szintre emelkedett a német hadsereg aktív állományának létszáma, amely július végén elérte a 186 700 főt – jelentette be a német védelmi minisztérium hétfőn.
Nemzetközi Nem segít a magyar Külügyminisztérium a palesztin hallgatóknak – minimum egy évet kell várniuk
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 16:38
Összesen 18 palesztin hallgatóról van szó, akik elnyerték a Stipendium Hungaricum ösztöndíjat, mégsem tudják megkezdeni magyarországi tanulmányaikat. Most egy évvel meghosszabították az ösztöndíj megkezdésének lehetőségét.  
Nemzetközi Trump: Irán nem juthat atomfegyverhez
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 13:40
Elsődleges célunk, ahogy a jövőben is, hogy Irán ne juthasson semmilyen módon, semmilyen formában atomfegyverhez – szögezte le hétfőn Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi oldalon.
Nemzetközi Az oroszok szerint egy nyugati ország Ukrajnával együtt provokációt készít elő
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 13:12
Elfoglalta az orosz hadsereg Zaporizzsja megyei Novoszolosine települést és Andrijivka faluközösségi központot a donyecki régió Kramatorszki járásában – közölte hétfőn moszkvai védelmi minisztérium.
Nemzetközi Naponta 30-40 embert ölne meg Gázában az egyik izraeli miniszter
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 12:43
Nem sokat változott a helyzet Gázában a Hamasz fegyverletétele óta.
Nemzetközi Villám ölt meg egy amerikai turistát az Etnánál
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 11:40
A szicíliai vulkánból felszállt hamufelhő miatt lezárták Catania repülőtere két szektorát, óránként öt járatot fogadnak – közölte a légikikötő üzemeltetője.
Nemzetközi Már őrizetben a lengyel buszsőför
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 11:32
Halálos tömegszerencsétlenség gondatlan okozása miatt indított eljárást a rendőrség a vasárnap az M3-as autópályán történt balesetet szenvedett busz vezetője ellen – közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Rendőrfőkapitányság sajtóreferense.
Nemzetközi A mostani a leghalálosabb járvány a Kongói Demokratikus Köztársaságban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 11:18
Május 15-e óta szedi az áldozatait az Ebola a Kongói Demokratikus Köztársaságban. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG