1p

A szociális kiadások várhatóan 16 százalékkal csökkennek.

Oroszország 25 százalékkal növeli a védelmi kiadásait, így azok rekordmagas szintet érnek el. Mindez a 2025-re tervezett költségvetés hétfőn publikált adataiból derül ki, amelyben 13,5 billió rubelben határozzák meg a védelemre szánt összeget. Ez körülbelül 3 billió rubellel több, mint az idei évre elkülönített összeg, amely szintén rekordot jelentett - írja a 444.

A védelmi és biztonsági kiadások együttesen Oroszország teljes kormányzati kiadásainak körülbelül 40 százalékát, vagyis 2025-ben 41,5 billió rubelt tesznek majd ki. Mindezek meghaladják majd az oktatásra, egészségügyre, szociálpolitikára és a nemzetgazdaságra fordított összeget együtt. Ráadásul a költségvetési tervezet szerint a szociális kiadások várhatóan 16 százalékkal csökkennek.

„A hadi kiadások növekedése megerősíti, hogy az orosz gazdaság háborús üzemmódra váltott, és még ha az ukrajnai háború hamarosan véget is érne, az, hogy pénzt áramoltatnak a hadseregbe és a túlfújt védelmi szektorba, továbbra is kiemelt prioritás marad” – idézi a Bell című orosz gazdasági szaklapot a Guardian.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Netanjahuval beszélt telefonon Magyar Péter – mi jöhet a magyar-izraeli kapcsolatokban?
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 18:33
Magyarországra is meghívta.
Nemzetközi Orbán Viktor inkább nem megy el az EU-csúcsra
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 17:16
Jövő héten rendezik.
Nemzetközi Nem lesz Kínában Putyin-Trump találkozó?
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 16:50
A Kreml szóvivője válaszolt.
Nemzetközi A háború árnyékában bezár Dubaj egyik jelképe
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 14:32
Felújítás miatt bezár a Burj Al Arab, Dubaj ikonikus luxusszállodája.
Nemzetközi Ismét növekszik az Európában menedéket kérők száma?
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 13:30
De az előző év azonos időszakához képest nem.
Nemzetközi Orbán Viktor után Magyar Pétert is jó embernek nevezte Trump
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 09:02
Azt mondta, jó munkát fog végezni, és elismerte, hogy Orbán Viktor népszerűsége jelentős hátrányban volt a választás előtt.
Nemzetközi Hatalmas segély érkezik Iránba a Vöröskereszttől
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 19:45
Megérkezett az első öt teherautónyi szállítmány abból a több mint 171 tonna segélyből, amelyet a Vöröskereszt közúton indított útnak az iráni Vörös Félhold Társaság számára – jelentette be a segélyszervezet kedden Genfben.
Nemzetközi Magyar katonák indultak a Közel-Keletre
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 17:09
Elindult repülőgéppel Bejrútba a magyar katonák váltóállománya, akik az ENSZ libanoni békefenntartó missziójában teljesítenek majd szolgálatot – írja a Honvédelmi Minisztérium keddi közleménye alapján az MTI.
Nemzetközi Fontos emberrel telefonált Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 15:41
A Tisza Párt elnöke Ursula von der Leyen-nel beszélt. 
Nemzetközi Blokádtörés a Hormuzi-szorosban
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 15:21
A Windward tengeri hírszerző platform egy „új potenciális blokádtörőt” észlelt a Hormuzi-szorosban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG