2p

Egyelőre semmilyen egyeztetés nincs Oroszország és Magyarország között az orosz-ukrán háború rendezésről. 

Hiába utalt ilyesmire Orbán Viktor a washingtoni találkozóján Donald Trumppal, egyelőre semmilyen egyeztetés nincs Oroszország és Magyarország között az orosz-ukrán háború rendezésről, a Kreml legalábbis még nem értesült ezekről a javaslatokról – jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök szóvivője hétfőn egy újságírói kérdésre adott válaszában. A TASZSZ hírét a Telex szúrta ki. 

„Nem tudjuk, milyen kezdeményezésről van szó. Minden bizonnyal idővel ezek eljutnak hozzánk, de egyelőre nem volt alkalmunk ezekkel megismerkedni” – mondta Vlagyimir Putyin szóvivője.

Kérdés, hogy a békecsúcsra vonatkozó megjegyzéseket értelmezte-e félre Oroszország, vagy sem – ezt egyelőre nem tudni. 

Orbán Viktor a Fehér Házban folytatott megbeszélésen Donald Trumppal arról beszélt, hogy Magyarországnak vannak elképzelései az orosz–ukrán háború lezárásának lehetséges diplomáciai útjairól, és arról, miként lehetne Oroszországot tárgyalóasztalhoz ültetni. A magyar miniszterelnök a találkozón hangsúlyozta, hogy szerinte az európai kormányok tévesen gondolják úgy, hogy Ukrajna katonai támogatásával a fronton megnyerhető a háború Oroszországgal szemben.

Dmitrij Peszkov a totális ellentétét fogalmazta meg Orbán és Trump megjegyzéseinek
Dmitrij Peszkov a totális ellentétét fogalmazta meg Orbán és Trump megjegyzéseinek
Fotó: MTI

Trump és Ukrajna kapcsolata sok kanyaron van túl, most épp szívélyesebb viszonyban van Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel és bizalmatlanabb Vlagyimir Putyinnal, legalábbis a háború lezárását illetően.

Ennek ellenére Orbán Viktor Trump ellenvetése nélkül beszélhetett arról, hogy – a Kreml narratívájával összhangban – az európai kormányok szerinte háborúpártiak, mivel abban a tévhitben élnek, hogy Ukrajna győzelmet arathat a fronton. A CNN mindezt úgy értékelte, hogy a magyar miniszterelnök lényegében visszamondta az orosz érveket. Orbán ugyanakkor dicsérte Trump „értékes békepárti erőfeszítéseit” is, és utalt rá, hogy Magyarország a lehetőségeihez mérten megpróbálja támogatni Trump béketörekvéseit.

A beszélgetés végén ismét feljött, hogy hogy ha Trumpnak lesz valamikor újabb találkozója Putyinnal, azt Budapesten szeretné megtartani.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Hatalmas karcsúsítás az ikonikus amerikai lapnál
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 19:14
Tömeges leépítést jelentett be a The Washington Post, a dolgozók harmadát elküldték.
Nemzetközi Ki kell vizsgálni az Epstein-ügy magyar szálait a Mi Hazánk szerint
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 17:44
Felszólították Pintér Sándort.
Nemzetközi Orbán Viktor: Kiutasítjuk a kényszersorozásban részt vevő ukránokat
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 17:14
A kényszersorozáson részt vett ukrán személyeket érinti. 
Nemzetközi Háborúpártisággal gyanúsítják a téli olimpián induló orosz sportolókat
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 16:51
A BBC Sport által megszerzett bizonyítékok szerint több orosz sportoló, akik semlegesként indulhatnak a téli olimpián, kapcsolatban állnak az ukrajnai háborút támogató tevékenységgel.
Nemzetközi Maja T. nyolc év fegyházat kapott
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 16:21
Nagy nemzetközi sajtóérdeklődés közepette. 
Nemzetközi Rettentő sok embert öltek meg fegyveresek egy nyugat-nigériai támadásban
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 15:41
A kormány terrorszervezeteket hibáztat a Woro faluban történt támadásért, amely az ország egyik legvéresebb esete volt az elmúlt hónapokban.
Nemzetközi Orosz után amerikai függőség? A német kancellár inkább az Arab-öbölben keres alternatívát
Bózsó Péter | 2026. február 4. 15:20
Friedrich Merz háromnapos útja az Arab-öböl menti államokban Berlin „középhatalmak” felé fordulását jelzi, miközben elhidegül Washingtontól, és küzd Pekinggel.
Nemzetközi Magyar Péter is kitűzte évértékelője időpontját
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 14:16
A Tisza Párt elnöke Facebook-oldalán jelentette be. 
Nemzetközi Elképesztő: Epstein kezelhette Putyin vagyonának egy részét?
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 13:55
A lengyelek veszik górcső alá. 
Nemzetközi Újra bombázta Izrael Gázát
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 10:43
A felek egymásra mutogatnak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG