2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben! Early bird jegyek február 16-ig!

Részletek és jelentkezés >>

Oroszország nem utasítja el a gáz tranzitját Ukrajnán keresztül, ám ha Kijev ezt megtagadja, Moszkva nem kényszerítheti rá - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a vlagyivosztoki Keleti Gazdasági Fórum csütörtöki plenáris ülésén.

Putyin leszögezte, hogy Oroszországnak és a Gazpromnak szándékában áll, hogy teljesítse minden kötelezettségét a vevőkkel szemben, akikkel hosszú távú szerződéseket kötöttek. Az ukrajnai tranzitszerződés 2024. december 31-én lejár, és ha Ukrajna megtagadja ennek meghosszabbítását, az orosz fél nem kényszerítheti a tranzit folytatására.

Ebből a kijelentésből még bármi lehet
Ebből a kijelentésből még bármi lehet
Fotó: Depositphotos

Megerősítette, hogy Oroszország továbbra is kész gázt szállítani Európába, amelynek magának kellene belső megállapodásra jutnia ebben a kérdésben.

"Mi készek vagyunk (szállítani). Kérem, egyezzenek meg Lengyelországgal, hogy Lengyelország nyissa meg a vezetékrendszereket, hiszen ezek léteznek" - mondta Putyin.

Kijelentette, hogy ha Ukrajna megtagadja a gáz tranzitját, akkor az Európába irányuló mennyiség csökkenni fog, Oroszország pedig egyéb útvonalakon, egyebek között a Török és a Kék Áramlat vezetéken fokozatosan növelni fogja exporteladásait a világ más régióiba.

Más útvonalakat is mérlegeltek, mint mondta, függetlenül az ukrajnai eseményektől. Elmondta, hogy a Kínába irányuló szállítás jövőre el fogja érni a 38 milliárd köbmétert.

"Akárki és akárhogyan próbálja is elzárni az energiaszektorunkat, ez lehetetlen, mert a termelés a határteljesítményen van, a világpiac igényeinek megfelelően. Egyszerűen lehetetlen. Ha holnaptól mindent elzárnának - a gázunkat, az olajunkat -, a világgazdaság nem bírna ki egy ilyen elzárást" - mondta.

Kilátásba helyezte, hogy Oroszország részesedése a cseppfolyósított földgáz világpiacából fokozatosan növekedni fog, annak ellenére, hogy ezt megpróbálják megnehezíteni.

Feladatként nevezte meg egyebek között Oroszország energetikai szuverenitásának biztosítását, a stabil alapok megteremtését a régiók gazdaságának zavartalan és megfizethető ellátására. Kitért arra is, hogy a Gazprom, amelynek veszteségeket okozott az orosz gáz európai elutasítása, az országon belül is fejleszteni fogja a gázellátást.

(MTI) 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Robert Fico odaszólt az ukránoknak, miután az amerikai külügyminiszterrel találkozott
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 16:40
Marco Rubioval főleg energetikáról tárgyaltak, de felmerült a közös visegrádi négyek — amerikai egyeztetés lehetősége is.
Nemzetközi Óvatos Románia a Béketanáccsal kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 15:31
Nicusor Dan román elnök a jövő héten részt vesz a Béketanács első ülésén Washingtonban, ahol Románia megfigyelői státust kap.
Nemzetközi Azerbajdzsán szerint Oroszország „szándékosan támadta” ukrajnai nagykövetségüket
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 15:01
Ilham Aliyev azerbajdzsáni elnök szombaton, a müncheni biztonsági konferencia margóján azt mondta: Oroszország szándékosan vette célba Azerbajdzsán ukrajnai energetikai infrastruktúráját és nagykövetségét az Ukrajna elleni támadások során.
Nemzetközi Kaja Kallas visszaszólt az amerikai külügyminiszternek
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 14:01
Az EU külügyi főképviselője, a müncheni biztonsági konferencia főszínpadán szólalt fel, és reagált Marco Rubió beszédére is.
Nemzetközi Szökés közben őrizetbe vették a volt ukrán energiaügyi minisztert
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 13:01
Őrizetbe vették Herman Haluscsenkót, Ukrajna korábbi energiaügyi miniszterét, miközben megpróbálta átlépni az országhatárt közölte az ukrán Nemzeti Korrupcióellenes Iroda (NABU) vasárnap.
Nemzetközi Donald Trump és Benjámin Netanjahu csökkentené Irán kínai olajeladásait
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 12:01
Donald Trump elnök és Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök szerdán a Fehér Házban tartott találkozón megállapodtak abban, hogy az Egyesült Államok azon fog dolgozni, hogy csökkentse Irán Kínába irányuló olajexportját, jelentette az Axios, két, a témában tájékoztatott amerikai tisztviselőre hivatkozva.
Nemzetközi A német kancellárnak elege lett a részmunkaidőből
Vámosi Ágoston | 2026. február 15. 11:30
A részmunkaidős állás népszerű életmóddá vált Németországban: a dolgozók több mint 40 százaléka él ezzel a lehetőséggel. Sokan a munka-magánélet egyensúly miatt döntöttek így, a német kancellár, Friedrich Merz viszont őket hibáztatja a német gazdaság stagnálásáért, és visszaszorítaná a részmunkaidő alkalmazását. A kellemetlen javaslatot a németek kétharmada ellenzi. Németország két tartományában javában zajlik a kampány, de éppen olyan térségben lesznek márciusban választások, ahol a kereszténydemokraták a legnépszerűbbek.
Nemzetközi Vége a moratóriumnak, máris lecsaptak az ukránok az orosz kikötőre
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 11:01
Az olajtermékeket, gabonát, szenet és árucikkeket kezelő Taman oroszországi kikötőt megrongálta egy ukrán dróntámadás – jelentette az oroszországi Krasznodari terület kormányzója vasárnap.
Nemzetközi Erre készül Marco Rubio Budapesten és Pozsonyban
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 10:01
Az európai fővárosokba vezető utat az amerikai külügyminiszter az energiaügyi együttműködés és kétoldalú kérdések, többek között a NATO-kötelezettségek megvitatására fogja felhasználni, közölte az amerikai külügyminisztérium a múlt héten.
Nemzetközi Kiderült, mit mondott Magyar Péter a német kancellárnak
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 16:05
Több miniszterelnökkel is találkozott a napokban Magyar Péter.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG