2p

De ettől még „történhetnek dolgok”.

Donald Trump szerint Vlagyimir Putyin ismeri véleményét az ukrajnai háborúval kapcsolatban, így az orosz elnök annak ismeretében hozza majd meg döntését a továbbiakról – az amerikai elnök erről szerdán beszélt a Fehér Házban a Karol Nawrocki lengyel államfővel tartott megbeszélésének nyilvános részén.

Az amerikai elnök arra a kérdésre válaszolva, hogy mi lenne az üzenete az orosz államfőnek úgy fogalmazott:

„nincs üzenetem Putyin elnöknek, tudja hol állok, és így hoz majd döntést”. „Bármi is legyen a döntése, vagy elégedettek leszünk majd vele, vagy nem, és, amennyiben nem vagyunk elégedettek, történni fognak dolgok”

- jegyezte meg Donald Trump konkrétumok említése nélkül. Egyben utalt arra, hogy hamarosan telefonon egyeztethet Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel.

Az elnöki dolgozószobában tartott eseményen Donald Trump visszautasította egy lengyel újságíró kérdését, ami arra vonatkozott, hogy eddig nem hozott nyomásgyakorló intézkedést Oroszországgal szemben. Válaszként rámutatott, hogy az Indiára – az orosz kőolaj vásárlása miatt – kirótt másodlagos szankciók Oroszországnak „több száz milliárd dolláros” veszteséget okoznak. „Ezt nevezi nem cselekvésnek?” – reagált az amerikai elnök kilátásba helyezve további intézkedéseket is, amelyeket második és harmadik fázisú lépéseknek nevezett.

Az amerikai elnök a Pekingben a második világháború ázsiai lezárásának alkalmából tartott kínai, orosz, észak-koreai ünnepséggel, illetve az előtte tartott kínai, orosz, indiai találkozóval kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy „nagyon jók” a kapcsolatai Kína, India és Oroszország vezetőivel, a következő egy, vagy két hétben pedig kiderül az is, hogy „mennyire jók”.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Egekbe szökött a koporsók ára Oroszországban
Elek Lenke | 2026. április 26. 17:12
Nincs elég temető és krematórium.
Nemzetközi Trump szerint elégtelen Irán ajánlata, lefújta a béketárgyalást
Privátbankár.hu | 2026. április 26. 16:04
A két különmegbízott, Steve Witkoff és Jared Kushner tárgyalt volna Pakisztánban az iráni külügyminiszterrel, de Trump szerint nem éri meg a sok utazás és költség emiatt.
Nemzetközi Miután kimenekítették Trumpot, az is kiderült, ki volt a washingtoni lövöldöző
Privátbankár.hu | 2026. április 26. 10:56
A Fehér Ház vacsoráján nyitott tüzet egy 31 éves férfi, aki tanárként dolgozott, és emellett videojátékokat fejlesztett. Az előző elnökválasztás előtt Kamala Harris kampányát is támogatta egy kisebb összeggel.
Nemzetközi Negyven éve történt Csernobil: titkos Stasi-akták fedik fel a félretájékoztatási kampányt
Kormos Olga | 2026. április 26. 10:41
1986. április 26-án a csernobili atomerőműben egy végzetes tervezési hiba miatt a túlfuttatott 4-es reaktor egy rutinszerű leállítási kísérlet során felrobbant, elindítva egy olyan eseményláncolatot, amely végül több százszor nagyobb mennyiségű radioaktív anyagot juttatott a légkörbe, mint a Hirosimára ledobott atombomba.
Nemzetközi Orbán Viktor szövetségese mondott egy meredeket
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 16:56
Aleksandar Vucic szerb elnök a hanyatló Nyugat-római Birodalomhoz hasonlította Európát.
Nemzetközi Patthelyzet Szlovéniában
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 15:13
Az államfő nem állít miniszterelnök-jelöltet.
Nemzetközi Netanjahunál prosztatarákot diagnosztizáltak
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 14:56
Még 2024-ben, csak most hozták nyilvánosságra.
Nemzetközi Zelenszkij kész tárgyalni Putyinnal a békekötésről
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 13:31
Az ukrán elnök szeretné, ha a megbeszélésekre Azerbajdzsánban kerülne sor.
Nemzetközi Már Romániát is elérték az orosz drónok
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 13:04
Több mint kétszáz embert evakuáltak Romániában dróntörmelékek miatt.
Nemzetközi Nem nyugszik Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 09:51
Kormány a halálbüntetések végrehajtásának gyorsításáról szóló intézkedéseket hozott.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG