2p

Magyarország kész támogatni Mark Rutte távozó holland miniszterelnök jelölését a NATO főtitkári posztjára annak a fogadalmának a fényében, hogy teljes mértékben támogatja azt a megállapodást, amely szerint magyar állomány nem vesz részt a NATO ukrajnai tevékenységében és ezek támogatására sem fordítanak magyar forrásokat - írta az X portálon Orbán Viktor miniszterelnök.

"Megállapodtunk abban, hogy magyar állomány nem vesz részt a NATO ukrajnai tevékenységében és ezek támogatására sem fordítanak magyar forrásokat" - fogalmazott bejegyzésében Orbán Viktor. Hozzátette: a következő lépés ezen a héten annak biztosítása volt, hogy ez a megállapodás kiállja az idő próbáját.

Orbán Viktor miniszterelnök és Mark Rutte holland kormányfő az Európai Unió nem hivatalos csúcstalálkozóján Brüsszelben
Orbán Viktor miniszterelnök és Mark Rutte holland kormányfő az Európai Unió nem hivatalos csúcstalálkozóján Brüsszelben
Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

 "A tegnapi brüsszeli találkozó után Mark Rutte miniszterelnök megerősítette, hogy teljes mértékben támogatja a megállapodást, és továbbra is ezt fogja tenni, amennyiben ő lesz a NATO következő főtitkára. Fogadalmának fényében Magyarország kész támogatni Rutte miniszterelnököt a NATO-főtitkári posztra" - közölte a kormányfő.

Mark Rutte arról is biztosította a magyar kormányfőt, hogy NATO-főtitkárként az lesz a célja: minden szövetségest azonos szintű megértéssel és tisztelettel kezeljen.

Az X bejegyzésben olvasható Mark Rutte Orbán Viktornak mindezekről kedden írt levele is.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ukrajna cáfol: nem ukrán dróncsapásban halt meg az orosz főmérnök a zaporizzsjai atomerőműnél
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 19:20
Ukrajna szerint Oroszország folyamatosan és tudatosan fokozza a feszültséget a zaporizzsjai atomerőmű körül. 
Nemzetközi Olaszország egyik legnagyobb tragédiája: 12 évet kapott az autópálya-üzemeltető vezetője
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 18:33
43 haltak meg a tragédiában. 
Nemzetközi Oroszország nem áll le, ismét ukrán hadiipari vállalatokat támadtak
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 17:59
Csak az utóbbi egy napban 1450 ukrán katona esett el vagy sebesült meg súlyosan.
Nemzetközi Közös hadgyakorlattal indítja nukleáris elrettentési partnerségét Berlin és Párizs
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 17:38
Várhatóan döntés születik arról is, hogy német katonák idén először vegyenek majd részt egy francia nukleáris hadgyakorlaton.
Nemzetközi A francia nemzetgyűlés elévülhetetlenné tette a kiskorúak elleni bűncselekményeket
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 16:54
Nem lehet tétlenül állni azokkal szemben, „akik néha évtizedekkel később, néha a halálos ágyukon tesznek tanúvallomást”.
Nemzetközi Erős földrengés és cunamiriadó volt egy messzi turistaparadicsomban
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 16:23
A rengés közép-európai idő szerint délelőtt 9 óra 14 perckor történt.
Nemzetközi Özönvíz Texasban: menteni kellett az embereket az áradásból
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 15:59
Texasban szerda este mintegy 6 millió ember lakóhelyén volt érvényben árvízriasztás.
Nemzetközi Magyarország volt a legnagyobb orosz vezetékes gázvásárló az év első öt hónapjában
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 14:45
Az Európai Tanács határozata szerint a tagállamoknak 2027 végétől minden orosz fosszilis energiahordozó importját le kell állítaniuk.
Nemzetközi Financial Times: nem várt gyorsasággal zajlik a rendszerváltás Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 14:15
A magyarországi folyamatok világszerte csapást jelentenek a nacionalista konzervatív erőkre.
Nemzetközi Kinevezte az új kormányfőt az ukrán parlament, komoly feladatok várnak rá
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 13:20
Az új kormányfő legfontosabb feladata Ukrajna védelme, gazdasági stabilitásának megteremtése és az ország uniós integrációja. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG