1p

Befagyasztott vagyonokat adott át az EU.

Ukrajna újabb egymilliárd eurót kapott az Európai Uniótól a befagyasztott orosz vagyonokból származó hozamokból – adta hírül Denisz Smihal ukrán miniszterelnök csütörtökön a közösségi oldalakon.

„Az általunk a G7-tel közösen elindított ERA kezdeményezés működik és jó eredményeket hoz. Az év eleje óta Ukrajna már több mint 18,5 milliárd dollárt kapott a befagyasztott orosz pénzekből. Ezeket az összegeket Ukrajna ellenálló képességének növelésére és az ország mielőbbi újjáépítésére fordítjuk” – hangsúlyozta a kormányfő.

Az Ukrajinszka Pravda hírportál emlékeztetett arra, hogy Ukrajna júniusban is kapott egymilliárd eurót az Európai Uniótól ugyancsak az orosz befagyasztott vagyonok hozamaiból.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Megvan a csalás miatt újraszámolt szavazatok utáni eredmény
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 12:21
A kormányzó Önrendelkezés nyerte meg a koszovói választásokat a végleges eredmények szerint.
Nemzetközi Fontos részletek láttak napvilágot az Epstein-botrányban
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 09:42
Az amerikai igazságügyi minisztérium az ügy több millió oldalnyi iratát, valamint videók és képek ezreit tette közzé pénteken.
Nemzetközi Irigykedhetünk az olaszokra
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 08:59
Pozitívra javította a dél-európai ország államadós-osztályzatának kilátását az S&P, miközben mi attól retteghetünk, hogy az áprilisi választások után bóvliba vágja a magyar ratinget.
Nemzetközi Donald Trump fenyegetései a padlóra küldték a kanadai Bombardier részvényeit
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 19:40
A cég részvényei pénteken 9 százalékot estek, miután az amerikai elnök azzal fenyegetőzött, hogy visszavonja „az összes Kanadában gyártott repülőgép” engedélyét, és 50 százalékos importvámot vet ki az új repülőgépekre.
Nemzetközi Leállhat a német ingázó közlekedés hétfőn a meghirdetett sztrájk miatt
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 19:20
A német busz- és ingázó vasúti szolgáltatások valószínűleg országszerte leállnak, mivel a fő közszolgáltatási szakszervezet szinte országos sztrájkot hirdetett az önkormányzati és állami munkáltatókkal folytatott munkakörülmények miatti vita miatt.
Nemzetközi A gázai halottak számát már Izrael is 70 ezerre teszi
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 18:21
Korábban megkérdőjelezték a helyi hatóságok adatait, amelyeket az ENSZ is elismer. Most azonban változtattak ezen.
Nemzetközi Donald Trump nyárra pénzügyileg kivérezteti az ENSZ-t
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 17:41
António Guterres ENSZ főtitkár szerint a szervezet pénze júliusra elfogyhat, és ezzel összeomolhat működése.
Nemzetközi Eljött végre a belső béke Szíriában
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 15:01
A szíriai kormány és a kurdok vezette Szíriai Demokratikus Erők csoportja pénteken tűzszüneti megállapodást kötött, amely a kurd erők fokozatos integrációját irányozza elő az állammal, elhárítva egy potenciálisan véres csatát az északkeleti régióért.
Nemzetközi Na, vajon melyik párt nyert a polgárháborús Mianmarban?
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 14:01
A mianmari hadsereg által támogatott párt elsöprő győzelmet aratott az ország három szakaszban lebonyolított általános választásán – közölte a helyi állami média.
Nemzetközi Donald Trump szerint „nagyon veszélyes” az Egyesült Királyság számára Kínával üzletelni
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 13:21
Eközben a brit miniszterelnök, Keir Starmer Pekingből Sanghajba érkezett.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG