2p

Ukrán légierő: rakétákkal és drónokkal támadta Ukrajnát éjjel az orosz hadsereg.

Az orosz hadsereg 7 különböző típusú rakétával és 130 csapásmérő, valamint álcadrónnal támadott ukrajnai célpontokat keddre virradóra, az eddigi adatok szerint egy ember meghalt és többen megsebesültek, valamint károk keletkeztek az infrastrukturális létesítményekben – közölték katonai és helyhatósági források jelentései alapján ukrán hírügynökségek és hírportálok.

A légierő parancsnokságának keddi Telegram-jelentése szerint a légvédelem 92 drónt lelőtt, illetve rádióelektronikai eszközök bevetésével eredeti pályájukról eltérített. A közlemény szerint 14 helyszínen a rakéták mindegyike és 31 drón célba talált.

Egy 65 éves nő meghalt, több mint tíz ember, közöttük két gyerek pedig megsebesült az éjszakai légitámadásban Dnyipropetrovszk megyében – jelentették Vladiszlav Hajvanenko megbízott katonai kormányzó Telegram-csatornájára hivatkozva ukrán hírforrások. A támadások következtében kigyulladt egy kávézó, egy családi ház és egy autó, 12 lakóépület megrongálódott.

Az orosz megszállók célzottan megtámadtak egy beteget szállító mentőautót a Dnyipropetrovszk megyei Nyikopolban – jelentette az ukrán katasztrófavédelem sajtószolgálatát idézve az Interfax-Ukrajina hírügynökség. Három mentős megsebesült, a beteg sértetlen maradt, őt a katasztrófavédők szállították kórházba.

Hajnalban orosz drónok csapást mértek Harkiv külvárosára, hat ember megsebesült, lakóházak és infrastrukturális létesítmények rongálódtak meg – jelentette a megyei ügyészség sajtószolgálata a Telegramon. Háborús bűncselekmények elkövetése miatt előzetes nyomozás indult.

November 4-én éjjel Odessza régióban az orosz erők két hullámban is tömeges dróncsapásokat mértek az energetikai és kikötői infrastruktúrára – közölte Oleh Kiper, a megyei katonai közigazgatás vezetőjének jelentése alapján az Interfax-Ukrajina hírügynökség. A legtöbb ellenséges célpontot megsemmisítették, azonban a polgári kikötői és energetikai infrastruktúrát is találatok érték – jegyezte meg Kiper.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Macron Putyin keze után nyúlt? A Kreml hallgat
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 13:24
Sem cáfolni, sem megerősíteni nem akarták, hogy francia topdiplomata járt Moszkvában.
Nemzetközi Eredmény született az orosz-ukrán tárgyalásokon
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 12:42
Kis lépés is lépés, ha a béke felé vezet? Foglyokat cserélnek a harcoló felek.
Nemzetközi Fontos vendég érkezett Kijevbe
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 11:28
A lengyel miniszterelnök nem hagyja egyedül Ukrajnát.
Nemzetközi A kínai elnök elmondta Trumpnak, mi a legsúlyosabb probléma a kapcsolataikban
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 10:31
Hszi Csin-ping kínai elnök nagyon fontosnak nevezte a kétoldalú kapcsolatokat Donald Trump amerikai elnökkel szerdán telefonon folytatott beszélgetésükben, és kijelentette, hogy e kapcsolat stabilitása és a kézzelfogható eredmények megsokszorozása érdekében továbbra is kész az együttműködés erősítésére.
Nemzetközi Az oroszok továbbra is szállítanak olajat Kubába
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 09:37
Az Egyesült Államok lépéseket tett annak érdekében, hogy megakadályozza az összes olaj Kubába jutását, ugyanakkor tárgyalásokat kezdett a szigetországgal.  
Nemzetközi Nem sikerült megbuktatni Orbán Viktor szövetségesét
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 06:46
Hiányzott 17 szavazat a cseh parlamentben.
Nemzetközi Durva számokat mondott be Zelenszkij
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 06:28
Elmondta, mennyi katonát vesztettek, és hogy szerinte mennyit veszthetnek még az oroszok.
Nemzetközi Hatalmas karcsúsítás az ikonikus amerikai lapnál
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 19:14
Tömeges leépítést jelentett be a The Washington Post, a dolgozók harmadát elküldték.
Nemzetközi Ki kell vizsgálni az Epstein-ügy magyar szálait a Mi Hazánk szerint
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 17:44
Felszólították Pintér Sándort.
Nemzetközi Orbán Viktor: Kiutasítjuk a kényszersorozásban részt vevő ukránokat
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 17:14
A kényszersorozáson részt vett ukrán személyeket érinti. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG