A felek tárgyaltak a magyar-szerb energetikai együttműködés fejlesztéséről. Az orosz-ukrán háború nyomán kialakult szankciós környezetben Szerbia a magyar földgáz ellátás szempontjából kulcsország lett. Naponta 20 millió köbméter földgáz érkezik Magyarországra Szerbián keresztül.
Fotó: MTI/Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Benko Vivien Cher
A következő stratégiai cél a két ország közötti kőolajvezeték megépítése, valamint a villamosenergia összeköttetés kapacitásainak megduplázása. Mindkét beruházás előkészítése folyamatban van – közölték.
(MTI)
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 170,56 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel 138 901,29 ponton zárt szerdán.

A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el
350 vagy 400? Forintpálya az olajválság, a kamat és az euróálom között – Interjú



